Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Novinky

Wienerberger několikrát uspěl v prestižní anketě Dům roku

15. březen 2021

Počátek roku věnuje redakce časopisu Můj dům pravidelně soutěži Dům roku. Ani letos tomu nebylo jinak a vyhlášeny tak byly v lednu výsledky již 26. ročníku tradiční čtenářské ankety o nejkrásnější český rodinný dům. Vítěze mezi rodinnými domy, postavenými v Česku či na Slovensku a zveřejněnými v časopise v průběhu roku 2020, vybírali čtenáři i odborníci. A Wienerberger, výrobce cihel Porotherm, u obou skupin viditelně zabodoval.


3, 2, 1 - Start!

8. březen 2021

3 plochy, 2 zlomy, 1 mistrovské dílo. To je nová střešní taška Tondach V11!


Únorový veletrh STŘECHY PRAHA letos z pohodlí Vašeho domova

17. únor 2021

Jak opravit střechu a fasádu? Jak zamezit tepelným ztrátám domu? Jak využít střechu a energii ze slunce? Navštivte veletrh Střechy Praha 2021 ONLINE a zeptejte se naživo odborníků! Vstup ZDARMA.


Brick Award 2022: 10. ročník mezinárodní architektonické soutěže cihlových staveb byl vyhlášen

2. únor 2021

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, tradičně pořádá každé 2 roky soutěž Brick Award, jejíž jubilejní 10. ročník byl právě zahájen. Do aktuálního ročníku Brick Award 2022 lze právě nyní přihlásit výjimečné cihlové stavby z celého světa. Zapojit se mohou také čeští architekti či odborná veřejnost, a to elektronicky prostřednictvím webové stránky wienerberger.cz/brick-award/. Pro vítězné projekty jsou připraveny zajímavé finanční odměny v každé kategorii. Cihelné stavby je možné přihlašovat až do 8. dubna 2021 včetně.


Novinka Wienerberger: Porotherm 44 TS Profi, soklová cihla plněná minerální vatou

5. leden 2021

Novinka – broušená soklová cihla tloušťky 440 mm – již od 1. ledna 2021 rozšiřuje dosavadní sortiment speciálních soklových cihel komplexního cihelného systému Porotherm společnosti Wienerberger. Současně doplňuje unikátní řadu Porotherm T Profi, což jsou cihly plněné minerální vatou.


Dvě ocenění pro Wienerberger: nejlepší výrobce stavebnin 2019 a bronzová známka kvality

9. prosinec 2020

Letošní podzim přinesl společnosti Wienerberger další potvrzení kvality sortimentu, a to v podobě hned dvou ocenění od odborníků z oblasti stavebnictví a architektury. Prvním je vítězství v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019 a druhým bronzová Známka kvality VÝROBEK – TECHNOLOGIE pro stavebnictví a architekturu 2020. Nejlepší výrobce stavebnin roku


První vzorový e4 dům byl zkolaudován

9. prosinec 2020

Dne 4. prosince 2020 byl v Újezdu u Průhonic úspěšně zkolaudován a soukromému investorovi předán první vzorový e4 dům v České republice. Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, tak završila stavbu e4 rodinného domu z programu Wienerberger e4 dům, která odstartovala 12. dubna 2019. Program, který představuje architektům, projektantům i široké veřejnosti ucelené řešení výstavby zdravých cihlových rodinných domů po roce 2020, se v současné době rozrůstá o další stavby.


Soutěž TONDACH PÁLENÁ STŘECHA 2019 zná své vítěze

5. prosinec 2020

Wienerberger, největší tuzemský výrobce českých pálených tašek, vyhlásil ve čtvrtek 26. listopadu 2020 výsledky 15. ročníku soutěže Tondach PÁLENÁ STŘECHA 2019. Oproti minulým ročníkům došlo z důvodu epidemiologické situace v České republice ke zveřejnění výsledků později a zcela jinou formou. Streamovanou on-line party moderovala Iva Pazderková. Do soutěže se přihlásilo rekordních 240 realizací střech z pálené krytiny Tondach.


Příčky z vápenopískových tvárnic Silka - akustický útlum a akumulace tepla

19. listopad 2020

Vápenopískové tvárnice Silka jsou vedle Ytongu druhou značkou výrobku společnosti Xella. Ideálně doplňuje rozmanitý sortiment a kompletní řešení pro jakoukoliv stavbu. Pokud čtete jen krátké texty, stačí abyste věděli, že tvárnice Silka odpovídají mimořádným požadavkům na statiku a zvukovou izolaci a vynikají i svou schopností akumulovat teplo. Nestačí vám tato stručná charakteristika a zajímá vás, jak se vyrábí, jaké jsou jejich další výhody či kde se nejčastěji využívají nebo jak se s nimi pracuje a vyzdívá? Pak právě pro vás je určen tento článek.


e4 dům může být levnější až o 450 000 Kč díky dotaci, se kterou vám pomůže Wienerberger

4. listopad 2020

Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, nabízí zájemcům o výstavbu e4 domu pomoc s vyřízením dotace nová zelená úsporám, díky které může být nový dům levnější až o 450 000 Kč.


Překvapivá fakta o dřevě na nové stránce společnosti Schiedel!

29. říjen 2020

Co si myslíte o využití dřeva jako zdroje vytápění? Pokud máte jisté pochybnosti nebo pocit, že jen přispíváte k dalšímu ničení lesů na planetě, pak vám doporučujeme začíst se do nové stránky společnosti Schiedel věnované dřevu, historicky nejpřirozenějšímu zdroji tepla u nás.


Wienerberger se stal vítězem v soutěži Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019

16. říjen 2020

V rámci třináctého ročníku soutěže Nejlepší výrobce stavebnin roku 2019 získal cenu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR výrobce cihelného systému a pálené střešní krytiny společnost Wienerberger s.r.o.


Brick Award 2020: Výsledky celosvětové architektonické soutěže byly vyhlášeny

9. říjen 2020

Architekti z celého světa se zúčastnili soutěže Brick Award 2020, kterou pořádá společnost Wienerberger. V soutěži, jejíž hlavní podmínkou je využití cihelného zdiva jako materiálu, předvedli řadu inovativních projektů s použitím cihly. Přihlášených bylo 644 projektů celkem z 55 zemí. Vítězové ceny Brick Award 2020 zaujali porotu odvážnými a kreativními architektonickými koncepty pro udržitelné a perspektivní stavby. Slavnostní předávání cen se poprvé v historii soutěže uskutečnilo online.


Navštivte nás na veletrhu FOR ARCH 2020

1. září 2020

22. - 26. září se na výstavišti PVA v Letňanech koná stavební veletrh FOR ARCH 2020.

Tak jako v předchozích ročnících bude na výstavě budeme prezentovat naši nabídku projektů rodinných domů.


Jak vyřešit odpadní vody u rodinného domu

20. červenec 2020

Stavíte nebo rekonstruujete dům a potřebujete vyřešit odvod odpadních vod? Existuje hned několik variant, každá má však své výhody a nevýhody. V dnešním článku vás seznámíme se všemi možnostmi, jak nakládat s odpadními vodami.


Ta správná volba: a to originál. Technologie x2 od společnosti Kermi.

3. červenec 2020

VYCHÁZÍ KATALOG TYPOVÝCH PROJEKTŮ NÁŠ DŮM XXXVI

1. červenec 2020

Vychází již 36. vydání katalogu NÁŠ DŮM s podtitulem „NEJŽÁDANĚJŠÍ TYPOVÉ PROJEKTY“. Obsahem katalogu je nabídka typových projektů rodinných domů projekční kanceláře Architektonická kancelář Křivka s.r.o., která již 30 let na českém trhu dodává stavebníkům rodinných domů projektovou dokumentaci.


Typový projekt rodinného domu se dvěma byty nebo dvojdům?

25. červen 2020

Při řešení bytové situace již někteří z Vás narazili na otázku, zda se nevyplatí v rámci výstavby rodinného domu, který obvykle nabízí jednu bytovou jednotku postavit tzv. dvojdům. Je ale dvojdům a dům se dvěma byty totéž?


Plánujete kuchyň? Poradíme vám, jak ji prakticky propojit s obývacím pokojem

24. červen 2020

Propojená kuchyň s obývacím pokojem je ve světě bydlení už pár let oblíbené řešení nejen pro rodinné domy, ale také byty. Ale pozor, stejně jako ty malé, i velké prostory je třeba zařizovat s citem a prakticky. Poradíme vám, jak na to.


Wienerberger Brick Award 2020: Mezinárodní soutěž unikátních staveb z pálené hlíny jde do finále

18. červen 2020

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, každé 2 roky pořádá mezinárodní prestižní soutěž Wienerberger Brick Award. Wienerberger tímto dává vzniknout unikátní platformě, která vyzdvihuje výjimečná architektonická díla, stavby a jejich autory. První ročník soutěže proběhl již v roce 2004. Hlavním cílem iniciativy je přivést více pozornosti k přírodním stavebním materiálům a ukázat, jak zajímavá a unikátní může architektura využívající pálenou hlínu být. V červnu 2020 měly být výsledky soutěže slavnostně vyhlášeny již podeváté, nicméně vzhledem ke koronaviru byla tato událost odložena. Bude se konat 23. září 2020 a poprvé v historii půjde o digitální slavnostní ceremoniál.


Wienerberger vyšel vstříc studentům a pedagogům středních stavebních škol

8. červen 2020

Společnost Wienerberger, s.r.o., výrobce pálených cihel Porotherm a střešní krytiny Tondach, nezastavila v období přerušení výuky z důvodu epidemie Covid 19 svoji podporu středních škol. Historicky 11. ročník oblíbené „Soutěže o nejlepší projekt“ byl úspěšně odstartován a díky rychlé úpravě pravidel a zavedení elektronického řešení se zapojilo poměrně velké množství studentů. Soutěž se pedagogům a studentům v maximální míře přizpůsobila a stala se více online. Mladí lidé tak vesměs využili svého času na přípravu projektů a do letošního ročníku se jich přihlásilo 111 z 20 středních průmyslových škol stavebních z celé republiky. Pro budoucí vyhlídky českého stavebnictví je to velmi pozitivní zpráva.


Trendy (nejen) ve světě dřevostaveb ukáže podzimní FOR ARCH

20. květen 2020

Dřevostavby jsou nepostradatelnou součástí stavebních veletrhů. Přitahují pozornost investorů se zájmem o stavění z přírodních materiálů, využívání obnovitelných zdrojů a také se zájmem o rychlou a kvalitní výstavbu. Dřevostavby mají nezastupitelné místo i na nejdůležitějším stavebním veletrhu u nás – FOR ARCH. Ten se uskuteční ve dnech 22. až 26. září 2020 v PVA EXPO PRAHA.


Dům v objetí přírody

5. květen 2020

Dům ukrytý mezi horami u Žiliny vyniká propojením architektury s okolím. Celkové vyznění přirozenosti a jednoduchosti podtrhuje i projekt zahrady, která je inspirována původními rostlinami a dřevinami. I když původně chtěl majitel použít dřevo i při výstavbě domu, pro atypicky tvarovaný dům se jako mnohem vhodnější ukázal pórobeton Ytong.


Vyberete si na fasádu bílý, šedý nebo šedo-bílý polystyren?

4. květen 2020

Jak bílý, tak šedý polystyren má své výhody i nevýhody. Vývojáři se rozhodli využít výhody obou typů polystyrenu a vytvořit šedý polystyren, který je z lícové strany bílý. Odolává tak slunečnímu svitu při aplikaci a současně dosahuje velmi dobrých tepelněizolačních vlastností.


Co nepodcenit, když uvažujete o novostavbě

30. duben 2020

Vlastní bydlení bývá jednou z největších a nejdůležitějších investic v životě. Ještě před tímto krokem je ale potřeba si zhodnotit a zrekapitulovat vaše požadavky i možnosti. Co nepodcenit?


Vytopili vás sousedé? Poradíme vám, co v takovém případě dělat

23. duben 2020

Ti, kdo žijí v bytě, určitě vědí, že vytopit byt není zase taková námaha. Stačí prasklá trubka, přetékající vana nebo porouchaná pračka. Poškození vodou v důsledku vytopení pak může vyjít velmi draho. Jak v případě vytopeného bytu postupovat?


75 milionů instalovaných deskových radiátorů Kermi. Děkujeme

6. duben 2020

Společnost Kermi vyrábí desková otopná tělesa více než 50 let: v průběhu této doby jich bylo nainstalováno již 75 milionů! Seřazeni vedle sebe by mohli téměř dvakrát obtočit celou zeměkouli. Kermi chce proto tímto poděkovat odborným partnerům, kteří Kermi produkt doporučují a instalují, neboť bez jejich důvěry by nebylo tohoto úspěchu – 75 milionů instalovaných deskových radiátorů - možné dosáhnout!


Novinka společnosti Wienerberger, nová produktová řada Porotherm TB Profi, přináší zvýšenou únosnost pro vícepodlažní budovy z jednovrstvého zdiva

26. březen 2020

Portfolio cihelného systému Porotherm bylo nově doplněno speciálními cihelnými bloky vyvinutými pro konstrukci vícepodlažních budov. Cihly Porotherm TB Profi patří do kategorie cihel s integrovanou minerální izolací. Při zachování vynikajících tepelněizolačních i akustických parametrů jsou cihly Porotherm TB Profi unikátní zejména svou únosností a pevností.


Ocenění Zlatá medaile IBF Brno 2020 získal tepelněizolační systém iRoof značky Tondach

5. březen 2020

Tepelněizolační systém iRoof značky Tondach, která je součástí portfolia společnosti Wienerberger, získal dne 26. 2. 2020 ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2020. Systém iRoof je novinkou, která přispěje k vyšší užitné hodnotě celokeramické obálky domů od firmy Wienerberger. Společnost Wienerberger tak navázala na úspěchy z minulých ročníků této prestižní soutěže, kde vítězství slavily akustické cihly Porotherm AKU Profi či překlad Porotherm Vario UNI pro roletové i žaluziové systémy.


Tondach a Porotherm zvou na stavební veletrhy 2020

4. únor 2020

Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, zve všechny investory, partnery i odbornou veřejnost na své expozice v rámci veletržní sezóny 2020. Novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se nákupu i použití keramických stavebních materiálů Wienerberger jsou právě nyní připraveny na veletrzích For Pasiv, Střechy Praha a na Stavebním veletrhu Brno 2020.


VELETRH STŘECH, NÁŘADÍ A DŘEVA V PRAZE LETŇANECH

27. leden 2020

Navštivte největší veletrh pro střechy, fasády, izolace, dřevo, řemeslo a úspory energií STŘECHY PRAHA s Festivalem dřeva a nářadí v PVA EXPO PRAHA Letňany ve dnech 6. – 8. 2. 2020 a vyhrajte hodnotné ceny včetně střechy na rodinný dům!


Wienerberger fórum 2020 – odborná konference pro projektanty, architekty a stavitele právě startuje

6. leden 2020

Již devátým rokem pořádá společnost Wienerberger, lídr v oblasti keramických stavebních materiálů, odbornou konferenci Wienerberger fórum, která se uskuteční v sedmi českých městech v období od 9. 1. do 4. 2. 2020.


Střecha jako zdroj úspor energie

29. listopad 2019

Elektřina získaná využitím fotovoltaických systémů ze střechy vlastního domu je jedním z hlavních témat 16. ročníku veletrhu SOLAR PRAHA, který proběhne 6. – 8. února 2020 na výstavišti v Praze Letňanech. V souběhu se uskuteční 22. ročník veletrhu střech, fasád, dřeva a řemesel STŘECHY PRAHA. Společným tématem je „Střecha jako zdroj úspor energie“.


Jednovrstvé pasivní budovy? Současná běžná praxe

26. listopad 2019

Pojem „pasivní dům“ se u nás usadil v odborné i laické terminologii již před lety. Jeho popularitě napomohla unijní legislativa z roku 2008 s předpisem požadavku poklesu emisí C02 o 20 % a současně zvýšení podílů obnovitelných energií také o 20 %, obojí do roku 2020. Myšlenka pasivního stavitelství díky těmto požadavkům posílila. Jeden z výrobců stavebních materiálů, který má za sebou již více než deset let zkušeností s touto výstavbou, je Xella, výrobce pórobetonu Ytong, vápenopísku Silka a tepelněizolačních desek Multipor. Jaké jsou možnosti jejich použití u pasivní výstavby?


Vzorový e4 dům vstupuje do další etapy

4. listopad 2019

Výstavba prvního vzorového domu programu Wienerberger e4 dům úspěšně dosáhla důležitého milníku. Hrubá stavba tohoto rodinného domu s celokeramickou obálkou z materiálů značek Porotherm a Tondach byla dokončena. Odborná veřejnost i zájemci o stavbu e4 domu se mohli prostřednictvím workshopu přímo na stavbě seznámit dne 23. 10. s průběhem výstavby, technologickými postupy, materiály i partnery.


Wienerberger vyhlásil 15. ročník soutěže Tondach Pálená střecha 2019

15. říjen 2019

Jubilejní 15. ročník soutěže Tondach Pálená střecha odstartoval! Soutěž pro pokrývače byla oficiálně vyhlášena 8. října 2019 a znovu tak začíná hledání nejpovedenější střechy s pálenou střešní krytinou Tondach – tentokrát realizovanou v roce 2019.


NEDOSTIŽNÝ ORIGINÁL: THERM-X2 ENERGETICKY ÚSPORNÁ OTOPNÁ TĚLESA

15. říjen 2019

Do dnešní doby stále nedostižná technologie x2 značky Kermi udává již přes 10 let vysoké měřítko, co se týče energetické úspory a termicky tepelné pohody. Přes 20 miliónů instalovaných deskových otopných těles s technologií x2 potvrzují přidanou hodnotu skrze rozmanitost, kvalitu a design. Široké spektrum deskových otopných těles, jež je vybaveno touto technologií, je neustále rozšiřováno a přizpůsobeno podmínkám daným v praxi. Aktuálně se tomu tak děje u otopného tělesa therm-x2 Vplus a modelu Verteo, deskovému otopnému tělesu na výšku. Pro jednodušší obsluhu a práci přímo na stavbě a více bezpečí během dopravy a montáže optimalizuje Kermi v současné době svůj koncept balení.


Jak stavět po roce 2020? S použitím YQ!

10. říjen 2019

Budete stavět až za pár měsíců? Pak se vás budou týkat nové normy pro rok 2020 a váš dům musí plnit kritéria budov s téměř nulovou spotřebou. Stavební systém Ytong již několik let nabízí řešení pro jednovrstvé i zateplené budovy, které plní stanovené hodnoty.


Wienerberger představí své řešení pro 3D projektování a BIM na konferenci BIM DAY 2019

4. říjen 2019

Společnost Wienerberger vás zve dne 8. 10. 2019 na svůj prezentační stánek v rámci konference BIM DAY. Wienerberger se dlouhodobě zaměřuje na garanci kvality informací pro své produktové značky Porotherm, Tondach, Terca nebo Penter v rámci digitalizace stavebnictví a BIM. V průběhu již devátého ročníku BIM DAY, který přinese nejaktuálnější informace o BIM v České republice a ve světě, představí Wienerberger nástroje pro 3D projekční software a BIM, které usnadní vyhledávání vhodných řešení a vkládání dat do projektů.


