Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Zateplení a cihlové obklady pod jednou střechou

Líbí se Vám na fasádě domu kámen či cihelné zdivo? Toužíte po tomto vzhledu fasády? Nebo byste chtěli mít kamenné či cihelné prvky jen na vybraných částech fasády? Obáváte se, že v případě, kdy zateplujete dům, již toto není možné na zateplení aplikovat? Nikoli! Společnost STOMIX Vám nabízí řešení.

Pokud zvažujete, že byste domu rádi dopřáli vzhled kamene či cihelného zdiva (a to i případě, kdy chcete dům zároveň zateplit), dovolte, abychom Vám představili lehčené obkladové pásky a jejich použití jako finální povrchové úpravy zateplovacích systémů.

LEHČENÉ OBKLADOVÉ PÁSKY BRICK MINI skvěle imitují cihelné zdivo nebo kámen.

Povrch těchto obkladových prvků je cíleně upraven tak, aby se co nejvíce podobal přírodnímu kameni nebo cihle.

100% cihlový efekt je zajištěn díky jedinečné barevné skladbě pásků v každém balení – pásky se totiž dodávají v kombinaci 10 barevných odstínů od cihlově oranžovou přes odstíny červené až po červenohnědou barvu. Tak je možné dosáhnout dokonalé imitace starého cihlového zdiva.

Samozřejmě – v případě zájmu – si můžete každý odstín objednat i jednotlivě (tedy aby v balení byl jen jeden odstín a ne kombinace 10 barevných variant).

Pásky BRICK MINI jsou vyrobeny z Liaporu, který se vyrábí expandováním přírodního jílu. Liapor je odolný vůči vnějším vlivům (mráz a střídání teplot), má velmi dobrou vzduchovou neprůzvučnost a zvukovou pohltivost.

Součástí dodávky mohou být také rohové obkladové pásky, díky kterým lze vytvořit dokonalou cihlovou vazbu i na rozích budov.


Tyto obkladové prvky lze použít pro vytváření povrchové úpravy v interiéru i exteriéru.
Imitace cihelného zdiva nebo kamene jako POVRCHOVÁ ÚPRAVA ZATEPLOVACÍCH SYSTÉMŮ

Nejčastější povrchovou úpravou na zateplených domech je omítka. Pokud však máte jiný požadavek a chtěli byste, aby i po zateplení domu mohla mít fasáda (nebo její část) vzhled cihelného zdiva či kamene, i toto je možné. Naše společnost Vám nabízí dva komplexní systémy s touto povrchovou úpravou.

Systém STX.THERM® ALFABRICK
- jedná se o zateplovací systém s obkladovými pásky BRICK MINI, kdy je jako izolant použit polystyren

Systém STX.THERM® BETABRICK
- jedná se o zateplovací systém s obkladovými pásky BRICK MINI s izolantem z minerální vlny

Výhody systémů:

  • Použití lehčených obkladových pásků v imitaci cihelného zdiva či kamene v případě těchto systémů zvyšuje nejen estetickou hodnotu, ale i životnost celého zateplovacího systému.
  • Takové zateplení je vysoce odolné proti mechanickému poškození, a proto je velmi vhodné jeho použití u vstupů do objektů a prostor s požadavkem na větší odolnost.
  • Po ošetření povrchu lakem SI se navíc zvýší ochrana před zašpiněním i samočisticí vlastnost povrchu.
  • Vyšší paropropustnost povrchové souvrství proti standardním obkladům
  • Obkladové pásky z lehčeného betonu představují nižší přitížení konstrukce a tím menší nároky na množství kotvicích prvků
  • Speciální rohové pásky pro cihlovou vazbu
  • Možnost práce svépomocí s proškolením v místě zdarma

bezplatná linka 800 555 300

STOMIX, spol. s r. o.
790 66 Skorošice 197
tel.: +420 584 484 111
fax: +420 584 484 112
e-mail: info@stomix.cz

www.stomix.cz

Kam dál?