Světlou budoucnost českého stavebnictví ukázal 10. ročník studentské soutěže

2. září 2019

Česká architektura a stavebnictví patří k tuzemským tradičním, a především uznávaným oborům. Aby tomu tak bylo i do budoucna, je zapotřebí, aby vyrůstala nová generace odborníků. Takových, kteří budou mít nejen dobré nápady, ale zvládnou rovněž řemeslnou a technickou stránku své práce. I proto je zapotřebí podporovat mladou generaci, která se na svou budoucí profesi teprve připravuje ve škole. Jak na to? Třeba formou odborných soutěží. Dobrým příkladem je Soutěž o nejlepší projekt, kterou pořádá společnost Wienerberger s.r.o. a jejíž již 10. ročník právě proběhl.


Oblíbené typové projekty v nové podobě

26. červenec 2019

Architektonická kancelář Křivka s.r.o. představuje nové architektonické pojetí 25 nejoblíbenějších typových projektů rodinných domů. Tyto rodinné domy jsou součástí ucelené nabídky katalogu typových projektů NÁŠ DŮM čítající 700 rodinných domů.


Jak na energeticky úspornou rekonstrukci či přístavbu?

10. červenec 2019

Nový rok možná přinesl nové plány, jak vaše stálé či rekreační bydlení vylepšit. Majitelům starších nemovitostí vyvstává často řada problémů s energetickou náročností těchto domů a hledají možnost, jak náklady na provoz snížit. Vývoj stavebních materiálů za poslední roky, kdy je tlak na zvyšování energetické úspornosti spojený se zavedením přísných norem, prodělal velký vývoj. Jeden z materiálů, který se u rekonstrukcí a svépomocného stavění prosadil na čelním místě, je systém Ytong.


Pálená krytina Tondach zastřešuje MONUMENT/UM, audiovizuální projekt Lenky Dusilové na podporu památek

2. červenec 2019

Značka pálené střešní krytiny Tondach, která je součástí produktového portfolia společnosti Wienerberger, se stala generálním partnerem projektu MONUMENT/UM. Hudebně-obrazový benefiční projekt zpěvačky Lenky Dusilové a VJ Aeldryna je zaměřen na podporu obnovy zchátralých historicko-kulturních památek v pohraničí. Značka Tondach tímto navazuje na své aktivity v minulosti a hodlá se i nadále aktivně podílet na obnově českého kulturního a historického dědictví.


Wienerberger vyrábí cihly už dvě staletí

21. červen 2019

Největší evropský výrobce pálených cihel, společnost Wienerberger, si v letošním roce připomíná dvousté výročí od svého založení v roce 1819. Významné výročí společnost zastihlo v období zásadních změn a rozvoje zákaznických služeb.


Nápadité studentské práce ukázaly nadějnou budoucnost českého stavebnictví

12. červen 2019

Jubilejní 10. ročník „Soutěže o nejlepší projekt“ přilákal 156 studentů z rekordního počtu 24 středních průmyslových škol stavebních z celé republiky. Soutěžící představili své projekty rodinných domů a občanských staveb, a poskytli tak náhled do budoucnosti českého stavebnictví, jehož praktickou součástí se tito mladí lidé stanou už za několik let. Soutěž pořádá společnost Wienerberger s.r.o., největší výrobce pálených cihel a střešních tašek v ČR.


„Sňatek“ dvou významných firem českého stavebnictví je uzavřen

7. červen 2019

V minulosti ohlášené spojení dvou významných výrobců keramických stavebních materiálů, společností Wienerberger s.r.o. (dále Wienerberger) a TONDACH Česká republika s.r.o. (dále Tondach), bylo dokončeno. Dne 31. 5. 2019 byl učiněn poslední krok, a to zapsání nové skutečnosti do obchodního rejstříku. Nástupnickou společností se stala Wienerberger s.r.o.


Chcete ekonomicky nejen stavět, ale i bydlet? Použijte YQ

3. květen 2019

Chytré a promyšlené řešení domu – existuje jeden recept, jak jej dosáhnout? Určitě jich najdete na současném trhu se stavebními materiály několik, jeden je ale nejen jednoduchý, ale také dlouhodobě prověřený a jeho know-how se opírá o mezinárodní zkušenosti silné značky Ytong.


Jaké rodinné domy se budou stavět od roku 2020

25. duben 2019

S blížícím se rokem 2020 začíná být stále více diskutováno téma změn v požadavcích na novostavby rodinných domů. V tomto článku bychom rádi shrnuli fakta a seznámili budoucí stavebníky rodinných domů s tím, jak budou vypadat požadavky na standard projektové dokumentace a tím i na výstavbu rodinného domu od 1. 1. 2020.


Stavba prvního vzorového domu e4 startuje!

15. duben 2019

Společnost Wienerberger, výrobce cihelného systému Porotherm a pálené střešní krytiny Tondach, zahájila stavbu prvního domu z programu Wienerberger e4 dům. Realizace vzorového keramického domu odstartovala dne 12. 4. 2019 na pozemku soukromého investora v Újezdu u Průhonic. Program Wienerberger e4 dům představuje ucelené řešení výstavby cihlových rodinných domů po roce 2020.


Jubilejní 30. ročník FOR ARCH 2019 zahájí kontraktační den pro odborníky

15. duben 2019

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH vstupuje do svého 30. ročníku. I letos se bude konat v PVA EXPO PRAHA v Letňanech, a to od 17. do 21. září 2019. Pokračovat bude Technologické fórum, prezentace Stavba roku, odborné konference a další projekty. Organizátoři chystají několik novinek, jednou z nich je 1. kontraktační den pro odborníky, techniky, řemeslníky a architekty.


DŮM A ZAHRADA 2019

10. duben 2019

Je čas vylepšit své bydlení a zahradu – Inspiraci a výhodný nákup najdete na největším zahradnickém a stavebním veletrhu na severu Čech.


Moderní vzhled tepelné pohody dnešní přítomnosti

18. březen 2019

Se začátkem letošního roku přináší Kermi s.r.o. nový příslib příjemného tepelného moderního tepla díky novým designovým radiátorům Signo a Credo plus.


Veletrh STŘECHY PRAHA s absolutním rekordem v návštěvnosti

13. březen 2019

Největší počet návštěvníků v historii, přes 25 000, zaznamenal veletrh STŘECHY PRAHA, který proběhl v PVA EXPO PRAHA 7. – 9. 2. 2019. Veletrh byl skvělou prezentací oboru střech i souvisejících odvětví a vstoupil tak velkolepě do třetího desetiletí své existence.


Volná vstupenka na 22. Hradeckou stavební výstavu – STAVBA A ZAHRADA

28. únor 2019

Získejte volnou vstupenku na 22. Hradeckou stavební výstavu – STAVBA A ZAHRADA, která se uskuteční 22. - 24.3. 2019 v kongresovém centru ALDIS v Hradci Králové. Výstava je tradiční přehlídkou stavebních materiálů, technologií, služeb a novinek ve stavebnictví, zaměřenou na energetické úspory, úspory vody, kotlíkové dotace a dotace na akci DEŠTOVKA.


Volná vstupenka na 24. Pardubickou stavební výstavu

28. únor 2019

Získejte volnou vstupenku na 24. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 7. - 9.3. 2019 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice. Výstava je tradiční přehlídkou stavebních materiálů, technologií, služeb a novinek ve stavebnictví, zaměřenou na energetické úspory, úspory vody, kotlíkové dotace a dotace na akci DEŠTOVKA.


Wienerberger Brick Award 2020

5. únor 2019

Společnost Wienerberger AG, největší světový výrobce cihel, pořádá každé 2 roky soutěž Brick Award, jejíž další ročník byl právě odstartován. Do Brick Award 2020 lze právě nyní přihlásit výjimečné cihlové stavby z celého světa. Projekty mohou přihlašovat architekti či odborná veřejnost elektronicky prostřednictvím webové stránky wienerberger.cz/brick-award-20. Pro vítězné stavby je připravena zajímavá finanční odměna v každé kategorii. Do nového ročníku je možno cihelné stavby přihlašovat od 1. dubna 2019 do 9. dubna 2019 včetně.


VELETRH STŘECHY PRAHA NOVĚ S FESTIVALEM DŘEVA A NÁŘADÍ

25. leden 2019

Zveme vás na největší oborový veletrh pro střechy, fasády, izolace, dřevo, řemeslo a úspory energií STŘECHY PRAHA. Jeho součástí je nově Festival dřeva a nářadí. Obě akce proběhnou v areálu PVA EXPO Praha Letňany 7. – 9. 2. 2019. Na co se můžete těšit?


Wienerberger startuje veletržní sezónu

24. leden 2019

Přední výrobce keramických stavebních materiálů, Wienerberger s.r.o., zve všechny investory, partnery i odbornou veřejnost na své expozice v rámci veletržní a stavební sezóny 2019. Novinky, zajímavosti, akční nabídky i poradenství týkající se cihelného systému Porotherm, pálené střešní krytiny Tondach a lícového zdiva Terca jsou připraveny na veletrzích Infoterma Ostrava, For Pasiv a Střechy Praha. Mimo těchto výstavních akcí lze během roku 2019 nalézt značky Porotherm, Tondach a Terca na dalších deseti výstavách v České republice.


Festival dřeva a nářadí na veletrhu STŘECHY PRAHA

30. listopad 2018

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. 21. ročník proběhne 7. – 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.


Příprava na topnou sezónu se stylem snadno a rychle - díky Kermi moderním radiátorům s nadčasovým vzhledem a energetickou úsporou

29. říjen 2018

Časy, kdy radiátory byly výhradně žebrované a bílé a visely na stěnách, jsou pryč. Současné zdroje tepla dnes slouží i jako dekorativní bytové prvky na stěnách, které utvářejí prostředí Vašeho bydlení po dlouhá léta. Musí přesvědčit i ty nejnáročnější stavebníky a designéry – a to nejen kvalitou, ale i vizuální stránkou a energetickou účinností.


Prodejní a kontraktační výstava „Dům a bydlení“ v Home Credit Areně Liberec

3. říjen 2018

Od pátku 19. do neděle 21. října každý den od 9 do 17 hod se zaplní areál Home Credit Arény expozicemi vystavovatelů z oboru interiérového i exteriérového vybavení domácnosti, vytápění, stavebnictví a bytových doplňků. Na výstavě DŮM A BYDLENÍ si jistě každý návštěvník najde inspiraci k vylepšení svého bydlení. Představí se zde přes 130 vystavovatelů z celé České republiky.


Volná vstupenka na FOR ARCH

11. září 2018

Wienerberger zve na stavební veletrh FOR ARCH 2018

10. září 2018

Na 29. mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH, v termínu 18. – 22. 9. 2018, na stánku A15 v hale č. 1, bude pod zastřešující značkou Wienerberger prezentováno produktové portfolio cihel a vodorovných konstrukčních systémů Porotherm a střešních tašek Tondach. Wienerberger se v prezentaci zaměří na představení produktů pro segment novostaveb i rekonstrukcí.


Příprava na topnou sezónu: Proč právě s Kermi?

3. září 2018

Dozvíte se na FOR ARCH 2018: Jaká bude Revoluce 4.0?

31. červenec 2018

Ve dnech 18.–22. září se v PVA EXPO PRAHA budou odborníci i politici věnovat trendům, problematice i poradenství z oblasti stavebnictví na mezinárodním veletrhu FOR ARCH.


Novinka - Kermi Quickfinder

27. červen 2018

Kermi Quickfinder - jednoduchá kalkulace pro zjištění tepelné potřeby a vhodného otopného tělesa.


Brick Award 2018: Výsledky prestižní architektonické soutěže byly vyhlášeny

6. červen 2018

Dne 28. května 2018 byly ve vídeňské Albert Hall slavnostně vyhlášeny výsledky 8. ročníku mezinárodní architektonické soutěže Brick Award 2018, zaměřené na moderní a inovativní architekturu z keramických materiálů.


DŮM A ZAHRADA LIBEREC 2018

10. květen 2018

Již po čtrnácté společnost Diamant Expo představí Liberecku novinky v oblasti stavby ,zahrady a bydlení. Na jednom místě se Vám představí společnosti z Liberce, blízkého i vzdálenějšího okolí, které Vám poradí s Vaším bydlením, stavbou, zahradou. Hlavní myšlenka akce, je šetřit Váš čas a peněženku.


Akustické cihly Porotherm získaly ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018

7. květen 2018

Kompletní řada akustických cihel Porotherm AKU Profi/Profi Dryfix od společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a.s. obdržela dne 25. 4. 2018 v rámci kategorie „inovativní materiál“ ocenění Zlatá medaile Stavebních veletrhů Brno 2018. Přihlášených bylo celkem 7 exponátů, které spadaly do kategorií inovativní technologie/ materiál, design a energeticky úsporné stavění. Oceněné byly tři nejlepší z nich.


Tondach uvádí nové podstřešní fólie pro zvýšení kvality šikmé střechy

7. květen 2018

Do nové pokrývačské sezóny vstupuje společnost Tondach Česká republika, s. r. o., výrobce pálené střešní krytiny, se dvěma novinkami - podstřešními fóliemi Tondach FOL THERMO DT a Tondach FOL MONO PREMIUM. Podstřešní fólie, aplikované jako doplňková hydroizolační vrstva, plní v konstrukci střechy klíčovou roli. Významně totiž ovlivňuje kvalitu střešního pláště.


Dům a zahrada 2018

4. duben 2018

Po roce se znovu otevřou brány lounského výstaviště, aby přivítaly návštěvníky tradiční výstavy Dům a zahrada.

„Letos pořádáme už dvacátý druhý ročník výstavy, tentokrát od čtvrtka 19. dubna do neděle 22. dubna. Smyslem výstavy je, aby návštěvník našel vše na jednom místě od zahrady po bydlení“, říká Štěpánka Portz (manažerka výstavy).


Nejkrásnější pálené střechy roku byly vybrány a oceněny

3. duben 2018

Třináctý ročník soutěže Tondach PÁLENÁ STŘECHA 2017 již zná vítěze. Na jejich vyhlášení se sešlo přes 200 pokrývačů a zástupců stavebních firem. Všech 245 soutěžních realizací bylo posuzováno anonymně, aby byla zachována nezávislost při hlasování. Výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek 15. března 2018 v průběhu slavnostního večera na zámku Valeč na Třebíčsku.


Geberit zjednoduší portfolio svých značek

15. březen 2018

Skupina Geberit redukuje složitost nabídky, ke které došlo díky akvizici a integraci obchodu se sanitární keramikou bývalé společnosti Sanitec a zjednodušuje portfolio svých značek. Značky Keramag, Allia, Pozzi Ginori a Sphinx budou integrované do značky Geberit.


BRAMAC rozšířil nabídku o plechovou krytinu Decra®

28. únor 2018

Výrobce a dodavatel střešních systémů BRAMAC představil na veletrhu Střechy Praha 2018 novinku ve svém sortimentu. Od března bude mít v nabídce plechovou krytinu Decra®. BRAMAC tak opět prokázal, že je jedničkou v oboru a má řešení pro každý typ střechy.


Wienerberger fórum 2018 navštívilo téměř 2 000 odborníků

19. únor 2018

Wienerberger fórum je jedna z největších a nejprestižnějších vzdělávacích akcí ve stavebnictví, která probíhá formou odborných seminářů a přednášek a je akreditována v systému celoživotního vzdělávání ČKAIT (1 bod) a ČKA (2 body). Letos se konal již 8. ročník, a to hned v 7 velkých městech České republiky: první konference proběhla 9. 1. 2018 v Českých Budějovicích, poté následovala Praha, Brno, Hradec Králové, Ostrava, Plzeň a zcela nová destinace Olomouc, kde 30. 1. 2018 semináře zaměřené na aktuální vývoj, trendy a novinky ve stavebnictví vyvrcholily. Pořadatelem konference jsou společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. výrobce pálených cihel a TONDACH Česká republika s. r. o. producent pálené střešní krytiny.


Volná vstupenka na jarní 23. Pardubickou stavební výstavu

5. únor 2018

Získejte volnou vstupenku na 23. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 1. - 3.3. 2018 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice.


Jubilejní veletrh STŘECHY PRAHA s bohatým programem

25. leden 2018

Srdečně Vás zveme k návštěvě 20. ročníku největšího středoevropského veletrhu pro stavbu a renovace střech STŘECHY PRAHA. Uvidíte širokou nabídku střešních materiálů, střešních oken a doplňků, nosných konstrukcí, izolací, fasádních systémů, solárních systémů, nářadí i strojů. Nabídku doplní další vystavovatelé z oblasti úsporného bydlení a světa dřevostaveb. Prezentovat se zde bude bezmála 300 společností.


Veletrh FOR PASIV představí novinky pasivního stavění

18. leden 2018

Bydlení se státní dotací, konference a bezplatné Poradenské centrum – to vše najdou návštěvníci na šestém ročníku veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV. Ten se uskuteční v termínu 8. – 10. února 2018. Přípravy na něj jsou v plném proudu. Kromě zajímavého doprovodného programu se na veletrhu představí desítky předních dodavatelů staveb a technologií.


Wienerberger a Tondach Vás zvou na odbornou konferenci Wienerberger fórum 2018

16. leden 2018

Společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., Tondach Česká republika, s. r. o., si dovolují Vás pozvat na 8. ročník konferencí pro stavební profesionály Wienerberger fórum 2018. Program Wienerberger fóra 2018 jsme připravili tak, aby projektantům, architektům a stavebním společnostem přinesl zejména praktické informace a novinky z oblasti stavebnictví.


Značka Tondach mění logo a webové stránky

16. leden 2018

Značka české pálené střešní krytiny Tondach mění od 1. 1. 2018 výrazně styl své marketingové komunikace. Od tohoto data se bude nadále prezentovat pod novým logem, které vychází z vizuálního stylu společnosti Wienerberger. Další významnou novinkou v marketingové komunikaci Tondach je implementace dosud samostatné webové prezentace do webu mateřského koncernu Wienerberger.


Bydlení budoucnosti na veletrzích FOR PASIV a CESTY DŘEVA

5. leden 2018

Bydlení se státní dotací, konference a renomované Poradenské centrum – to vše najdou návštěvníci na šestém ročníku veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV. Vše týkající se dřevěných staveb, konstrukcí a výrobků včetně zpracování dřeva nabídne třetí roční veletrhu CESTY DŘEVA. Veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční 8. – 10. února 2018 v PVA EXPO PRAHA v Letňanech.


DŮM A BYDLENÍ LIBEREC 2017

11. říjen 2017

Společnosti z Libereckého kraje na jednom místě. DŮM A BYDLENÍ společně s výstavou rychlých kol AUTOSALON LIBEREC se přestěhoval do nových prostor.


Volná vstupenka na podzimní 22. Pardubickou stavební výstavu

26. září 2017

Získejte volnou vstupenku na 22. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 12. - 14.10. 2017 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice.


Navštivte náš stánek na veletrhu FOR ARCH 2017

7. září 2017

19. - 23. září se na výstavišti PVA v Letňanech koná stavební veletrh FOR ARCH 2017.

Tak jako v předchozích ročnících bude na výstavě budeme prezentovat naši nabídku projektů rodinných domů.


Výstava Dům 2017 výstaviště Louny již příští víkend

11. srpen 2017

Prodejní a kontraktační výstava „Dům“ tentokrát s přídomkem „Dům 2017“. Představí se zde přes 130 vystavovatelů z celé České republiky, kteří nabídnou nepřeberné množství zajímavých výrobků a služeb z oboru stavebních materiálů, vybavení domácností a zařízení zahrady.


Schodiště se může stát dominantou domu

14. červen 2017

Schodiště nejsou v dnešní době opomíjeným prvkem domů. Kvalitní materiály a dostatečné zkušenosti architektů a projektantů umožňují majitelům domů vybírat mezi různými, ať už tradičními nebo neobvyklými, variantami těchto spojovacích prvků. Na schodiště je možné využít dřevo, kov, nerez, sklo, beton, kámen, cihly a následně tyto prvky vhodně kombinovat.


FAKRO markýzy AMZ – nejlepší ochrana na léto

31. květen 2017

Máte střešní okna, kterými do interiéru proniká žár? Chcete si zajistit chladivý relax?


KERAMICKÉ STROPY PRO ZDRAVÉ BYDLENÍ

15. květen 2017

Konstrukce stropů patří k jedněm z nejdůležitějších částí hrubé stavby rodinného domu, proto je nutné při výběru dodavatele této konstrukce zvážit všechny možné alternativy, které nám současný trh nabízí.


Podkroví plné světla nemusí být jen snem

10. květen 2017

Tmavá, neobývaná podkroví se rekonstruují a u nových domů se již od fáze projektu dbá na maximální využitelnost prostoru. Maximální střešní prosklenou plochu lze získat dvěma způsoby. Prvním je využití sestav různých typů oken. Tyto sestavy mohou být svislé (okna nad sebou), vodorovné (okna vedle sebe) nebo blokové (okna vedle sebe a nad sebou). Střešními okny lze pokrýt prakticky celou plochu střechy. Užijte si krásné a prosluněné podkroví!


Cihelné zdivo po roce 2020 na domy s téměř nulovou spotřebou energie

3. květen 2017

Úvodem je nutné rozlišovat domy nulové a domy s téměř nulovou spotřebou energie. Nulový dům musí splňovat přísná kritéria a mít roční energetickou bilanci dodané energie totožné nule. Jedná se o dům převyšující i dům pasivní a to nejenom v nákladech. Definice domu s téměř nulovou spotřebou energie spočívá v ekonomicky a energeticky přijatelné formě, pro malé stavby (s energeticky vztažnou plochou menší než 350 m2), jako např. rodinné domy, začne platit již od 1.1 2020, stanoveno zákonem 406/2000 Sb.


Plody dlouholetých zkušeností - Novinky Geberit 2017

3. květen 2017

Všechny novinky byly představeny na veletrhu ISH ve Frankfurtu a stánek Geberit byl zaplněný inovativní sanitární technologií, a to nejen tou, která je nenápadně skrytá ve stěně koupelny, ale i takovou, která se skvěle vyjímá před stěnou. Zlatým hřebem expozice bude plochá sprchová vanička Setaplano.


DŮM A ZAHRADA LIBEREC- největší stavební výstava v Libereckém kraji

2. květen 2017

Již po třinácté společnost Diamant Expo představí Liberecku novinky v oblasti  zahrady, stavby a bydlení. Letos nás čeká velká změna – VÝSTAVA SE STĚHUJE DO NOVÝCH PROSTOR HOME CREDIT ARENY.


Wienerberger a TONDACH společně v Brně

27. duben 2017

Wienerberger cihlářský průmysl a.s. a TONDACH Česká republika s.r.o. Vás v rámci Stavebního veletrhu v Brně, co nejsrdečněji zvou k návštěvě své expozice v pavilonu P, číslo stánku 74.

Naši odborníci Vás rádi seznámí s novinkami ve vyráběném sortimentu i s novými trendy pro rok 2017.


S taškou Classic Protector PLUS to máte v kapse

6. duben 2017

Před 25 lety byla v České republice zahájena výroba moderních betonových tašek. Její počátky jsou spojeny s rakouskou značkou Bramac, která u nás v roce 1991 založila dceřinou společnost a otevřela první výrobní závod v Chrudimi. Od té doby firma Bramac ušla velký kus cesty a dostala se na špici ve výrobě střešních krytin. Ve svém oboru je synonymem pro nejvyšší kvalitu, špičkovou technologii a aktuální trendy.


Dům a zahrada – výstaviště Louny

29. březen 2017

Lounské výstaviště ožije ve dnech 13. – 16. dubna již 21. ročníkem prodejní a kontraktační výstavy Dům a zahrada.

Květinová terapie jarem aneb načerpejte zásobu energie a nápadů na novou zahradní sezonu.


OCENĚNÝ RODINNÝ DŮM S BONUSEM - ELEN 110

28. březen 2017

Projekt rodinného domu ELEN 110 je patrový dům s variabilní dispozicí 3+kk nebo 5+kk. V rámci nové koncepce typových projektů nabízí tento rodinný dům 3 varianty řešení dispozice přízemí a 3 varianty řešení prvního patra, které se dají vždy upravit dle přání zákazníka nebo vytvořit variantu přímo na míru. Celková užitná plocha rodinného domu je 95,30 m2, zastavěná plocha 72,09 m2 (půdorys 8,7x6,9 m).


Volná vstupenka na jarní 22. Pardubickou stavební výstavu

30. leden 2017

Získejte volnou vstupenku na 22. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 2. - 4.3. 2017 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice.


Veletrh CESTY DŘEVA připraví atraktivní program pro firmy i řemeslníky. Prezentovat se budou také sruby, roubenky a dřevostavby.

29. listopad 2016

V první polovině února bude slavnostně zahájen unikátní veletrh CESTY DŘEVA, který přinese kompletní představu o oblíbeném materiálu – dřevě. Mapovat bude cestu dřeva z lesa, přes jeho zpracování až po výrobu finálních produktů, například srubů, roubenek a dřevostaveb. Speciální pozornost bude věnovaná řemeslníkům, konkrétně truhlářům a nábytkářům. Veletrh CESTY DŘEVA proběhne od 9. do 11. února 2017 souběžně s veletrhem nízkoenergetických pasivních a nulových staveb FOR PASIV a veletrhem STŘECHY PRAHA na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Generálním partnerem veletrhu je Národní dřevařský klastr.


HELLA TRAV®frame - unikátní řešení zástavby oken a stínicí techniky bez tepelných mostů

20. říjen 2016

Systém HELLA TRAV®frame nově definuje jednoduchou a z hlediska stavební fyziky perfektní a komplexní zástavbu oken a stínící techniky do jakékoliv stavby či fasády. Systém je vhodný i pro nízkoenergetické a pasivní domy. Okna a stínicí technika se spojují do jedné flexibilní, na míru šité a efektivně montovatelné jednotky.


NOVINKA SCHIEDEL KOMBIGAS

14. říjen 2016

Společnost Schiedel, s.r.o., která se zabývá vývojem, konstrukcí a testováním komínových systémů již 70 let, představuje novinku Schiedel KombiGas. Jde o unikátní komínovou soustavu, která umožňuje napojení dvou rozdílných spotřebičů - plynového kotle a krbové vložky. Vhodná kombinace dvou zmiňovaných zdrojů vytápění může rovněž přispět k optimalizaci energetické náročnosti budovy.


AC Heating, tepelná čerpadla: Firma roku 2016 Plzeňského kraje

12. říjen 2016

Dne 4. 10. proběhlo v Plzni krajské kolo soutěže Firma roku 2016. Jejím vyhlašovatelem je deník Hospodářské noviny. Svým všeoborovým a regionálním zásahem k největším podnikatelským soutěžím v zemi.


DŮM A BYDLENÍ LIBEREC

7. říjen 2016

Vrchol podzimní sezóny na výstavišti v Liberci je veletrh DŮM A BYDLENÍ společně s výstavou rychlých kol AUTOSALON LIBEREC.


Volná vstupenka na 21. Pardubickou stavební výstavu - podzim

14. září 2016

Získejte volnou vstupenku na 21. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 30.9. - 2.10. 2016 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice.


FOR THERM 2016 se bude věnovat významným tématům rekuperace a větrání

1. září 2016

Sedmý ročník veletrhu FOR THERM zaměřený na vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku se uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září. Součástí hlavního i doprovodného programu budou velmi žádaná témata větrání a rekuperace a jejich využití pro efektivní vytápění.


Veletrh FOR ARCH poskytne návštěvníkům odborné poradenství zdarma

27. červenec 2016

Mezinárodní veletrh FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v areálu PVA EXPO PRAHA, je projektem zaměřeným na podporu stavebnictví jako celku a jeho součástí je tak tradičně i poradenská a konzultační činnost. Pro návštěvníky proto bude letos připraveno nezávislé STAVEBNÍ PORADENSKÉ CENTRUM (SPC), kde odborníci zdarma odpoví na otázky týkající se jak právních norem, tak praktických řešení staveb. Kromě základních oblastí bude poradenské centrum zahrnovat i jednotlivá speciální denní témata veletrhu.


Program veletrhu FOR ARCH bude letos opravdu nabitý

17. červen 2016

V pořadí sedmadvacátý ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v areálu PVA EXPO PRAHA v Letňanech, bude mít letos opět velmi bohatý a nabitý program. Poprvé se na něm představí koncept různých denních témat včetně tematických odborných konferencí a specializovaných poraden.


FOR ARCH podporuje stavební řemesla a navazování spolupráce se zahraničními společnostmi

17. červen 2016

Jedním z hlavních témat letošního veletrhu FOR ARCH, který se uskuteční na konci září v areálu PVA EXPO PRAHA, bude podpora odborného vzdělávání. V jeho rámci proběhne i finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel (SUSO). Chybět nebude ani další ročník oblíbených dvoustranných obchodních jednání MATCHMAKING BUSINESS MEETINGS a konference ředitelů evropských řemeslných komor.


Vyrábíme ty nejkrásnější betonové dlažby, plotovky, obrubníky, palisády v České republice

9. červen 2016

KLUDI je nejinovativnější značkou roku 2015

20. květen 2016

Nejvíce inovativní značka díky vynikajícím produktům: ocenění pro nejvíce inovativní značku „Most Innovative Brand“ je nejvyšším oceněním Plus X Awards a udílí se za inovativní působení podniku značkám, které mají v jedné řadě produktů nejvíce pečetí jakosti. Známka kvality pro značku s nejlepším designem pro rok 2015/2016 „Best Design Brand 2015/2016“ je velmi specifickým značením. Udílí se napříč všemi oblastmi produktů a pouze těm značkám, jejichž produkty získaly nejvíce známek kvality – jinými slovy je to garance výjimečného designu produktu!


AC Heating, tepelná čerpadla – Tepelné čerpadlo s dotací

18. květen 2016

Šance pro majitele rodinných domů, kteří chtějí investovat do energetických úspor.


Dům a zahrada – výstaviště Liberec

11. květen 2016

Liberecké výstaviště ožije ve dnech 12. - 15. května již 12. ročníkem prodejní a kontraktační výstavy Dům a zahrada.


Novinky VELUX 2016

6. květen 2016

DVEŘE - JAK NEKOUPIT ZAJÍCE V PYTLI

6. květen 2016

Nová Lambda YQ a systémové doplňky zajistí dokonalé fungování stěny

18. duben 2016

Systém Ytong uvedl na trh novou řadu tepelněizolačních tvárnic, která je určena pro jednovrstvé zdění bez zateplování. Nová Lambda YQ má dosud nejlepší vlastnosti z celého sortimentu Ytong – vyniká zvýšenou pevností a zlepšenými tepelněizolačními vlastnostmi. Systémové doplňky pak umožňují postavit celou stěnu, kde jsou v maximální míře eliminována rizika tepelných mostů a je zaručena její dlouhá životnost a bezvadné fungování i při teplotních výkyvech. Vlastnosti těchto komponentů překvapí svou jednoduchostí při stavebních pracích a úsporností materiálu. Pokud se při výběru materiálu rádi řídíte „hlavou“, seznamte se s tímto novým řešením YQ od Ytongu.


Není nad chytrý komín

18. duben 2016

Dnešní doba přináší chytré technologie: chytré telefony, chytrá auta, chytré elektro nebo třeba chytré domy. Do chytrého domu tak patří i chytrý komín. Navrhli ho technici Schiedelu a na rozdíl od zastaralých technologií jde o propracované řešení komínu od základu až po střechu. Výjimečný je díky svému složení z nových komponentů nejvyšší kvality, mezi něž patří především nová tenkostěnná keramická vložka, prefabrikovaná komínová pata a broušená tvárnice z lehkého betonu. To vše přináší hned několik chytrých vlastností: univerzální použití, energetické úspory, precizní a bleskovou montáž, snadnou a nenáročnou údržbu, mimořádnou provozní odolnost a hlavně nejvyšší možné bezpečí.


Systém vytápění je srdcem Vašeho domu

18. duben 2016

Novinky pro rok 2016 představila společnost Bramac

15. duben 2016

Po loňském úspěchu betonové střešní tašky nové generace Tegalit STAR, která zaujala i odbornou porotu a získala první místo v soutěži Zlatá taška pořádané v rámci veletrhu Střechy Praha 2015, se také letošní rok ve společnosti Bramac nese ve znamení novinek, které obohatí trh se střešními krytinami.


Bramac Cool ochladí váš dům

15. duben 2016

Výrobce střešních krytin Bramac přichází s vlastním systémem Bramac Cool, který zabraňuje přehřívání podkrovních místností v horkých letních dnech. Jde o komplexní řešení střešního pláště, jehož jednotlivé složky zabraňují pronikání tepla, aniž by přitom ztrácely svou izolační schopnost.


Tegalit STAR: spojení špičkové technologie i designu

15. duben 2016

Rovný profil, klasické zbarvení, čisté linie a geometrický vzhled plochy - to jsou vlastnosti, které stále více zákazníků upřednostňuje při volbě střešní krytiny. Příkladem zmíněných charakteristik, který navíc harmonicky ladí s moderním designem budov, zvýrazňuje konstrukční prvky ze skla a dřeva a je zároveň vhodný i pro moderní architekturu, je Tegalit Star – novinka od společnosti Bramac.


Nabídka nových projektů rodinných domů

14. duben 2016

Pro rok 2016 se Atelier NÁŠ DŮM s.r.o. ve spolupráci s Architektonickou kanceláří Křivka s.r.o. rozhodl připravit novou koncepci nabídky projektů rodinných domů. Nabídku typových projektů doplnilo 17 základních nových domů. Každý rodinný dům má navrženy dvě architektonické podoby KLASIK a TREND a několik variant dispozice, které je mezi sebou možno vzájemně kombinovat.


DŮM A ZAHRADA 2016 - LOUNY

7. duben 2016

Výstava „Dům a zahrada“ je aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení. Všichni zahrádkáři, chalupáři, stavitelé, kutilové, prostě milovníci hezkého bydlení si přijdou na své při jarní prodejní akci, kde si mohou nakoupit sadbu, osivo, okrasné i užitkové rostliny, ovocné stromky, zahradní mechanizaci, zahrádkářské potřeby, ale nejen to. Připraveno je zde vše, pro vylepšení vašeho obydlí od podlahy až po střechu.


Stavíte dům? Nyní až 4x výhodněji…

18. březen 2016

Čeká Vás stavba či rekonstrukce domu? Vaše vynaložené úsilí bude několikanásobně zúročeno díky použití kvalitních materiálů! Časově omezený SLEVOVÝ POUKAZ „Stavte výhodně“ Vám zaručuje slevu ve výši až 45% na zdicí a stavební materiál, pálenou střešní krytinu, komínové systémy, okna a dveře. Proto již neváhejte a vrhněte se do toho přímo po hlavě!


NEVÁHEJTE, STAVTE HNED!

10. únor 2016

Nečekejte, až roztají poslední sněhové vločky nebo se vrátí vlaštovky… začněte se stavbou Vašeho rodinného domu již nyní. Samozřejmě, víme, že se jedná o životní časově i finančně velmi nákladnou investici… proto jsme se rozhodli, že Vám pomůžeme a usnadníme udělat ten první krok. Nyní všem stavby-chtivým Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. nabízí neopakovatelnou slevu ve výši až 43% na zdící a obkladový materiál.


Volná vstupenka na 21. Pardubickou stavební výstavu

8. únor 2016

Získejte volnou vstupenku na 21. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 3. - 5.3. 20165 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice.


Jak vybrat dveře, aby se vám za nimi dobře bydlelo?

30. listopad 2015

S nadsázkou by se dalo říct, že každá místnost v domácnosti představuje svět sám pro sebe, který se řídí svými specifickými pravidly. Charakteru jednotlivých místností podřizujeme výběr nábytku, podlahy, ale i těch nejmenších detailů, jako jsou dekorace a výzdoba. Výběr dveří by proto neměl v žádném případě zůstávat opomíjen. Podívejte se, na co si dát pozor, abyste vybrali takové dveře, které budou vyhovovat účelu místností, pro které jsou určeny, a za kterými se vám bude skvěle bydlet a žít.


EXKURZE DO SVĚTA DVEŘÍ

23. listopad 2015

Jak otočné, tak i posuvné dveře jsou nenahraditelnou součástí bydlení. Představují totiž praktické řešení v oddělování jednotlivých místností - a samozřejmě podléhají i nejmodernějším designovým trendům. Tím současným je absolutní vymizení klasických zárubní. Tento bezobložkový systém pak nabídne úplně novou minimalistickou atmosféru pro rodinný dům i malometrážní byt.


20 projektů rodinných domů z programu RD s BONUSEM s informací o ceně materiálu a měsíční splátce

13. listopad 2015

Prohlédněte si dalších 20 rodinných domů, ke kterým díky pprogramu RD s BONUSEM získáte informace o ceně materiálu pro realizaci a orientační měsíční splátku hypotéky.


Stavění z Ytongem – rychlé a ekonomické řešení pro jednoduché i atypické projekty

29. říjen 2015

Kompletní stavební systém z bílého pórobetonu značky Ytong nabízí ucelené řešení pro ekonomicky i ekologicky šetrné stavění. Výrobce navíc poskytuje řadu odborných služeb, mezi něž patří poradenství při projektu i výstavbě.


Základem domu je kvalitní střešní krytina

23. říjen 2015

Střecha je součástí estetického ztvárnění stavby a svým tvarem i barvou dotváří celkový pohled na hotový objekt. Její hlavní funkcí je ale ochrana stavby proti povětrnostním vlivům. Proto je velmi důležité, aby byl střešní plášť proveden správně ve všech detailech.


FOR ARCH 2015 - výherci

21. září 2015

Na veletrhu FOR ARCH 2015, který se uskutečnil na výstavišti v Praze - Letňanech, měli návštěvníci stánku Atelieru NÁŠ DŮM s.r.o. možnost vyplněním anketního lístku získat katalog s projekty rodinných domů NÁŠ DŮM zdarma. Všechny řádně vyplněné anketní lístky byly dále slosovány.


Veletrh IZOTERM 2016 řeší aktuální téma

14. září 2015

Společnost TERINVEST připravuje veletržní specialitu IZOTERM 2016, strategicky zacílenou na termoizolace, zateplování, opláštění a snižování energetické náročnosti budov.


Volná vstupenka na 20. Pardubickou stavební výstavu

14. září 2015

Získejte volnou vstupenku na 20. Pardubickou stavební výstavu, která se uskuteční 1. - 3.10. 2015 ve výstavním a společenském centru Ideon Pardubice.


Ovládání domácnosti ze SMARTPHONU nebo TABLETU

25. srpen 2015

Chytrá elektroinstalace EATON xComfort bez zbytečných drátů… www.xcomfort.cz Řídicí jednotka „RF Smart Manager“ pro chytré domy je vhodným řešením pro bezdrátové ovládání domácnosti ze smartphonů, tabletů, PC nebo Smart-TV.


FOR ARCH podporuje budoucnost řemesel

19. srpen 2015

Nejlepší zedníky, truhláře, kameníky a kamenosochaře vyhlásí a ocení odborná porota na mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Už téměř dvě desítky let se v rámci tohoto stavebního veletrhu koná finále Soutěže učňů stavebních oborů SUSO. Mladí učni musí v rámci česko-slovenského projektu projít teoretickou i praktickou zkouškou. Do programu je letos opět zařazena akce „Staň se truhlářem“, která má dětem z dětských domovů přiblížit odbornou práci se dřevem.


Výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit

13. srpen 2015

Termín konání: 21. – 23. srpna 2015
Místo konání: výstaviště Louny
Počet vystavovatelů: 142 (k 13. 8. 2015)
Čistá výstavní plocha celkem: 1 978 m2 (k 13. 8. 2015)
Předpokládaný počet návštěvníků: až 20 tisíc návštěvníků (v roce 2014 – 18 758 návštěvníků)
Organizátor: DIAMANT EXPO spol. s r.o.
Manažerka výstavy: Irena Spilková (mob: 606 771 627)
Otevírací doba: 09:00 – 17:00

Vstupné:
60,- Kč plné vstupné
40,- Kč děti od 7do 15 let, studenti, důchodci
Zdarma děti do 6 let


Vyšel nový katalog NÁŠ DŮM XXIX - RODINNÉ DOMY S MĚSÍČNÍ SPLÁTKOU

13. srpen 2015

Atelier NÁŠ DŮM s.r.o. představuje 29. vydání katalogu projektů rodinných domů NÁŠ DŮM. Katalog nese podtitul „RODINNÉ DOMY S MĚSÍČNÍ SPLÁTKOU“.


FOR ARCH připravil stovky expozic, konference, ukázky řemesel i architektonickou live show

12. srpen 2015

Pro návštěvníky veletrhu FOR ARCH je připravený cyklus přednášek „STAVBA A REKONSTRUKCE SVÉPOMOCÍ“ je připravený pro svépomocné stavebníky a povede je Pavel Tesárek, zakladatele iniciativy Svépomocí.cz.


Češi si oblíbili domácí saunování

7. červenec 2015

Relaxace u domácího bazénu nebo v domácí sauně je mezi Čechy oblíbená. Ceny, za které je možné v dnešní době pořídit obyčejný bazén nebo domácí infrasaunu, jsou akceptovatelné pro větší počet lidí, než tomu bylo v minulosti. Podle architektonických ateliérů navrhujících bydlení, je koupání na vlastní zahradě stále nejoblíbenější. Na druhé straně, přírodní biotop nebo domácí wellness si do domu pořídí jen opravdoví „fajnšmekři“.


Dřevostavby jsou stále oblíbenější

23. červen 2015

Český zákazník je tradičně založený, a pokud se rozhodne stavět dům, vybere si nejčastěji jako stavební materiál pálenou cihlu, pórobetonovou tvárnici nebo beton. V posledních letech ale výrazně roste také zájem o dřevo. Podle speciálního výzkumu zpracovaného pro veletrh FOR ARCH, oceňují zákazníci, kteří se rozhodnou pro dům ze dřeva především rychlost výstavby.


Plastová okna jsou oblíbenější než dřevěná

19. červen 2015

Tradiční dřevěná okna si do svých domů a bytů pořizuje jen čtvrtina (28 procent) lidí. Plastové okenní výrobky jsou mnohem oblíbenější mezi majiteli novostaveb i starších nemovitostí – dávají jim přednost téměř dvě třetiny zákazníků (62 procent). U obou typů výrobků dokážou dodavatelé v dnešní době garantovat srovnatelné tepelně-izolační vlastnosti.


DŮM A ZAHRADA LIBEREC 2015

15. květen 2015

Velká stavební a zahradnická výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit.


Zemři, rozveď se či prodej. Jinak neodejdeš, tvrdí stavební spořitelna

9. duben 2015

Doba, kdy bylo možné překlenovací úvěr kdykoli splatit, například formou refinancování, nyní bere za své. Doplatila na to třeba rodina Polakovičových, uvádí příklad ze své praxe Josef Uchytil ze společnosti Partners.


Výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit

9. duben 2015

Veletrh „Dům a zahrada“ vstupuje do další sezony se vší parádou. Výstava „Dům a zahrada“ je aktuální přehlídkou novinek z oblasti zahrady, stavby a bydlení. Všichni zahrádkáři, chalupáři, stavitelé, kutilové, prostě milovníci hezkého bydlení, si přijdou na své při jarní prodejní akci, kde si můžou nakoupit sadbu, osivo, okrasné i užitkové rostliny, ovocné stromky, zahradní mechanizaci, zahrádkářské potřeby, ale nejen to. Připraveno je zde vše, pro vylepšení vašeho obydlí od podlahy až po střechu.


Nový katalog BUNGALOVY 2015 – jak ho získat ZDARMA

8. duben 2015

Již 28. vydání katalogu NÁŠ DŮM vychází 17. 4. 2015. Název nového katalogu „BUNGALOVY 2015“ jasně říká, co je jeho hlavní částí. Je to pestrá nabídka přízemních rodinných domů – bungalovů z nabídky Atelieru NÁŠ DŮM. Všechny bungalovy je možné realizovat jako zděné domy i jako dřevostavby. Vzhled rodinného domu Vám naši projektanti upraví přesně podle Vašich představ.

Tato akce již byla ukončena.


THERM-X2. Nedostižný originál

1. duben 2015

Vynikající ve všech ohledech.


Volná vstupenka na 18. Hradeckou stavební výstavu

19. březen 2015

Navštivte 18. Hradeckou stavební výstavu díky volné vstupence a přijďte si pro katalog projektů NÁŠ DŮM, který zísláte na veletru ZDARMA.


Veletrh DŘEVOSTAVBY

5. únor 2015

Podíl dřevostaveb na trhu roste, zákazníky láká rychlost výstavby i nízké náklady. Domy na bázi dřeva jsou totiž dobře tepelně izolované, ušetří peníze za energie a navíc je možné je postavit velmi rychle. Stavbám z tohoto přírodního materiálu se bude ve dnech 11. – 14. února na pražském Holešovickém výstavišti věnovat 10. mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů DŘEVOSTAVBY, který představí 165 vystavovatelů na ploše 3 549 m2.


Volná vstupenka na veletrh DŘEVOSTAVBY 2015 + katalog projektů rodinných domů NÁŠ DŮM ZDARMA

3. únor 2015

11. - 14. února se na výstavišti v Holešovicích uskuteční 10. Mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů DŘEVOSTAVBY 2015. Tak jako v předchozích ročnících bude na výstavě prezentovat svoji nabídku 650 projektů a rodinných domů s garantovanou cenou na klíč i NÁŠ DŮM (stánek č. LK12).


Záštitu nad mezinárodním stavebním veletrhem FOR ARCH 2015 převezmou prezident, premiér a další osobnosti

19. leden 2015

Stavební veletrh FOR ARCH nabízí každým rokem více příležitostí vystavovatelům i návštěvníkům. Důkazem stále se zvyšující kvality a maximálně možného profesionálního přístupu organizátorů jsou záštity, které veletrh pro letošní rok získal. Patrony dvacátého šestého ročníku se stalo hned několik významných osobností české politické scény.


RODINNÝ DŮM S BONUSEM na výstavě INFOTHERMA v Ostravě

13. leden 2015

Zveme Vás k návštěvě výstavního stánku firmy FASS SYSTEM partnerské firmy programu RODINNÝ DŮM s BONUSEM. Veletrh INFORTHERMA 2015 se uskuteční ve dnech 19. - 20. 1. 2015 na výstavišti v Ostravě.


Zateplení nepodceňujte a investujte do své budoucnosti

25. listopad 2014

Ohledně zateplování bylo v poslední době napsáno mnoho článků, takže dnes již téměř všichni vědí, že zateplení domu ušetří náklady na jeho vytápění. Jenže aby se taková investice do budoucnosti opravdu vyplatila, je potřeba dodržet pár pravidel a vyvarovat se nejčastějších chyb.


Desatero pasivního domu

25. listopad 2014

Desatero zásad pro návrh a realizaci pasivního rodinného domu.


SVĚTLO A STÍN INDIVIDUÁLNĚ – FASÁDNÍ STÍNĚNÍ

24. listopad 2014

V moderní architektuře je fasádní stínění stále důležitější. Nejen kvůli ochraně interiéru, ale také kvůli harmonickému ladění fasády. Perfektní ochrana proti slunci a horku zvyšuje dobrý pocit v interiéru a navíc v aktuálních barvách a s různorodými textiliemi vypadá skvěle.


Je lepší si vzít zvlášť hypotéku na pozemek a zvlášť na stavbu? Nebo jednu na obojí?

20. listopad 2014

Už když si jdete kupovat pozemek na stavbu rodinného domu a potřebujete hypotéku, musíte udělat jedno důležité rozhodnutí hned na počátku.
Jestli si vzít zvlášť hypotéku na koupi pozemku a pak novou další hypotéku na stavbu domu, nebo rovnou jednu hypotéku na obojí.


Do 6 měsíců po vyčerpání hypotéky musíte stavbu zkolaudovat

20. listopad 2014

Víte, kdy vám od bank obvykle hrozí ty nejbrutálnější finanční sankce? Když úvěr z velké části nevyužijete (nevyčerpáte). Sankce za nedočerpání úvěru bývá obvykle 5% z nevyužité části úvěru.


Hypotéka na stavbu domu bez faktur ušetří čas i peníze

20. listopad 2014

Chcete hypotéku na stavbu domu, ale nechcete, aby po vás banka chtěla dokládat faktury? Využijte hypotéku bez dokládání faktur. Ušetří Vám:


Stavba domu na klíč krok za krokem

20. listopad 2014

Přečtěte si, jak stavba domu na hypotéku nejčastěji funguje. Pomůže Vám to neudělat nikde chybu. Následující tabulka Vám pomůže všemu lépe porozumět a v klidu se připravit.


Jak se splácí hypotéka na stavbu během stavby domu

20. listopad 2014

Vědět, kolik vás bude měsíčně stát Vaše hypotéka během stavby domu, je důležité. V období, kdy se dům teprve staví, ale vy se do něj nemůžete přestěhovat, musíte totiž zvládnout platit náklady na svoji současnou domácnost a hypotéku na stavbu domu.


Typové projekty bungalovů se vstupem z jihu

7. listopad 2014

Ideální orientace vstupu do rodinného domu je ze severní strany, nicméně ne vždy je možné toho vzhledem k umístění vstupu na parcelu dosáhnout. Nejméně vhodnou situací je potom orientace vstupu rodinného domu na jižní stranu, jelikož na jih jsou v ideálním případě směřovány nejvíce prosklené části rodinného domu a tzv. relaxační část.


Podzimní akce - PROJEKT BUNGALOVU za 17 990 Kč

15. říjen 2014

Využijte podzimní akce a objednávejte typový projekt pro bungalov za 17 990 Kč. Projekt rodinného domu pro stavební povolení můžete objednávat pro tyto domy: Alice 1.01, Františka 1.02 a Romana 1.02.


Stavební materiál výhodně? Na e-shopu KM BETA!

14. říjen 2014

Materiál pro hrubou stavbu včetně střechy nakoupíte celoročně za vynikající ceny na www.shop.kmbeta.cz. Internetový obchod KM BETA totiž nabízí trvale slevy až 40 % z ceníkových cen. Výhodou e-shopu je i nákup veškerého materiálu na jednom místě a od jediného osvědčeného dodavatele, navíc z pohodlí domova.


Vzduchová neprůzvučnost cihelných mezibytových stěn v praxi

9. říjen 2014

Kdokoli se někdy účastnil projektu bytového domu, ať už v přípravné, projektové či realizační fázi, tak se tématem neprůzvučnosti stěn mezi byty zcela určitě zaobíral. A ačkoli je zadání na první pohled poměrně „jednoduché“ a stručné, cesta k nalezení správného řešení u každého konkrétního projektu již tak jednoduchá není. K samotné akustice se téměř vždy přidává požární odolnost, statika, napojení na navazující konstrukce, požadavky na povrch a v neposlední řadě i co nejmenší tloušťka stěny, aby zabírala minimum prostoru.


DŮM A BYDLENÍ LIBEREC a AUTOSALON LIBEREC

7. říjen 2014

Přemýšlíte, jak si zkrášlit domov, zajímáte se o design a dekorace nebo chcete udělat radost svým blízkým? Potom si ve svém diáři zarezervujte termín od 10. – 12. října 2014. Právě v tuto dobu totiž bude na libereckém výstavišti probíhat veletrh, který byste si neměli nechat ujít. Respektive v letošním roce dva veletrhy.


KM BETA vybrala vítěze studentské soutěže 2014

24. září 2014

Jubilejní 10. ročník studentské soutěže byl zaměřen na bezchybné zpracování projektu energeticky úsporného, nízkoenergetického nebo pasivního domu pro bydlení v systému SENDWIX, dle výběru (rodinný nebo bytový dům, občanská stavba) včetně výpočtu roční tepelné bilance řešené stavby a energetického štítku budovy.


Vybíráme dveře se společností SOLODOOR

22. září 2014

Interiérové dveře má doma každý. Je ovšem jednoduché je správně vybrat tak, aby nejen ladily se zbytkem interiéru, ale plnily správně i svou funkci? Odborníci společnosti SOLODOOR a.s. přinášejí několik tipů, čemu při výběru dveří do domu či bytu věnovat pozornost.


Jak ušetřit stovky tisíc na stavbě domu a nepřijít o potěšení

5. září 2014

Je toho hodně, o čem se musíte rozhodnout, a co musíte poznat, když si chcete postavit rodinný dům, aby se dům povedl a měli jste z něj na konci dobrý pocit. Když se totiž vše nepovede, jak má, ve stavbě domu jen utopíte peníze půjčené navíc dost možná na vysokou hypotéku, která Vás k nešťastnému bydlení v domě navíc připoutá.


Moderní kachlová kamna jako stylové vybavení domácnosti i efektivní topení

18. srpen 2014

Příjemné sálavé teplo, možnost spalování biopaliv, nízké provozní náklady, dlouhá doba akumulace tepla – takové jsou nejčastěji zmiňované výhody kachlových kamen jako hlavního zdroje vytápění. Právě kvůli příznivému poměru finančních nároků a dlouhé životnosti roste obliba kamen. Potřebné informace k jejich správné výstavbě získá veřejnost na veletrhu FOR THERM. Ve dnech 16. až 20. září v PVA EXPO PRAHA totiž veletrh nabídne zájemcům praktickou ukázku výstavby kuchyňských kachlových kamen (sporáku) od nákresu po finální spárování kachlí. Kamnářskou show zajistí mladí učni z Cechu kamnářů ČR.


Za staženou venkovní roletou a přesto za denního světla

12. srpen 2014

Stavitelé a projektanti domů stojí často před rozhodnutím, jaký typ stínící techniky použít. Venkovní žaluzie umožňují regulaci průchodu světla. Mají však nižší odolnost proti větru a za větru nejsou bezhlučné. Hliníkové lamelové rolety jsou odolné proti větru, ale standardní lamely při stažení propouštějí nedostatek denního světla. Tuto nevýhodu rolet řeší patentované lamely „Denní světlo“ vyvinuté společností HELLA. S roletami „Denní světlo“ si uživatelé mohou individuálně regulovat prostup světla až po zatemnění a mohou se rozhodnout kolik světla a tepla pronikne do místnosti.


Cihla s vatou: Neobvyklé spojení obvyklých věcí

11. srpen 2014

Cihla s integrovanou izolací není ve stavebnictví novým pojmem, doposud se však cihly plněné minerální vatou vozily ze zahraničí. Od 1. dubna letošního roku se však vyrábějí pod názvem Porotherm T Profi i u nás v nové výrobní lince v cihelně Novosedly na jižní Moravě a v současnosti je lze v rámci tzv. hvězdné nabídky pořídit za zvýhodněnou cenu.


Setkání s odborníky napříč stavebními obory nabídne doprovodný program FOR ARCHu

5. srpen 2014

Hlavním tématem letošního ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH je rekonstrukce a revitalizace. Na tuto problematiku zaměřili organizátoři také doprovodný program, který zájemcům z řad široké veřejnosti nabídne příležitosti k setkání s předními odborníky ze všech oborů spojených se stavebnictvím. Soubor stavebních veletrhů proběhne ve dnech 16. až 20. září 2014 v prostorách PVA EXPO PRAHA a jeho součástí budou kromě FOR ARCHu veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY & SPA a FOR WASTE & WATER.


FV THERM - systém pro podlahové vytápění firmy FV Plast

8. červenec 2014

Protože se nároky na kvalitu a komfort vnitřního prostředí budov neustále zvyšují, jsou tu právě velkoplošné topné a chladicí systémy, které nemalou měrou aktivně přispívají k tvorbě tepelné pohody.


DURAMO – podlahy, které mají vysokou pevnost a odolnost a snadno se udržují

10. červen 2014

Finální vrstva podlahy by měla vždy splňovat několik základních požadavků a to i s ohledem na to, kde bude realizována. Je to předně moderní a estetický vzhled, trvanlivost a odolnost podlahy, její snadná údržba a v neposlední řadě by měla splňovat veškeré bezpečnostní požadavky jako je například protiskluznost. Všechny tyto parametry by pak měly být splněny za přijatelných nákladů na realizaci. Nové technologie přinášejí stále více možností, jak zrealizovat finální nášlapnou vrstvu podlah s optimálními vlastnostmi a za nízkou cenu.


Objednejte si katalog NÁŠ DŮM a NEPLAŤTE za dobírku

29. květen 2014

Cena, pohodlí a jistota doručení jsou ta nejdůležitější kritéria při nákupu přes internet.
Ale důležitým kritériem se stává také úspora na poštovném.


Odvodňovací systémy ACO pro váš dům a zahradu

19. květen 2014

S dešťovou vodou je potřeba při stavbě domu počítat. Kromě střešních okapů a svodů je dobré myslet také na odvodnění zpevněných ploch okolo stavby. Společnost ACO poskytuje komplexní systémy k nakládání s dešťovou a odpadní vodou. Ve článku vás ACO provede možnostmi, které při stavbě či rekonstrukci vaší nemovitosti nabízí.


Ekologická omítka weber.pas aquaBalance, která umí regulovat vlhkost

16. květen 2014

Weber vyvinul hydrofilní fasádní pastovitou omítku weber.pas aquaBalance , která nevyužívá k ochraně fasády proti nevzhledným řasám žádné biocidní prostředky.


DŮM A ZAHRADA LIBEREC 2014

15. květen 2014

DŮM A ZAHRADA LIBEREC

Velká stavební a zahradnická výstava

Výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit.


Materiál na uzavřenou stavbu RD již od 495 000 Kč

7. květen 2014

Zveme Vás ve dnech 16.-18. 5. 2014 na výstavu Dům, zahrada, volný čas v Litoměřicích. V rámci programu RODINNÝ DŮM S BONUSEM zde představíme všem zájemcům o výstavbu rodinných domů balíček materiálu na uzavřenou hrubou stavbu pro bungalov Alice 4.01 za 495 000 Kč. Náš stánek najdete v pavilonu B.


Inteligentní domácnosti: Mýty a fakta

16. duben 2014

Představte si dům, který navenek nevypadá nijak výstředně, ale uvnitř se odehrávají velké věci.
Přijíždíte domů, rozsvítí se světla u příjezdové cesty, otevírá se Vám vjezdová brána, garážová vrata a Vy po chvilce vcházíte do domu, který rozpoznal Vaši osobu a deaktivuje bezpečnostní systém.


Dostupné bydlení v RD Milano 230 od 1 258 000 Kč

4. duben 2014

Hledáte dostupné bydlení v rodinném domě?
Seznamte se s naším projektem dvoupodlažního rodinného domu Milano 230 klasik. Realizace rodinného domu s užitnou plochou 80 m2 nabízíme za 1 258 000 Kč na klíč!


BAXI – kondenzační kotle Luna Duo-tec HT a Nuvola Duo-tec HT

26. březen 2014

Nový typ kondenzačních kotlů Luna Duo-tec HT a Nuvola Duo-tec HT přináší ve své modelové řadě širokou paletu moderních a cenově dostupných závěsných kotlů. Navazuje na již na trhu zavedenou komfortní řadu kotlů - typu Luna a Nuvola Platinum HT.


Keramické obklady a dlažby – jak na to

19. březen 2014

Užití keramiky v domě je velmi široké. Od koupelny, přes chodby, haly, venkovní dlažby, až po bazény a jejich okolí. Přitom sortiment, co do výrobců, druhů a designu je velmi široký. Poradíme Vám tedy jak postupovat při jejím výběru.


Dostupné bydlení v domu Alice 1.01 od 1 100 000 Kč

14. březen 2014

Hledáte dostupné bydlení v rodinném domě?
Seznamte se s naším projektem rodinného domu Alice 1.01. Realizace rodinného domu s užitnou plochou 68 m2 nabízíme za 1 100 000 Kč na klíč!


Refinancování hypotéky se vám vyplatí. Jak na lepší podmínky?

13. březen 2014

Končí-li vám v dohledné době fixace úrokové sazby u hypotéky, měli byste se poohlížet po možnostech úspory – tzv. refinancování. Nižší úroková sazba, možnost snížení měsíčních splátek hypotéky či zkrácení celkové doby splácení je skvělým důvodem k refinancování hypotéky. A velmi pravděpodobně se vám vyplatí refinancovat úvěr u konkurenční banky. Ušetřit se dá i několik tisíc korun ročně.


Interiérové dveře mohou váš domov ozdobit jako dokonalý šperk

10. březen 2014

Když je nahoře málo místa

10. březen 2014

Na každoročním brněnském stavebním veletrhu IBF, který se konal ve dnech 24. – 28. 4. 2012, vystavila své výrobky i společnost Hörmann, významný dodavatel garážových a průmyslových vrat, dveří, zárubní a nakládací techniky. Jedním ze zajímavých a dlouho očekávaných produktů byla boční sekční vrata HST, jež představují efektivní řešení pro otvory o šířce 2 m – 6,5 m a výšce 1,875 m – 3 m.


Požadujte kvalitní ZATEPLENÍ PRO svůj DŮM

3. březen 2014

Plánujete pořízení domu se zateplením?
Chcete co nejúčinnější zateplení a zajímá Vás, jak předem posoudit jeho kvalitu a životnost?
Hledáte spolehlivého dodavatele zateplovacího systému se zárukou splnění těch nejvyšších technických parametrů?


Jak správně nakoupit plastová okna?

27. únor 2014

Sháníte informace o oknech a dveřích? Potřebujete se v této oblasti lépe zorientovat? V tom případě čtěte dále. Řekneme si totiž něco o plastových oknech a vchodových dveří, ale stranou neponecháme ani výrobky z hliníku a ze dřeva.


Jak ušetřit peníze při ohřevu vody?

25. únor 2014

Pokud si dáte záležet, můžete za běžný provoz domácnosti ušetřit nemalé finanční částky. To neplatí pouze o topení nebo svícení, ale rovněž o ohřevu vody. Jak tedy v této souvislosti ušetřit peníze a v neposlední řadě i životní prostředí?


Proč si pořídit kvalitní LED osvětlení?

25. únor 2014

O LED osvětlení toho již bylo napsáno skutečně mnoho, takže rozhodně není třeba přidávat další obsáhlé články na toto téma. Spíše se tedy pojďme shrnout, proč se do této varianty svícení vyplatí investovat.


Jaké stavební materiály se osvědčí?

25. únor 2014

Stavební materiály si aktuálně můžete pořídit v celé řadě variant, přičemž je samozřejmě lze použít od interiéru, přes exteriér až po stavby na zahradě. Jaké konkrétně zvolit?


Objevte vady pozemku dřív, než za ně zaplatíte

17. únor 2014

Stále více klientů se na nás obrací ohledně poradenství při koupi pozemku pro stavbu rodinného domu. Většinou, když si kupují pozemek od realitní kanceláře nebo od developera. A často jsou rozčarovaní, když se na pozemku objeví problémy, které nečekali.


Pohled do světa dřevostaveb

20. leden 2014

Dřevostavby v Karibských oblastech odolávají tamějším hurikánům, ve Skandinávii vzdorují mrazivým severským zimám, v Kanadě vydrží přívaly sněhu, v Anglii vytváří pohodu bydlení v nevlídných plískanicích, v Japonsku jsou dostatečně seismicky odolné proti zemětřesení…


Popularita dřevostaveb v ČR stále roste

12. prosinec 2013

Ve světě jsou dřevostavby považovány za komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení. Je potěšující, že se této obliby začínají těšit dřevostavby i u nás. Vždyť dřevo je obnovitelná surovina hojně využívaná v mnoha oborech v ČR i zahraničí. To, že se podíl dřevostaveb na českém trhu zvyšuje, dokládají průzkumy, podle kterých by se čtvrtina Čechů ráda do dřevostavby přestěhovala.


Crystal Enamel – Dokonalý štít

4. listopad 2013

Novostavba: vyjde levněji vytápění plynem nebo tepelné čerpadlo?

1. listopad 2013

Lidé si do svých nových domovů většinou velmi pečlivě vybírají prvky jako jsou podlahy, okna, nábytek či doplňky, ale často jim uniká naprosto zásadní otázka, jaký zvolit zdroj tepla. Přitom je to faktor, který po celou dobu užívání nemovitosti velmi výrazně zasahuje do ročního rozpočtu rodiny.


Nový katalog projektů rodinných domů NÁŠ DŮM XXV

29. říjen 2013

V pořadí již 25. vydání katalogu NÁŠ DŮM, který vychází pravidelně od roku 1996 nese podtitul „NÁŠ DŮM – DŮM BEZ ZÁVAD“. Katalog s nabídkou typových projektů rodinných domů a ukázkou individuálních projektů provede všechny zájemce o stavbu rodinného domu po jednotlivých etapách výstavby a poradí z jakých materiálů a výrobků rodinný dům realizovat.


FAKRO – úsporně a ekologicky

29. říjen 2013

Firma FAKRO, jedna z předních výrobců střešních oken na světě, nabízí široký sortiment výrobků zaručujících pohodlné a komfortní bydlení v podkroví. Společnost v zájmu snižování provozních nákladů budov a s cílem chránit životní prostředí zavedla speciální energeticky úsporné výrobky.


Střecha (také) dělá dům

29. říjen 2013

Krásná funkční střecha je nepochybně korunou domu. Fyzicky ochraňuje hodnotu celé stavby, ale také zásadně přispívá k celkovému stylu domu a jeho vnímání ze strany jeho obyvatel a okolí. Nejde jen o barvu střechy, resp. krytiny, která do značné míry určuje vzhled vašeho domu.


Teplo uvnitř a hluk venku - základní parametry kvalitních plastových oken

25. říjen 2013

Tak by se s trochou nadsázky daly popsat důležité charakteristiky oken Stavona. Pojďte se s námi podívat blíže na skutečnosti, jak tato okna splňují podstatné požadavky moderní doby, norem i investorů.


Je lepší invertor nebo zapnuto/vypnuto?

24. říjen 2013

Dodavatelé invertorů používají při srovnání analogii s provozem auta. Invertor zrychluje a zpomaluje, kdežto zapnuto/vypnuto běží podstatně kratší dobu a v ideálních otáčkách, přesně pro které byl optimalizován a vyroben. Ani pomaleji, ani rychleji, v ideálních otáčkách. Jdeme to vyzkoušet prakticky.
Sedneme i s kamerou do auta projedeme stejný úsek. Nejdříve zrychlujeme a zpomalujeme a pak jedeme v ideálních otáčkách motoru. Rozdíl ukážeme na kameru.


Porovnání tepelného čerpadla země-voda a vzduch-voda

22. říjen 2013

Zemní čerpadlo má vyšší účinnost a nemá venkovní jednotku.
Jak je tedy možné, že se prodává mnohem více vzduchových čerpadel?


KMB SENDWIX – chytré zdivo pro Váš dům

10. říjen 2013

Budoucnost energeticky úsporného bydlení je spojena i s vícevrstvými zdicími systémy.

Moderní stavební praxe vidí potenciál v nízkoenergetických a pasivních domech. Dnešním investorům již nestačí jen atraktivní vzhled a vysoký komfort bydlení, v posledních letech přibyl i požadavek na co nejnižší energetickou náročnost. Dosud představovaly dominantní stavební materiál pro individuální výstavbu tzv. jednovrstvé konstrukce. V současné době se stále častěji realizují stavby, u kterých se používají obvodové vícevrstvé konstrukce s volitelnou tloušťkou tepelné izolace a s tenkým, ale nosným zdivem. V našem případě se jedná o zdivo z vápenopískových cihel s obchodním názvem SENDWIX, které je vhodné i pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů.


DŮM A BYDLENÍ LIBEREC – zde najdete inspiraci

3. říjen 2013

Vrchol podzimní sezóny na výstavišti v Liberci je veletrh DŮM A BYDLENÍ.

Přemýšlíte, jak si zkrášlit domov, zajímáte se o design a dekorace nebo chcete udělat radost svým blízkým? Potom si ve svém diáři zarezervujte termín od 10. – 13. října 2013. Právě v tuto dobu totiž bude na libereckém výstavišti probíhat veletrh, který byste si neměli nechat ujít.


Výherci z výstavy FOR ARH 2013

1. říjen 2013

Ze všech řádně vyplněných anketních lístků z výstavy FOR ARCH 2013 jsme vylosovali výherce Typového projektu rodinného domu ZDARMA a Studie-návrhu individuálního rodinného domu ZDARMA.


Posouzení denního osvětlení místnosti - pravidlo 1/10 nestačí

26. září 2013

Často se při řešení kvantity denního osvětlení uchylujeme k zjednodušujícímu pravidlu 1/10 prosklenné plochy vůči ploše místnosti. Z následujícího posudku, který zpracovala FAST VUT Brno jasně vyplývá, že toto pravidlo není vždy zárukou správně navrženého osvětlení místnosti. Oblíbený způsob řešení podkroví s fasádním francouzským oknem ve štítu je toho příkladem. Toto okno splní pravidlo na 1 /10 prosklené plochy, ale nenaplní závazný legislativní požadavek ČSN 73 0580-2 Denní osvětlení obytných budov na požadovanou hodnotu činitele denní osvětlenosti.


Návrh interiéru rodinného domu - Vašeho nového domova

12. září 2013

Katalog NÁŠ DŮM XXIV ZDARMA

10. září 2013

Výstavní akce – projekt rodinného domu za 15 000 Kč

9. září 2013

Výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit

15. srpen 2013

23. - 25. srpna 2013 slavíme na lounském výstavišti kulaté narozeniny - již po dvacáté zde uspořádáme prodejní a kontraktační výstavu „Dům“ tentokrát s přídomkem „Dům 2013“. Představí se zde přes 150 vystavovatelů z celé České republiky, kteří nabídnou nepřeberné množství zajímavých výrobků a služeb z oboru stavebních materiálů, vybavení domácností a zařízení zahrady.


Získejte 6 vydání katalogu NÁŠ DŮM - doporučte náš newsletter

7. srpen 2013

Odebíráte pravidelně náš newsletter NÁŠDŮM INFOSERVIS?
Pokud víte o zájemcích, kteří se chystají stavět rodinný dům, stavebních dodavatelích, kteří rodinné domy staví doporučte jim náš newsletter.


Povodně i dotace stimulují stavebnictví, daří se i stavebnímu veletrhu FOR ARCH

5. srpen 2013

Červnové rozsáhlé povodně budou mít značný dopad také na český stavební průmysl. Po řádění vodního živlu přišel na řadu úklid a nezbytná rekonstrukce. Pružně zareagovali na vzniklou situaci organizátoři veletrhu FOR ARCH a do programu nově zařadili např. konferenci o protipovodňových opatřeních. Také významní vystavovatelé, kterých bude ve srovnání s loňským rokem minimálně o 5 % více, se zaměří na pomoc lidem poškozeným povodněmi. Veletrh si však chce udržet i své původní téma rekonstrukce a revitalizace budov. Rozsáhlé poradenské centrum k dotačnímu programu Nová zelená úsporám 2013 pomůže lidem k financování energeticky šetrných rekonstrukcí. FOR ARCH proběhne ve dnech 17. – 21. 9. 2013 na výstavišti PVA EXPO PRAHA současně s  veletrhy FOR THERM, FOR WOOD, BAZÉNY, SAUNY&SPA a FOR WASTE.


Jak vypadala návštěva stavby pasivního domu v Záhořanech

30. červenec 2013

Ve čtvrtek 25. 7. 2013 proběhl den otevřených dveří na stavbě vzorového Multi-komfortního pasivního domu v Záhořanech. O tomto projektu jsme Vás informovali již dříve, jelikož autorem projektové dokumentace od studie stavby až po prováděcí dokumentaci je náš hlavní partner Architektonická kancelář Křivka s.r.o..


Bonus 15.000 Kč od YTONGu!

26. červenec 2013

V rámci spolupráce se společností Xella CZ - výrobcem stavebního systému YTONG - Vám nabízíme jedinečnou možnost získat bonus až 15.000 Kč k běžně poskytovaným slevám. Bonus můžete uplatnit v jakýchkoliv stavebninách na základě voucheru, který Vám dodáme spolu se zpracovaný projektem pro stavební povolení pro typový nebo individuální dům. Pro uplatnění voucheru je nutné kontaktovat obchodního zástupce YTONGu.


Navštivte den otevřených dveří na stavbě pasivního Multi-Komfortního domu Isover v Zahořanech

12. červenec 2013

Multi-Komfortní pasivní dům v Záhořenech je realizován v rámci seskupení SENUB (= Systémy energeticky úsporných budov) podle architektonického návrhu a projektové dokumentace od Architektonické kanceláře Křivka, která zpracovává projektovou dokumentaci rodinných domů i pro Atelier NÁŠ DŮM.


České stavebnictví a bytová výstavba v číslech

11. červenec 2013

Situace v českém stavebnictví se podle statistických údajů za rok 2012 zhoršila, když stavební produkce klesla oproti roku 2011 o 7,6%. Meziročně stavebnictví klesá již čtvrtým rokem pod úroveň let 2007 a 2008, kdy dosahovalo svého vrcholu

.

Přinášíme Vám pár základních informací o vývoji stavebnictví za uplynulé čtyři roky. Údaje vychází z publikace České stavebnictví v číslech 2012, která byla vydána Českým statistickým úřadem ve spolupráci s Českou komorou autorizovaných inženýrů a architektů činných ve výstavbě (ČKAIT).


Plánujete rekonstrukci? Rady a novinky najdete na veletrhu FOR ARCH

8. červenec 2013

Stavební veletrh FOR ARCH každoročně hledá nosné téma, které se bude dotýkat jak odborníků, tak široké veřejnosti. Veletrh otevře brány PVA EXPO PRAHA ve dnech 17. - 21. září 2013 a letošní motto akce zní „Rekonstrukce a revitalizace“.


Úskalí levných rodinných domů

27. červen 2013

V posledních letech je trendem kupovat malé a rychle postavené domy za cenu garsonky. Lidé si tak mohou dovolit bydlet v domě díky nižším hypotékám a developeři se pochopitelně těmto trendům snaží přizpůsobit.


Získejte projekt rodinného domu pouze za 40% ceny

18. červen 2013

V rámci mimořádné letní akce může každý zájemce o výstavbu rodinného domu získat Malý projekt za 40% původní ceny.


Nová zelená úsporám 2013 startuje, na lepší bydlení rozdělí přes miliardu

13. červen 2013

Nový program Ministerstva životního prostředí nabídne na zateplení domů víc než jednu miliardu korun. Nová zelená úsporám 2013 bude přínosem pro celou českou ekonomiku. A to jak přímo pro státní rozpočet, tak i pro rozvoj podnikatelské sféry. Profitovat z něho budou kromě příjemců dotace firmy ve stavebnictví, strojírenství a dalších oborech. Nová zelená úsporám 2013 navíc pružně reaguje na situaci v povodněmi zasažených oblastech.


Keramické stropní panely CZ – JW navrhované na míru

3. červen 2013

Pokud hledáte kvalitní stropní systém, který umožní překlenout i velká rozpětí, zastropit členité prostory, nebo potřebujete vytvořit konzoly atypických tvarů, případně vynést vysoké zatížení vlastní konstrukcí stropu místo rušivých průvlaků, jsou vhodným řešením právě keramické stropní panely CZ – JW.


Hrubou stavbou z materiálů KM BETA ušetříte

23. květen 2013

Výběr stavebních materiálů pro hrubou stavbu může být snadnější, než se zdá. Pořídíte-li je od jediného osvědčeného dodavatele, ušetříte si starosti i zbytečné náklady. S kvalitními českými materiály KM BETA může být totiž úspora nákladů ve výši až 40 %.


DŮM A ZAHRADA LIBEREC - největší stavební a zahradnická výstava v Libereckém kraji

15. květen 2013

Již poosmé společnost Diamant Expo představí Liberecku novinky v oblasti stavby, zahrady a bydlení. Výstava „Dům a zahrada Liberec“ přináší návštěvníkovi ucelený pohled na moderní trendy pro stavbu a bydlení. Tradice a prestiž zařadila veletrh k nejoblíbenějším akcím svého druhu. Náš domov je místem, kde trávíme většinu času svého života. Vybrat správně jistě není lehké pro žádného z nás.


Představujeme nový katalog s projekty rodinných domů NÁŠ DŮM XXIV – Rodinné domy s bonusem

6. květen 2013

Katalog s pořadovým číslem XXIV a podtitulem „Rodinné domy s bonusem“ prezentuje kompletní nabídku služeb pro všechny zájemce o výstavbu typových nebo individuálních rodinných domů, ale i pro zájemce o rekonstrukci stávajících rodinných domů.


Postavte si dům na pořádných základech!

30. duben 2013

Představujeme Vám ELEGOHOUSE - nové systémově řešené základové konstrukce pro všechny typy rodinných domů. Díky integrované tepelné izolaci jsou tyto základy obzvlášť vhodné pro realizaci domů v nízkoenergetickém nebo dokonce v pasivním standardu. Díky použití samozhutnitelného betonu je docílena dokonalá rovinatost a přesnost konstrukce, kterou oceníte ať při založení zděné stavby, montované konstrukce nebo provádění podlah.


Oslavte s Raab Karcher 20 let a získejte dárky!

22. duben 2013

Oslavte s Raab Karcher ve dnech 26. - 27. 4. 2013 výročí 20 let. Ve všech 50 prodejnách Raab Karcher máte možnost získat: dárky, 10% slevu na vše a k tomu grilované klobásy a pivo zdarma.


Proč přirozené denní světlo?

29. březen 2013

Při návrhu domu se mnohdy opomíjí kvalita vnitřního prostředí, úspora energií a ekonomické hledisko se staví na první místo. Při tom zdraví a pohodlí budoucích uživatelů domu by mělo být prioritou u každého projektu. Domy se staví proto, aby se v nich žilo. Přirozené denní světlo a dostatek čerstvého vzduchu by proto neměl být podceňován u žádného typu staveb.


Zateplení a cihlové obklady pod jednou střechou

25. březen 2013

Líbí se Vám na fasádě domu kámen či cihelné zdivo? Toužíte po tomto vzhledu fasády? Nebo byste chtěli mít kamenné či cihelné prvky jen na vybraných částech fasády? Obáváte se, že v případě, kdy zateplujete dům, již toto není možné na zateplení aplikovat? Nikoli! Společnost STOMIX Vám nabízí řešení.


Výherci z výstavy PRAGOINTERIÉR a DŘEVOSTAVBY 2013

26. únor 2013

Ze všech řádně vyplněných anketních lístků z výstavy PRAGOINTERIÉR a DŘEVOSTAVBY 2013 jsme vylosovali výherce Typového projektu rodinného domu ZDARMA a Studie-návrhu individuálního rodinného domu ZDARMA.


Jak si snížit energetickou náročnost Vašeho bytu, domu!?

5. únor 2013

Od 1. 1. 2013 vznikla dle novely zákona č. 406/2000 Sb., povinnost přikládat Průkaz energetické náročnosti budovy i pro všechny rodinné a bytové domy určené k pronájmu nebo prodeji.
Atelier NÁŠ DŮM je držitelem oprávnění pro zpracování Průkazu energetické náročnosti budovy pro rodinné domy, jednotlivé byty i pro bytové domy.


Veletrh DŘEVOSTAVBY 2013 za dveřmi

28. leden 2013

Podtitul veletrhu DŘEVOSTAVBY 2013 zní 8. mezinárodní veletrh dřevěných staveb, konstrukcí, materiálů a úspor energií. Přesně to také můžete v Holešovicích očekávat. Naprostá většina vystavovatelů předchozích ročníků pokračuje účastí v úspěšné tradici veletrhu DŘEVOSTAVBY a mnoho kvalitních firem bude mít svou premiéru. Podporujeme dřevěné stavby a firmy, které se dřevem pracují. V jednotlivých halách již najdete oborově firmy, které k sobě patří.


Odborníci v poradenském centru veletrhu FOR PASIV poradí, jak dosáhnout na miliony z dotačních programů na úspory energií v nemovitostech

25. leden 2013

Již vloni Evropská unie a následně i ČR jasně deklarovala, jakým směrem se bude v následujících letech ubírat stavebnictví a development. Hlavním tématem jednoznačně budou úspory energií.


PRAGOINTERIER - Jarní inspirace pro Vaše bydlení

15. leden 2013

Také se chcete doma konečně cítit jako doma? Pomůžeme Vám! Mezinárodní veletrh bytového designu PRAGOINTERIER představí 14. - 17. února 2013 moderní design a navíc můžete vyhrát luxusní nábytek!


Jak na montáž sádrokartonu? S novou knihou Sádrokarton zvládneme sami

17. prosinec 2012

Chcete realizovat své představy o bydlení rychle a levně s pomocí sádrokartonových či sádrovláknitých konstrukcí? Říkali jste si, že by bylo pěkné mít nové podkroví nebo vestavěnou příčku, ale netroufali jste si na to?

Nová kniha Sádrokarton zvládneme sami vás provede všemi pracovními postupy krok za krokem.


PF 2013

17. prosinec 2012

Příjemné prožití vánočních svátků a mnoho osobních i pracovních úspěchů Vám přeje Architektonická kancelář Křivka a Atelier NÁŠ DŮM.


Oknoplastik.cz – spolehlivá okna a vchodové dveře

30. listopad 2012

Máte dlouhodobě problémy s okny nebo dveřmi? Uvažujete o jejich výměně? Pak již možná řešíte oříšek, do jakých oken a vchodových dveří investovat své těžce vydělané peníze. Ty totiž můžete utratit za dřevěná, hliníková a plastová okna a na výběr máte i v oblasti vstupních dveří. Pokud si nevíte rady, vězte, že na Oknoplastik.cz na materiálu nezáleží – vždy dostanete naprosto spolehlivý výrobek. Přesto Vám nabízíme odborné poradenství pro Váš ideální nákup.


Jak docílit optimálních světelných podmínek v interiéru

20. listopad 2012

Sluneční světlo nás ovlivňuje každý den. Působí na naši psychiku, náladu a pracovní výkon. Pro zdravé pracovní prostředí je třeba si v interiéru vytvořit optimální světelné i tepelné podmínky. Bylo zjištěno, že optimální úroveň jasu v místnosti je (500 – 1500) luxů. Sluneční světlo, které dopadá z vnějšku na budovu, má sílu v rozsahu 100 tisíc luxů. Proto je doporučeno sluneční svit regulovat, a proto SLUNOLAMY.


Jak správně vybrat rodinný dům ?!

16. listopad 2012

Atelier NÁŠ DŮM přichází s novou službou, která zájemcům o stavbu rodinného domu nejen usnadní výběr rodinného domu, ale zároveň jim umožní zpřehlednit veškeré jejich požadavky, nároky a představy o rodinném domě.


HELLA - originální řešení pro Váš rodinný dům

6. listopad 2012

Rakouská společnost Hella nabízí originální řešení zastínění Vašeho rodinného domu pomocí široké nabídky venkovních i vnitřních žaluzií. HELLA vyvinula tvar lamel ve formě S a tak vytvořila venkovní žaluzie pro všechny tvarové linie.


Známe výherce 50% slevy na projekt a až 41% slevy na stavební materiál pro rodinný dům

18. říjen 2012

Ze všech účastníků další ankety která probíhala v termínu 3.9.—17.10.2012 na stránkách www.nasdum.cz jsme vylosovali 10 výherců, kteří získávají možnost využít 50% slevy na projekt rodinného domu a až 41% slevu na stavební materiál pro rodinný dům od společnosti KM BETA a.s..


Internorm zve na výstavu pasivních domů v Brně

15. říjen 2012

Zajímají Vás nejnovější trendy v oblasti pasivních domů? Chystáte se stavět vlastní dům nebo jste stavební firma? Pak právě pro Vás je určen mezinárodní veletrh PASIVNÍ DOMY 2012, který se koná ve dnech 25. - 26. října 2012 na brněnském výstavišti v pavilonu A2. Veletrh je otevřen široké veřejnosti a vstup je pro všechny zdarma. Akce je jedinečnou příležitostí, jak se dozvědět aktuální informace z oblasti pasivních domů – osvědčené materiály, výrobky, systémy a služby.


Pohrajte si se „slevovou skládačkou“ KM BETA a ušetřete při stavbě!

15. říjen 2012

Možností poskládat si slevy na míru své stavbě zpříjemnila KM BETA investorům závěr letošní sezóny. V rámci podzimní slevové skládačky totiž výrobce, společnost KM Beta, nabízí slevy na jednotlivé systémy ve výši 15 až 40 % a navíc možnost individuálních slev! Akce platí do konce listopadu.


Výherci z výstavy FOR ARCH 2012

2. říjen 2012

Ze všech řádně vyplněných anketních lístků z výstavy FOR ARCH 2012 jsme vylosovali výherce Typového projektu rodinného domu ZDARMA, Studie-návrhu individuálního rodinného domu ZDARMA a 3 výherce Průkazu energetické náročnosti budovy ZDARMA.


Plánujete výstavbu či rekonstrukci Vašeho domu?

18. září 2012

Vyhledejte na veletrhu For Arch hostesky firmy Isover a získejte slevu na materiál y Isover ve výši až - 53%.


Nyní zdarma hliníkové opláštění a trojsklo Solar+ u téměř všech oken Internorm

18. září 2012

Standardní sklo od Internormu se vyznačuje speciální vrstvou SOLAR+. Toto izolační trojsklo vykazuje extrémně vysoké tepelně izolační vlastnosti, navíc má jeho celkový energetický činitel prostupu (t.z. hodnota g) hodnotu, které lze jinak dosáhnout pouze s dvojsklem.


LÍBIVÉ, ORIGINÁLNÍ A JEDNODUCHÉ - obkladové pásky imitující vzhled cihel vhodné pro fasádu, sokl, komín, plot, krb či stěny v interiéru

18. září 2012

Chtěli byste rychle něčím zvýraznit vzhled svého domu? Či naopak toužíte po nějakém zajímavém a originálním prvku v interiéru? Nebo vás trápí ryze praktická otázka, jak dosáhnout bezúdržbového povrchu, který odolává mrazu, slunečnímu záření či nárazům?


Komín Schiedel teď za výhodnou cenu

3. září 2012

Jestliže dosud existovalo nemalé procento investorů, kteří by rádi zvolili nejbezpečnější řešení odvodu spalin, ale bránila jim v tom domněle vysoká cena, nyní platí, že ten nejlepší komín na trhu mohou mít všichni. Komínový systém Schiedel od největšího evropského výrobce totiž nově získáte již od 16 800 Kč bez DPH.


WIENERBERGER na FOR ARCHU představí zbrusu novou cihlu!

29. srpen 2012

Na návštěvníky expozice společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čekají dvě novinky. Představena bude nová cihla plněná minerální vatou POROTHERM 30 T Profi, určená pro stavbu energeticky úsporných rodinných domů na úrovni nákladového optima a nový katalog konstrukčních detailů určený především pro projektanty a stavitele.


Jak na nízkoenergetickou stavbu? Zeptejte se na stavebním veletrhu FOR ARCH 2012

20. srpen 2012

Chcete bydlet moderně a zbytečně neutrácet za energie? Novinky o nízkoenergetickém stavění, které hýbou současným světem stavebnictví, nabídne jako nosné téma letošní mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH a souběžné tematické veletrhy. Architekty, projektanty, techniky, ale také širokou veřejnost každoročně láká tato tradiční přehlídka aktualit a trendů ze stavebního průmyslu. Nejinak tomu bude i letos, kdy v termínu 18. - 22. září zaplní rozsáhlé prostory PVA EXPO PRAHA v Letňanech prezentace moderních technologií a nejnovějších výrobků v oblasti stavění.


Ukázka dalších nových projektů v nabídce

20. srpen 2012

Představujeme další nové projekty rodinných domů, které s blížícím se vydáním nového čísla katalogu NÁŠ DŮM XXIII - OD PROJEKTU PO REALIZACI rozšiřují naší nabídku 650 typových projektů. Jedná se o nový přízemní rodinné domy - tzv. bungalov a rekreační dům.


Zelená úsporám končí. Nahradí úvěr s nízkými úroky původní dotaci?

17. srpen 2012

S koncem roku 2012 skončí i dotační program státu Zelená úsporám, který podporoval zateplování domů a tím energetické úspory energie a využití obnovitelných zdrojů energie v rodinných a bytových domech.


Řekněte si o náš katalog rodinných domů

6. srpen 2012

Chystáte se stavět dům a hledáte projekt? Pak zalistujte v novém vydání našeho katalogu rodinných domů s dlouholetou tradicí NÁŠ DŮM XXII – Typové a individuální projekty a vyberte si právě Váš dům. V katalogu velký výběr typových projektů z naší nabídky a mnoho dalších zajímavých informací.


Ukázka nových projektů rodinných domů

6. srpen 2012

Práce na novém katalogu NÁŠ DŮM XXIII – OD PROJEKTU K REALIZACI jsou v plném proudu. My jsme se rozhodli představit Vám dva nové rodinné domy, o jejichž projekty rozšíříme s vydáním katalogu naši nabídku.
Katalog vychází před výstavou FOR ARCH 2012, a na výstavě bude k zakoupení za poloviční cenu 50 Kč.


LETNÍ HIT: Mobilní pasivní dům za 1Kč. Přijďte se na něj podívat!

25. červen 2012

Vychutnejte si jedno letní odpoledne v mobilním pasivním domě. A když budete chtít, na podzim už může být celý jen a jen váš. Tento domek se totiž bude dražit v září na AUKRO.cz. A začínáme na pouhé koruně!


UNIPUR – promyšlený systém …

7. červen 2012

UNIPUR je ideální prvek pro střechu - silný a pevný, lehký a cenově výhodný, rafinovaný a mnohostranný, s hotovými nebo rozpracovanými vnitřními stranami, eventuelně i akustickou perforací (UNIPUR – sálová akustika) s opravdu vynikajícím akustickým efektem. Pro každou oblast použití naleznete u nás vyhovující střešní panel.


Podlahové systémy FERMACELL a zdravé bydlení

5. červen 2012

Elektrosmog, problémy s plísněmi, exhalace plynů ze stavebních hmot a nábytku: mezi našimi vlastními čtyřmi stěnami jsme vystaveni stále silnějšímu zatížení škodlivinami. Proto je stále větší poptávka po ekologických a zdravotně nezávadných stavebních materiálech - zejména mají-li současně vlastnosti zlepšující vzduch v prostoru jako například nové sádrovláknité podlahové prvky FERMACELL greenline.


Ušetřete polovinu nákladů na obvodové zdivo celé hrubé stavby!

5. červen 2012

Plánujete stavbu rodinného domu? Právě teď je ten nejvyšší čas na koupi stavebního materiálu. Společnost Wienerberger totiž přichází s časově omezenou akcí, kdy vám ke každé zakoupené cihle přidá další zdarma!


Sádrové omítky jsou hitem

5. červen 2012

Není to tak dlouho, co byly sádrové omítky brány jako zbytečný luxus. Ta doba je už ale nenávratně pryč. A to nejen z hlediska ceny, ale i poptávky a přístupu investorů i dodavatelů (stavebních firem). Sádrové omítky nabízejí mnoho pozitivních vlastností.


Hodnota většiny nemovitostí (rodinných, bytových a občanských) od roku 2013 znatelně poklesne - 2. díl

5. červen 2012

Skutečná cena nemovitosti (stávajících rodinných a bytových domů) jinak též tržní cena – tedy cena, za kterou by bylo možné pro dům nalézt kupce, ještě ne zcela tak dávno byla většinou dána velikostí domu, kvalitou stavby domu, stářím domu a celkovou vybydleností či zachovalostí.
Pokračování článku - Hodnota většiny nemovitostí (rodinných, bytových a občanských) od roku 2013 znatelně poklesne - 1. díl


Hodnota většiny nemovitostí (rodinných, bytových a občanských) od roku 2013 znatelně poklesne - 1. díl

25. květen 2012

Skutečná cena nemovitosti (stávajících rodinných a bytových domů) jinak též tržní cena – tedy cena, za kterou by bylo možné pro dům nalézt kupce, ještě ne zcela tak dávno byla většinou dána velikostí domu, kvalitou stavby domu, stářím domu a celkovou vybydleností či zachovalostí.


Ušetřete až 50 % při koupi stavebních materiálů!

25. květen 2012

Plánujete stavbu nebo rekonstrukci domu? Pak vám „padnou do noty“ výroční slevy KM BETA ve výši až 50 %!


INTERNORM – okno studio HF 200 (novinka 2012)

24. květen 2012

Nové křídlo plošně lícující s rámem podtrhuje minimalistický styl bydlení.


Lindab Rainline, jasná volba kutilů i profesionálů!

24. květen 2012

Lindab Rainline je kompletní okapový systém vhodný pro všechny typy střech a krytin. Ocelový, žárově pozinkovaný plech s ochrannou barevnou vrstvou po obou stranách zaručuje vysokou odolnost proti povětrnostním vlivům, velmi dobrou ochranu proti korozi a přirozeně trvanlivou a přitažlivou povrchovou úpravu. Pro Lindab Rainline je charakteristická vysoká kvalita materiálu a snadná montáž . Na český trh je dodáván od roku 1993 a díky své kvalitě a výjimečnosti se stal jedním z nejoblíbenějších systémů odvodnění střech na trhu.


Konec se solárním byznysem?

15. květen 2012

Solární boom v Česku již dávno pominul a další z velkých firem vyrábějící solární panely – americká firma First Solar, uzavírá své továrny ve Frankfurtu nad Odrou a propouští téměř 1200 svých zaměstnanců.


Dům barev – vaši experti na barvy

14. květen 2012

Chystáte se vymalovat Váš nový dům či byt? Potřebujete odborně poradit a nalézt nejlepší řešení? Navštivte jednu z prodejen Dům barev, největší specializované sítě v ČR, kterou naleznete na více než 110 místech po celé České republice.


Příklad sanace vlhkého zdiva dvě patra pod úrovní terénu

14. květen 2012

Během roku 2011 probíhala pod vedením GD Branko a.s. v Oblastní nemocnici Příbram, a.s. rekonstrukce křídla D3, jejíž součástí byla i komplexní sanace vlhkého zdiva 1. a 2.PP a anglických dvorků. Posouzení projektové dokumentace, návrh optimálního řešení z pohledu nákladů a eliminace možných rizik a následnou realizaci včetně převzetí zodpovědnosti za funkčnost provedeného řešení dostala na starost specializovaná aplikační firma Realsan a.s.. Jaká řešení byla navržena, s kterými potížemi bylo nutné se vyrovnat a co za nepředvídatelné náklady se během prací objevilo, je popsáno v následujícím článku.


Zateplovat dům nebo nezateplovat dům ?

14. květen 2012

A když ano, tak jak, kolik to bude stát, co to přinese a kolik uspořím na nákladech za vytápění? Nejčastější otázky každého majitele domu, na které Vám dá odpověď:


Příklady instalací tepelných čerpadel Buderus

19. duben 2012

Tepelná čerpadla se stále více dostávají do popředí zájmu zákazníků, kteří hledají technologii zaručující v současnosti, ale i budoucnosti nízké provozní náklady za vytápění a ohřev teplé či bazénové vody. Ve spolupráci technických specialistů značky Buderus s montážními firmami se realizovala řada instalací pro zákazníky, kteří neváhali a rozhodli se investovat do tohoto moderního zdroje vytápění. V mnoha případech zákazníci využili systémové nabídky řešení a vysoké kvality tepelných čerpadel Logatherm WPS se systémem země-voda značky Buderus.
Rádi bychom tímto článkem představili a popsali konkrétní instalace s tepelnými čerpadly Buderus.


Navštivte stánek SENUB na IBF v Brně

19. duben 2012

V rámci mezinárodního stavebního veletrhu IBF v Brně, který se koná od 24. do 28. 4. se bude na brněnském výstavišti prezentovat i seskupení SENUB jehož členem je náš generální partner Architektonická kancelář Křivka s.r.o.. Přijďte se podívat na návrhy energetických úsporných domů do Pavilonu V, na stánek Centra pasivního domu.


Zdravá kvalita bydlení díky razantnímu snížení škodlivých látek

18. duben 2012

"Zdravé bydlení je pro nás velmi důležité, zejména kvůli dětem", zdůrazňují mladí manželé, kteří si pořídili přízemní dům na bázi montované dřevostavby ze 70. let. Že byl dům silně zatížen formaldehydem, se projevilo až při kontrole vzduchu v místnostech. Použití sádrovláknitých desek FERMACELL greenline způsobilo razantní snížení zatížení škodlivými látkami.


Nové hobby stavebníka rodinného domu

18. duben 2012

Užívání centrálního vysávacího systému v rodinném domě charakterizují tolik žádané kvality, jakými jsou perfektní čistota, vítaný klid a naprosté pohodlí. Teprve když skutečně dobře poznáme všechny výhody centrálního vysavače, bude nám jasné, jak cenná je to součást vybavení domu.


Cenově výhodné balíčky pro zpracování individuálního projektu

2. duben 2012

V případě, že si nevyberete z naší nabídky typových projektů, ať už z důvodu dispozice, vzhledu domu nebo kvůli vlastnostem parcely, máte možnost si od nás nechat zpracovat Individuální projekt rodinného domu.

K vypracování individuálního projektu můžete využít výhodných balíčků služeb, které jsme pro Vás připravili. Balíčky jsou celkem čtyři a jsou sestaveny tak, abychom vyhověli Vašim požadavkům co nejvíce.


Komín Schiedel UNI *** PLUS na jediné paletě za skvělou cenu

29. březen 2012

Získat bezpečný komín, to je přání snad každého stavebníka. Jen s dobrým komínem si můžete dopřávat luxus živého ohně v domácnosti, aniž byste riskovali požár nebo zničení interiéru. Přesně taková rizika totiž hrozí, spolehnete-li se na nesystémové jednovrstvé komíny, které se nedokážou vyrovnat s extrémními teplotními výkyvy a vlhkostí provázejícími užívání nových druhů paliv a moderních spotřebičů. Nyní můžete získat prémiový komínový systém za zvýhodněnou cenu a na jediné paletě, takže jeho stavba bude připomínat jednoduchou stavebnici.


Dokonale hladké stěny s novou bílou sádrovou stěrkou Rimano Glet XL

29. březen 2012

Jemné jednovrstvé sádrové omítky a stěrky si na českých stavbách již našly své místo. Omítky Rimano z přírodního sádrovce jsou určeny k omítání veškerého zdiva v interiéru.

Novinkou na trhu je bílá sádrová stěrka Rimano Glet XL, která svými vlastnostmi šetří stavebníkům čas i peníze. Je to jediná čistě přírodní sádrová stěrka, která dosud na českém trhu nebyla k dostání.


Blíží se vydání katalogu NÁŠ DŮM XXII – představujeme dalších 5 nových rodinných domů

22. březen 2012

S blížícím se vydáním dalšího pokračování tištěného katalogu NÁŠ DŮM s pořadovým číslem XXII bychom Vám rádi představili po projektech rostoucích rodinných domů BERTA dalších 5 nových typových projektů.


Nyní speciální prodejní akce na okna a dveře u společnosti Internorm

20. březen 2012

  • 1. Hliníkové opláštění bez příplatku.
  • 2. Speciální trojsklo Solar+ za cenu dvojskla.
  • 3. Speciální barvy na hliníku bez příplatku.


Wienerberger představí na IBF Brno dům budoucnosti

20. březen 2012

Stavba rodinného domu s sebou nese dlouhé měsíce příprav a úvah, z jakých materiálů vysněný domov postavit. Důležitým pomocníkem se pak stávají veletrhy a výstavy, na kterých najde budoucí majitel domu prezentaci důležitých firem z oblasti stavebnictví. Na blížícím se veletrhu IBF v Brně se představí i společnost Wienerberger s novou koncepcí řešení domů budoucnosti.


Novinky v sortimentu slunečních kolektorů Regulus

20. březen 2012

Solární systémy pro přípravu teplé vody a přitápění se stále více dostávají do povědomí laické veřejnosti jako efektivní způsob snížení nákladů na provoz rodinných domů. Po zateplení a výměně oken jsou sluneční kolektory jednou z posledních možností, jak ještě více snížit náklady na provoz objektu a alespoň částečně se přiblížit k energetické nezávislosti objektu.


Nemovitosti se budou muset označovat od roku 2013 energetickými štítky

9. březen 2012

Od příštího roku vlastníkům nemovitostí nastává povinnost opatřit energetickým štítkem ty nemovitosti, které budou chtít prodat nebo pronajmout. Tato povinnost vyplívá z novely zákona o hospodaření energií, kterou vláda schválila k poslednímu únorovému dni. Daná novela se opírá o nařízení EU o energetické náročnosti budov, schválené v roce 2010.


Studie připravenosti na energeticky efektivní budovy

7. březen 2012

Podle studie, kterou pro Asociaci výrobců minerální izolace (AVMI) zpracovala společnost CEEC Research, jsou investoři a realizátoři staveb informováni o zpřísňujících se požadavcích na energetickou náročnost budov a jsou rozhodnuti se na změny připravit sami nebo využít profesní komory. Zároveň ale očekávají, že stát zavede podpůrné finanční mechanismy a pomůže tak lidem s realizací energeticky efektivních opatření.


Nemovitosti se zřejmě budou muset označovat energetickými štítky

7. březen 2012

Praha 28. února (ČTK) - Vlastníci nemovitostí, které chystají k prodeji či pronájmu, budou mít zřejmě od příštího roku povinnost opatřit budovy zvláštním štítkem o energetické náročnosti. Počítá s tím novela zákona o hospodaření energií, kterou na svém středečním zasedání projedná vláda. Opatření souvisí s evropskou směrnicí o energetické náročnosti budov.


Rostoucí rodinné domy s garantovanou cenou

6. březen 2012

Dům růst nemůže – pravda, ale může se přístavbami, přestavbami a nástavbami zvětšovat – tedy je to určitá forma růstu.
Představujeme řadů projektů rodinných domů s názvem Berta, které s postupným koncepčním růstem již počítají v základním návrhu.


Designové styly oken a dveří Internorm pro zdůraznění architektury budovy

1. březen 2012

Architektura budovy charakterizuje vkus lidí, kteří v ní bydlí. Internorm spojuje lidi a budovy a umožňuje tímto individuální styly bydlení. S okny a dveřmi Internorm zrealizujete Vaše osobní představy bydlení. Abyste ve velkém množství tvarů, barev a materiálů nalezli vhodná řešení oken, která přesně splní Vaše požadavky na architekturu, design a komfort, můžete volit ze tři různých designérských stylů Internorm: studio, home a ambiente.


Větrejte úsporně i Vy!

21. únor 2012

Trend energeticky úsporných domů sebou přináší zamyšlení nad celkovým konceptem takové výstavby. Nelze se domnívat, že se do nového domu půjdeme podívat, obrazně řečeno, se starými brýlemi na nose.
Tento nový pohled je důležité si uvědomit již ve fázi navrhování domu.


Regulátor slunečních paprsků - hliníkové slunolamy

21. únor 2012

Unikátní fasádní systém Batima  je nejen výrazným dekorativním prvkem každé fasády, ale především významným regulátorem slunečních paprsků. Díky správnému namontování a natočení slunolamů zabraňují přehřívání interiérů a reguluje přívod denního světla na osvětlenou plochu.


Od roku 2001 přibylo nejvíce domů v ČR ve Středočeském kraji

13. únor 2012

Ve Středočeském kraji přibylo za posledních deset let 39 505 obydlených domů, nárůst 16,5 procenta je nejvyšší v ČR. Více než třetinové zvýšení počtu domů bylo v okresech Praha-východ a Praha-západ. Počet domácností s počítačem a internetem se téměř zdesetinásobil. Vyplývá to z předběžného sčítání lidu, domů a bytů k březnu 2011, které novinářům představila krajská správa ČSÚ.


Zabudování oken a dveří má konečně svůj standard kvality

13. únor 2012

Diametrálně rozdílná úroveň navrhování a montáže oken včetně vnějších dveří v ČR je bezesporu dána fakty, že na jedné straně je zde velká poptávka zapříčiněná snahou šetřit, která byla doposud podporována různými dotačními programy, a na druhé straně chybí jakýkoliv český standard pro navrhování a montáže. Tento stav dokazuje nárůst reklamací a stížností na nekvalitní práci, kterou monitorujeme v Technickém a zkušebním ústavu stavební Praha, s. p. (TZÚS). Proto jsme s velkým povděkem přivítali vydání tolik očekávaného standardu TNI 74 6077 – Okna a vnější dveře – Požadavky na zabudování.


Orientační ceny rozpočtových ukazatelů stavebních objektů dle měrných jednotek objektů pro rok 2012 – I. pololetí

13. únor 2012

Pro potřeby hrubého ocenění stavebních objektů ve fázi investičního záměru, územního rozhodnutí, popř. stavebního povolení, kdy nejsou obvykle k dispozici potřebné projektové údaje pro podrobné ocenění, lze použít orientační ukazatele vybraných objektů klasifikovaných dle JKSO (Jednotná klasifikace stavebních objektů). JKSO je klasifikace, která není závazná.


Implementační akční plán platformy pasivních domů

13. únor 2012

CPD připravilo plán na podporu stavění pasivních domů.
Za osm let zažije české stavebnictví skutečnou revoluci. V platnost totiž vstoupí evropská směrnice o energetické náročnosti budov (EPBD II), podle níž se budou moci stavět pouze domy s téměř nulovou spotřebou energie.


Jiný pohled na fungování města přináší výstava Anastomosis

13. únor 2012

Praha 31. ledna (ČTK) - Sportoviště, městské lázně nebo galerie - to jsou jen některé návrhy, jak proměnit zchátralý tunel mezi pražským Karlínem a Žižkovem. Další architektonické projekty pro tuto lokalitu jsou vystaveny v Centru současného umění DOX v Praze, kde dnes začala expozice Anastomosis - propojené město. Autoři návrhů - studenti pražské fakulty architektury - chtějí představit jiný pohled na fungování současného města.
Netradiční výstava potrvá v centru DOX do 26. března.


Výstava: BLOCK CITY

13. únor 2012

Galerie Jaroslava Fragnera přichází s další velmi aktuální výstavou: od 1. 2. 2012 bude veřejnosti přístupná prezentace BLOCK CITY, přibližující ideální podobu hromadného bydlení. Nizozemský kurátor (a architekt) Bart Goldhoorn za posledních patnáct let analyzoval křiklavě špatné i ty lepší urbanistické postupy, aby společně s dalšími světově známými ateliéry extrahoval vlastní koncept - tzv. Město z bloků. Formou i obsahem velmi podnětnou výstavu lze vnímat i jako příspěvek do tuzemské diskuse o dalším rozvoji měst, například na okraj nového územního plánu pro Prahu.


V Praze je více než 2600 neprodaných bytů, stejně jako před rokem

6. únor 2012

Ani zvýšení prodejů nových bytů loni v Praze nezmenšilo počet postavených, ale neprodaných bytů. V hlavním městě je nyní přibližně 2600 až 2700 neprodaných bytů, což je zhruba stejně jako před rokem. Oznámila to developerská společnost Trigema, která prodeje bytů v Praze sleduje.


Zelené střešní zahrady Isover

3. únor 2012

Zateplená střecha může být nejenom ochrana před unikajícím teplem, ale může být i krásná tak, že se na ni budeme rádi vracet a trávit tam příjemné chvilky, které nám dají zapomenout alespoň na moment shonu velkoměsta. Řeč je o střešních zahradách, které má nově ve svém sortimentu i firma Isover.


Milý malý dům – výstava v Českých Budějovicích

3. únor 2012

Od 9. 2. do 4. 3. 2012 se v Domě umění v Českých Budějovicích (náměstí Přemysla Otakara II. 38) koná výstava Milý malý dům.


Nová okna na českém trhu

31. leden 2012

Chceme vám, představit okna, která díky použitým inovacím představují energeticky úsporné stavební prvky pro požadavky budoucnosti.


Výkaz výměr součástí typového projektu

24. leden 2012

Atelier NÁŠ DŮM s.r.o. rozšiřuje obsah dokumentace pro stavební povolení o výkaz výměr bez navýšení ceny.
Výkaz výměr, prací a materiálu slouží jako podklad pro zpracování cenové nabídky pro stavbu Vašeho domu dodavatelem (nebo dodavateli – v případě výběrového řízení), ale především bez výkazu jsou cenové nabídky jednotlivých potencionálních dodavatelů velice špatně porovnatelné.


Prodlužte si stavební sezónu použitím maltových směsí PROFIMIX se zimní úpravou

19. leden 2012

I když většina staveb tráví nejchladnější měsíce v roce „zimním spánkem“, ta vaše může být výjimkou. KM Beta a.s., největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového a páleného zdiva a nejnověji i maltových a omítkových směsí, představuje řadu suchých maltových směsí KMB Profimix se zimní úpravou. Součástí jsou speciálně upravené cementové potěry, zdící malty a tepelně izolační malta se zimní úpravou, které mohou být aplikovány i při teplotě pod bodem mrazu.


Katalog s unikátním protipožárním řešením

17. leden 2012

Společnost STOMIX již 19 let vyrábí a dodává zateplovací systémy, které jsou uzpůsobeny na míru a mají ověřený předpoklad dlouhodobé životnosti.
V novém katalogu najdete zcela nové unikátní protipožární řešení či zateplovací systém pro dřevostavby a montované stavby, který je dnes jedním z prvních certifikovaných systémů v Evropě.


Nové ceny projektů rodinných domů již od 18 000 Kč

10. leden 2012

Pro rok 2012 jsme aktualizovali ceny všech 550 typových projektů rodinných domů v naší nabídce. Rodinné domy jsou nově rozděleny podle náročnosti projektové dokumentace do 6 cenových kategorií, objednat tak můžete vybrané projekty pro stavební povolení nebo ohlášení stavby již od 18 000 Kč.


Pro velký zájem přidává Wienerberger fórum termíny v Praze a v Brně

6. leden 2012

  • O IV. ročník Wienerberger fóra je velký zájem
  • V Praze a Brně přidány pro vysoký počet hlásících se nové termíny
  • Semináře reflektují na aktuální témata a nabídnou teorii i praxi


Materiály KM Beta nově pokrývají celou hrubou stavbu

12. prosinec 2011

Díky zásadním investicím v posledních letech se společnost KM Beta a.s. stala také producentem maltových a omítkových směsí. Největší český výrobce betonové střešní krytiny KM BETA nyní nabízí i pálené a vápenopískové zdicí systémy PROFIBLOK a SENDWIX.


Isover TWINNER - nová tepelně a zvukově izolační deska

8. prosinec 2011

Potřeba zateplení většiny stávajících staveb při splnění nových požárních požadavků způsobily, že společnost Isover přichází s novým typem tepelné izolace pro zateplovací systémy ETICS. Isover TWINNER je sendvičově uspořádaná tepelně a zvukově izolační deska z minerální vaty a šedého expandovaného polystyrénu, která se zejména vyznačuje výbornými izolačními vlastnostmi a třídou reakce na oheň B.


Úvěr ze stavebního spoření od lišky umožní bydlet ve vlastním

8. prosinec 2011

Bydlení je jednou ze základních lidských potřeb a bydlení ve vlastním je snem téměř každého z nás. Jste také jedním z těch, kteří touží po vlastním bydlení, nebo uvažujete o rekonstrukci stávajícího, ale nemáte dostatečnou finanční hotovost? Díky úvěru ze stavebního spoření od Lišky máte splnění svého snu na dosah.


Bydleme a žijme komfortně v energeticky úsporném domě - Katalog energeticky úsporných domů 2012

30. listopad 2011

Plánujete bydlení pro sebe a svou rodinu? Vadí Vám vysoké účty za energie a zvažujete pořízení vlastního energeticky úsporného domu? Chtěli byste dům od renomovaného architekta, ale nechcete investovat do finančně i časově náročného individuálního projektu? Pak zvolte některý z projektů z unikátního katalogu Energeticky úsporných domů 2012, který v těchto dnech vydaly společnost Isover a sdružení Centrum pasivního domu.


Nadělte si pod stromeček nový dotykový tablet Prestigio 5080B

30. listopad 2011

Znáte definici pro užitnou plochu?

22. listopad 2011

Pojem užitná plocha je v souvislosti s rodinnými domy, jejich projekty a realizací zmiňován velice často. Existuje několik velice podobně znějících definic jako např.: užitná plocha, užitková plocha, podlahová plocha a plocha obytná. Aby jste měli možnost udělat si jasno v tom, co která plocha označuje, připravili jsme pro Vás následující přehled stručných definicí.


Tepelná čerpadla Atlantic Alfea

22. listopad 2011

Tepelná čerpadla Atlantic Alfea jsou společným projektem firem Atlantic a Fujitsu, ve kterém se zúročily zkušenosti firmy Atlantic s tepelnou technikou a společnosti Fujitsu s chladící a klimatizační technikou.


Úvěr od Lišky je správnou cestou k vašemu rychlému bydlení

21. listopad 2011

Pořídit si nové bydlení není jako dojít si koupit housku do obchodu. Většinou jde o drahou, dlouhodobou a trvalou záležitost a pro takový vztah je nutné vybrat si dobrého partnera. Českomoravská stavební spořitelna je kvalitním a stabilním dlouhodobým partnerem, který pomůže rychle řešit vaše potřeby s bydlením.


CAG: Poctivé české dveře

9. listopad 2011

Vybrat si v nabídkách interiérových dveří od různých výrobců dnes není vůbec jednoduché. Je proto dobré si nejprve ujasnit, jaké možnosti výběru, jakou kvalitu, cenu a úroveň jednání a služeb za svoje peníze očekáváte. Při troše štěstí se vám pak podaří najít takového dodavatele, který vám splní vaše přání co možná nejlépe.


Umí schovat teplo z krbu, rychle vytopit nebo uložit energii slunce

9. listopad 2011

Znáte to. Sedíte s přáteli a díváte se do ohně. Paprsky slunce okny sálají. Místnost s krbem v úsporném domě je přetopena. Máme otevřít okno, stáhnout rolety nebo utlumit plameny? Co potom s černým zadehtovaným sklem bez ohně?


Okapový systém lindab rainline – stavebnice nejen do hor

24. říjen 2011

Bezúdržbový okapový systém Lindab Rainline se osvědčil v extrémních podmínkách Skandinávie, odkud pochází, stejně jako na novostavbách i rekonstrukcích ve městech i na venkově.


Grafický návrh zpevněných ploch – ZDARMA

24. říjen 2011

Využijte možnosti a nechte si navrhnout okolí Vašeho domu – terasy, chodníky, ploty, terénní zídky a schody pomocí programu CAD. Obdržíte barevný návrh spolu s údaji o potřebném množství požadovaného výrobku.


Víte co je zastavěná plocha?

24. říjen 2011

Pojem zastavěná plocha je v souvislosti s rodinnými domy, jejich projekty a realizací zmiňován neustále. Pro některé však může být přesná definice pojmu nejasná a např. zaměnitelná s tzv. užitnou plochou, bytovou plochou, nebo hrubou podlahovou plochou.


Výherci slevy na typový projekt z výstavy Moderní dům a byt v Plzni

24. říjen 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy Moderní dům a byt v Plzni jsme vylosovali šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci k rodinnému domu z naší nabídky.


Stavební a statická část dokumentace samostatně k objednání

11. říjen 2011

Ke všem našim typovým projektům v nabídce na www.nasdum.cz či v katalogu NÁŠ DŮM nově nabízíme možnost objednat si pouze stavební a statickou část dokumentace rodinného domu.


Výherci slevy na typový projekt z výstavy FOR ARCH 2011

11. říjen 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy FOR ARCH 2011 v Praze jsme vylosovali šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci k rodinnému domu z naší nabídky. Vzhledem k velkému zájmu jsme se mimořádně rozhodli k losování další výhry — průkaz energetické náročnosti ZDARMA.


Výherci slevy na typový projekt z výstavy Dům a bydlení Liberec

11. říjen 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy Dům a bydlení v Libereci jsme vylosovali šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci k rodinnému domu z naší nabídky.


Projekt rodinného domu do svahu

11. říjen 2011

Projekty rodinných domů do svahu v sortimentu typových rodinných domů nenaleznete. Mnoho stavebníků je však postaveno před řešení výstavby rodinného domu ve svažitém pozemku. Ideální řešení představuje individuální projekt rodinného domu.


Konec sanace vlhkého zdiva, jak jsme ji doposud znali

10. říjen 2011

Klíčová kritéria pro výběr řešení sanace vlhkého zdiva u zavlhlých a památkově chráněných budov jsou z pohledu investora následující: CENA, ČAS a SPOLEHLIVOST.


Doma ticho s modrými akustickými systémy Rigips

10. říjen 2011

Chcete stavět stěny, příčky, nebo nově rozdělovat místnosti? Při volbě stavebního materiálu je třeba zvážit nejen druh materiálu, jeho hmotnost, dobu výstavby, ale i to, jak dokáže zvukově izolovat.


Rodinné domy s garantovanou cenou od 1 000 000 Kč

27. září 2011

Nová řada rodinných domů MILANO s garantovanou cenou a dodavatelem. 15 zajímavých řešení rodinného domu již od 1 000 000 Kč.


Nepodceňujte komín!

27. září 2011

Začleníte-li do projektu nového domu kvalitní komínový systém, stanete se nezávislí na konkrétním typu paliva a vyzrajete na cenové turbulence, které jsou příznačné pro současný trh s energiemi.


Vchodové dveře Internorm nyní za atraktivní cenu

26. září 2011

Společnost Internorm připravila další zajímavou prodejní akci v rámci svého letošního 80. výročí. Jedná se o speciální nabídku hliníkových vchodových dveří značky Internorm za velmi atraktivní ceny, a to již od 34.490,- bez DPH.


Výstava Moderní dům a byt v Plzni

26. září 2011

Ve dnech 14. 10. – 16. 10. 2011 se bude naše společnost presentovat na výstavě Moderní dům a byt v Plzni. Naše výstavní expozice představí návštěvníkům nabídku našich 550 projektů rodinných domů. Novinkou budou rodinné domy ALICE a MILANO s garantovanou cenou realizace od 1 milionu Kč.


Certifikace energetické náročnosti domu - ZDARMA

26. září 2011

Vyřízení a uhrazení certifikátu pasivního domu dle PHI Darmstadt (Passivhausinstitut Darmstadt). Přínosem pro klienta je certifikát od nejuznávanější evropské instituce, který garantuje parametry měrné potřeby tepla na vytápění, neprůvzdušnosti a měrné spotřeby primární energie.


FOR ARCH 2011 za dveřmi, navštivte náš stánek a nepropásněte mimořádnou nabídku

9. září 2011

Ve dnech 21. až 25. 9. se v Pražském veletržním areálu Letňany (PVA) uskuteční 22. mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2011. Stejně tak jako v letech předchozích, budete mít možnost navštívit i stánek naší společnosti. Najdete nás v hale 1, sektor D, stánek č.1.


Architektonická kancelář Křivka na stánku Centra pasivních domů v rámci výstavy FOR ARCH 2011

9. září 2011

Náš generální partner v oblasti dodávek projektů rodinných domů - Architektonická kancelář Křivka s.r.o., se bude v letošním roce presentovat v rámci výstavní expozice Centra pasivních domů na výstavě FOR ARCH 2011.


Výstava Dům a bydlení Liberec

9. září 2011

Ve dnech 29. 9. – 2. 10. 2011 se bude naše společnost presentovat na výstavě Dům a bydlení v Liberci. Naše výstavní expozice představí návštěvníkům nabídku našich 550 projektů rodinných domů. Novinkou budou rodinné domy s garantovanou cenou realizace od 1 milionu Kč.


Z čeho stavět? S cihlami POROTHERM máte řadu možností. Přijďte se poradit na FOR ARCH!

8. září 2011

Z čeho postavit rodinný dům? Tuto otázku si položí každý, kdo začne uvažovat o výstavbě vlastního bydlení. Zajímavou inspirací pro budoucího stavebníka může být například i návštěva stavebního veletrhu. Na návštěvníky stánku společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čeká řada zajímavých novinek a služeb pro koncové zákazníky.


22. mezinárodní veletrh nízkoenergetického stavění FOR ARCH 2011

30. srpen 2011

Důraz kladený na úsporu energií ve stavebnictví bude hrát v následujících několika letech důležitou roli. Vystavovatelé veletrhu FOR ARCH proto připravili prezentace novinek a zajímavostí z oblasti NÍZKOENERGETICKÉHO STAVĚNÍ. Na 22. ročníku mezinárodního veletrhu FOR ARCH 2011 (21. – 25. 9., PVA EXPO PRAHA) máte možnost nalézt novinky a trendy tohoto progresivního oboru stavebnictví.


Nový katalog rodinných domů NÁŠ DŮM XXI již za 3 týdny, využijte možnosti zvýhodněné předobjednávky

25. srpen 2011

V září vydáme další katalog rodinných domů NÁŠ DŮM XXI s nabídkou více než 550 typových projektů.


Solární sestavy Regulus mohou i přitápět

24. srpen 2011

Solární soustavy s dlouhodobou nebo sezónní akumulací se v zahraničí, ale i v České republice, stávají běžnou součástí pokročilých úsporných otopných systémů, zejména v rámci projektů nových nízkoenergetických staveb, rekonstrukcí tepelných zdrojů bytových objektů, solárních sídlišť, komerčních budov či různých výzkumných projektů.


Návrhář i pro zákazníky s individuálním projektem rodinného domu

9. srpen 2011

Ke každému objednanému individuálnímu projektu rodinného domu získáte jako bonus možnost si zařídit rodinný dům v naší aplikaci NÁVRHÁŘ.
Aplikace je dostupná u všech našich typových projektů rodinných domů a uživatelé si v ní mohou dle svých představ zařídit interiér nábytkem a doplňkovým vybavením. Tato služba je nyní dostupná i pro naše klienty, kteří si objednají projekt individuálního rodinného domu jako bonus a zcela ZDARMA.


Tento víkend se koná Chodský veletrh v Domažlicích

9. srpen 2011

Na veletrhu budou k dostání propagační materiály naší společnosti, které prezentují škálu našich nabízených služeb.
I. ročník veletrhu stavebnictví, bytového zařízení, úspor energií, zahradnictví a hobby probíhá ve dnech 12-14. 8..


2. ročník ankety „Řekni nám proč“ - Pozvěte své přátele na kolaudační party, kterou hradí Ytong

1. červenec 2011

Společnost Xella CZ vyhlašuje již 2. ročník ankety „Řekni nám proč“. Dokončujete právě hrubou stavbu z pórobetonu Ytong? Nyní máte jedinečnou šanci podělit se o tyto zážitky a postřehy ze stavby vašeho domu a vyhrát kolaudační párty hrubé stavby.


Versus Stones s.r.o. – obklady z kamene

13. červen 2011

Firma Versus Stones s.r.o. vznikla v roce 2009 a dodává kámen z celého světa v podobě mozaik, obkladů a dlažeb různého formátu se širokou škálou povrchových úprav.


12 rodinných domů z naší nabídky za velice lákavé ceny

3. červen 2011

S partnerskou stavební firmou Ehomes, která se věnuje již 15 let realizaci dřevostaveb, jsme připravili zajímavé ceny několika rodinných domů z naší nabídky.


Výherci slevy na typový projekt z výstavy Dům a zahrada v Liberci

30. květen 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy Dům a zahrada v Liberci jsme vylosovali šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci k rodinnému domu z naší nabídky.


Omítáte pórobeton? Vyzkoušejte sádrovou omítku od firmy Rigips

30. květen 2011

Sádrová omítka s hlazeným povrchem je finální tečkou přesného zdění. Omítka v interiéru hraje významnou roli při vnímání celkového dojmu z prostoru. Omítnutí také rozhoduje o tom, jestli budou vlastnosti zdícího materiálu podpořeny nebo naopak utlumeny. U vnitřních omítek byste měli klást důraz na zdravotní nezávadnost, vysokou estetiku a rovinnost povrchu.
A pokud jste si vybrali přesné a rychlé zdění z pórobetonových tvárnic, pak neztrácejte svůj čas ani nenechte zničit tepelně izolační vlastnosti plynosilikátu klasickou omítkou, ale zvolte sádrovou.


INTERNORM – inovace a inspirace - THERMO design

16. květen 2011

THERMO design – Perfektní kombinace moderního a inovativního designu s energetickou úsporností


Jak se dělá základová deska z pěnového skla?

2. květen 2011

Přijďte se podávat na vlastní oči ve čtvrtek 12. května do Žežic u Příbrami. Společnost REFAGLASS zde pořádá prezentaci svého materiálu a na akci bude probíhat realizace základové desky z pěnového skla.


Výherci slevy na typový projekt z výstavy Dům a zahrada v Lounech

26. duben 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy Dům a zahrada v Lounech jsme vylosovali šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci k rodinnému domu z naší nabídky.


INTERNORM – inovace & inspirace

18. duben 2011

Světová premiéra okna „THERMO passiv“- s certifikátem pro pasivní domy, (PHI Darmstadt)


KM Beta představuje omítky a maltové směsi PROFIMIX

18. duben 2011

Společnost KM Beta nově nabízí suché maltové směsi. Největší český výrobce betonové střešní krytiny, vápenopískového zdicího systému SENDWIX a páleného cihelného systému PROFIBLOK, tak doplnil svou nabídku o další významnou komoditu.


Chcete rychle kvalitní stropy?

4. duben 2011

Keramické stropní panely CZ-JW mají kromě rychlé pokládky, vyřešených komínových výměn, prostupů, průvlaků a balkónů i dvojnásobnou únosnost oproti normě. Tyto panely přitom lze vyrobit do délky až 8,1 metru. A pokud chcete svým stropem i vytápět, můžete sáhnout po keramických stropních topných panelech, takzvaných KLIMA STROPECH. Mají lepší tepelné záření než běžné topné systémy, nevysušují vzduch a na rozdíl od topných těles nenarušují místnost.


25 nových projektů rodinných domů v nabídce

31. březen 2011

Představujeme Vám 25 nových projektů rodinných domů, které přibyly do naší nabídky s vydáním nového katalogu NÁŠ DŮM XX. – RODINNÉ DOMY.


Soleg - energie ze slunce

21. březen 2011

Společnost Soleg s.r.o., zorganizovala pro zájemce z řad projektantů a stavebních firem prezentaci projektu Sluneční dům 50+, která se uskutečnila ve Zwieselu a Teisenachu dne 11.3.2011.
Akce se zúčastnilo 8 společností z České republiky, její součástí byly i prohlídky již uskutečněných realizací a prezentace autorů tohoto projektu. Velmi prospěšná byla i následná diskuze o možnostech výstavby a spolupráce v České republice.


Výherci slevy na typový projekt z výstavy Dřevostavby 2011

7. březen 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy Dřevostavby 2011 jsme vylosovali tři šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci k rodinnému domu z naší nabídky.


Internorm – 80 let myšlenkami napřed

7. březen 2011

Dne 19. ledna 2011 společnost Internorm oslavila ve Státní vídeňské opeře 80. výročí od založení firmy. Je teprve druhou soukromou firmou v historii Státní vídeňské opery, která dostala svolení k pronájmu tohoto unikátního místa pro konání firemní oslavy.


Výherci 30% slevy na typový projekt z výstavy Pragointeriér 2011

28. únor 2011

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků z výstavy Pragointeriér 2011 jsme vylosovali tři šťastné výherce, kteří vyhrávají 30% slevu na typovou projektovou dokumentaci. Zkontrolujte si, zda mezi vylosovanými není právě Vaše jméno.


Kill the bill! Neplaťte vysoké účty za energie!

21. únor 2011

Partnerská společnost Isover připravila soutěž pro majitele rodinných domů s názvem Kill the bill! Výherce soutěže získá zdarma materiál na renovaci obvodového pláště budovy.


SENUB – Teplo domova na 3 roky zdarma

19. leden 2011

Zajímáte se o energeticky úsporné bydlení? Společnost Saint-Gobain Isover CZ stojí za zrodem nového jedinečného projektu na podporu výstavby pasivních domů v České republice pod názvem SENUB (= Systémy energeticky úsporných budov). Při využití tohoto projektu pro realizaci Vašeho stavebního záměru nebudete po dobu 3 let platit náklady na vytápění.


Informace k programu Zelená úsporám

11. leden 2011

Rádi bychom Vás informovali o posledních událostech, které se týkají Ministerstva životního prostředí „Zelená úsporám“.


Účast na výstavě Infotherma v Ostravě

10. leden 2011

Atelier NÁŠ DŮM se bude v termínu od 17. do 20. ledna 2011 účastnit výstavy Infotherma 2011 v Ostravě.


Katalog pasivních domů

13. prosinec 2010

Jeden z našich partnerů, společnost Isover představuje svůj první katalog pasivních rodinných domů. V katalogu naleznete i dva projekty našich pasivních rodinných domů.


Zelená úsporám od 1. 11. pozastavena

27. říjen 2010

Od 1. 11. 2010 je pozastaveno přijímání žádostí do programu Ministerstva životního prostředí „Zelená úsporám“. Příjem žádostí by měl být obnoven 1. 2. 2011.


Co dostanete k projektu od nás zdarma?

14. říjen 2010

Každý zákazník, který si u nás objedná typovou projektovou dokumentaci rodinného domu z naší nabídky, získává možnost nechat si zpracovat zcela ZDARMA typový projekt garáže, typový projekt žumpy a projekt centrálního vysavače.


Typové projekty pasivních domů

11. říjen 2010

Atelier NÁŠ DŮM představuje novinku ve svém sortimentu typových projektů, 3 pasivní projekty rodinného domu. Všechny tři projekty mají měrnou roční potřebu tepla na vytápění 15 kWh/m2 což znamená, že jejich orientační provozní náklady v náročnosti na vytápění se pohybují do 6 000 Kč za rok.


Výherci z výstavy FOR ARCH 2010 (Praha)

8. říjen 2010

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků jsme vylosovali tři šťastné výherce. Zkontrolujte si, zda mezi vylosovanými není právě Vaše jméno.


Dům a bydlení Liberec

5. říjen 2010

V termínu 7. - 10. 10. se budeme účastnit výstavy Dům a bydlení v Liberci. K vidění bude ukázka naší nabídky typových rodinných domů. Na stánku naleznete krom nejdůležitějších informací o naší nabídce i slosovatelné dotazníky s možností výhry slevy na projekt typové dokumentace rodinného domu. Přijďte se podívat na naši expozici, budeme se Vás těšit.


Posledních 10 novinek pro rok 2010

21. září 2010

Skupinu novinek pro rok 2010 uzavírá 10 typových projektů rodinných domů opět s orientační cenou pod 2.000.000,-. Celkový počet novinek pro rok 2010 se tak uzavřel na úctyhodných 44 projektech. Vzhledem k počtu projektů věříme, že si mezi nimi dokáže každý vybrat.


Výherci z Kladenského veletrhu

20. září 2010

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků jsme vylosovali tři šťastné výherce. Zkontrolujte si, zda mezi vylosovanými není právě Vaše jméno.


Nové vydání katalogu NÁŠ DŮM XIX

17. září 2010

Dne 17. září vyšlo nové číslo našeho katalogu NÁŠ DŮM s pořadovým číslem XIX. Katalog nese název RODINNÉ DOMY MODERNÍ A TRADIČNÍ a prezentuje nabídku projektů rodinných domůů naší společnosti rozřazených do dvou hlavních kapitol na domy tradiční a moderní.


Pozvánka na odborný seminář

10. září 2010

Dovolujeme si Vás pozvat na 1. Odborný seminář uskupení SENUB (Systémy energeticky úsporných budov), které se uskuteční pod názvem „KOMPLEXNÍ ŘEŠENÍ ENERGETICKY ÚSPORNÝCH BUDOV“.


Výherci slevy na typový projekt

8. září 2010

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných kupónů z našeho katalogu RODINNÉ DOMY VE 4 ENERGETICKÝCH STANDARDECH/2 XVIII jsme vylosovali následující výherce, kteří od nás získávají slevu z ceny typového projektu rodinného domu z naší nabídky.


5 nových projektů rodinných domů

1. září 2010

Našim cílem je zaujmout svými produkty co největší počet klientů, proto jsme rozšířili naši nabídku typových projektů rodinných domů o 5 nových projektů.


Výherci z výstavy - DŮM 2010 (Louny)

31. srpen 2010

Ze všech řádně vyplněných slosovatelných lístků jsme vylosovali tři šťastné výherce. Zkontrolujte si, zda mezi vylosovanými není právě Vaše jméno.


Nová aplikace - Návrhář

23. srpen 2010

Vytvořili jsme pro naše zákazníky další aplikaci, která, jak věříme, Vám výběr rodinného domu bude jen zpříjemňovat a ulehčovat. Pojmenovali jsme ji „Návrhář“ a každý její uživatel si bude navrhovat rozmístění zařizovacích předmětů ve vybraném rodinném domě.


Kladenský veletrh - Kladno

23. srpen 2010

V termínu 3. - 5. 9. se bude naše společnost prezentovat na Kladenském veletrhu. K vidění zde bude ukázka nabídky našich projektů rodinných domů. Na stánku naleznete krom nejdůležitějších informací i slosovatelné dotazníky s možností výhry slevy na projekt typové dokumentace rodinného domu, a případnou slevu na Vámi vybraný stavební materiál.


Výstava DŮM 2010 - Louny

9. srpen 2010

V termínu 20. - 22.8. se budeme účastnit výstavy DŮM 2010 v Lounech. K vidění bude ukázka naší nabídky rodinných domů. Na stánku naleznete krom nejdůležitějších informací i slosovatelné dotazníky s možností výhry slevy na projekt typové dokumentace rodinného domu.


Náklady na vytápění rodinného domu

9. srpen 2010

Vytvořili jsme jednoduchou aplikaci, ve které si snadno můžete zjistit svoje náklady na vytápění rodinného domu.


Výběrové řízení

9. srpen 2010

Výběr rodinného domu je složitý proces a každý klade důraz na jiná kritéria. Abychom našim zákazníkům tento proces co nejvíce usnadnili, vytvořili jsme aplikaci „Výběrové řízení“.


Nové rodinné domy

30. červenec 2010

Představujeme 10 zbrusu nových typových projektů rodinných domů v naší nabídce. Vzhledem ke zvýšené poptávce jsou rodinné domy menší velikosti, a jejich cena se pohybuje okolo 2 miliónů korun.


FOR ARCH – veletrh

30. červen 2010

Na podzim proběhne v Praze již 21. ročník mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. Téměř tisícovka vystavovatelů ze 13 zemí a 80 000 návštěvníků loňského ročníku potvrdila, že se jedná o jednu z nejvýznamnějších událostí ve stavebnictví ve střední Evropě.


Ocenění naší expozice

14. červen 2010

Na výstavě FOR ARCH Karlovy Vary 2010, s tématem "Energeticky úsporná výstavba a úsporné bydlení" získala naše společnost ČESTNÉ UZNÁNÍ v soutěži o nejlepší expozici při 19. ročníku Karlovarské výstavy stavebnictví FOR ARCH Karlovy Vary 2010.


AND vyvíjí nové konstrukční detaily

26. květen 2010

Pro projekt nízkoenergetického a pasivního domu jsou kvalitní konstrukční detaily zásadní. AND disponuje vlastní databází konstrukčních detailů pro nízkoenergetické a pasivní domy. V poslední době jsme vyvinuli nové detaily pro osazení oken do tepelné izolace.


AND na květnových veletrzích

23. duben 2010

V nejbližší době se představíme na čtyřech veletrzích po České Republice! Vystavovat budeme 7.-9.5. na Prostějovském veletrhu, 14.-15.5. se představíme na veletrhu ve Žďáru nad Sázavou, 14.-16.5. na Opavském veletrhu a 21.-23.5. na Frýdecko-Místeckém veletrhu. Čtěte více, nebo se podívejte na kalendář našich výstav a veletrhů v roce 2010 v sekci Reference.


Kam dál?