Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Typové projekty bungalovů se vstupem z jihu

Ideální orientace vstupu do rodinného domu je ze severní strany, nicméně ne vždy je možné toho vzhledem k umístění vstupu na parcelu dosáhnout. Nejméně vhodnou situací je potom orientace vstupu rodinného domu na jižní stranu, jelikož na jih jsou v ideálním případě směřovány nejvíce prosklené části rodinného domu a tzv. relaxační část.

Vše má ale vždy své řešení a není potřeba být skeptický. Prohlédněte si ukázky přízemních rodinných domů - bungalovů z naší nabídky, které mají vstup do domu orientovaný z jihu a dispoziční řešení od našich architektů.

ADÉLA 2.02

Projekt moderního bungalovu s dispozici 3+kk. Půdorys domu je zastřešen z části sedlovou střechou a z části plochou střechou. Pod sedlovou střechou je vstupní část domu a ložnice. Pod plochou střechou je obytná část domu. Plochá střecha částečně kryje venkovní terasu před obývacím pokojem. Obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou jsou napojeny přímo na vstupní halu pomocí dvoukřídlých posuvných dveří. Obytný prostor svým výrazným prosklením zajišťuje bezprostřední propojení interiéru s exteriérem. Na zádveří dále navazuje chodba do části s ložnicemi a WC. V klidové části domu jsou dvě prostorné ložnice a koupelna.

detail bungalovu

BLANKA 2.01

Tento typový projekt představuje přízemní typový rodinný dům o velikosti bytové jednotky 4 + kk. Vstup do objektu je z jižní strany z krytého závětří. Obytná část tohoto typového rodinného domu se skládá z obývacího pokoje a kuchyňského koutu. V klidové části rodinného domu jsou tři ložnice, koupelna a samostatné WC. Na západní straně obývacího pokoje je výstup na terasu, která je zastřešeno výsuvnou markýzou. Zastřešení typového rodinného domu je navrženo sedlovou střechou se sklonem 23°.

detail bungalovu

DENISA 2.01

Jedná se o typový projekt přízemního rodinného domu (bungalovu) se čtyřmi obytnými místnostmi a kuchyňským koutem, odpovídající bytové jednotce 4 + kk. Objekt je zastřešen valbovou střechou z keramické krytiny. Fasáda rodinného domu je barevně členěna.

Hmotově je projekt domu členěn na dvě části – společenskou s obývacím pokojem a kuchyní a klidovou s ložnicemi a koupelnou. Společenská část domu obsahuje vstupní zádveří s prostornou šatní skříní a obývací pokoj s kuchyňským koutem. Kuchyňská kout je situován v místnosti tak, aby bylo možné oddělení obou prostorů pomocí kuchyňského ostrůvku. Vstup do rodinného domu je krytý proti dešti. Ve druhé klidové části jsou umístěny čtyři samostatné pokoje přístupné ze spojovací chodby, pokoje mohou sloužit jako ložnice, popřípadě pracovna. Z chodby je dále přístupná prostorná koupelna se sprchovým koutem a samostatné WC, je zde také možné situovat další vestavnou šatní skříň.

Půdorysně jsou obě části rodinného domu proti sobě posunuty tak, že vytvářejí prostor pro venkovní terasu zabezpečující soukromí přístupnou z ložnic. Další terasa, částečně krytá proti slunci, sousedí s obývacím pokojem a je vizuálně oddělena od oddychových místností v domě.

detail bungalovu

DENISA 2.02

Projekt bungalovu s dispozicí 4+KK. Přízemní rodinný dům tradičního vzhledu je zastřešen průnikem dvou sedlových střech a mírném spádu s plnými štíty. Součástí hmoty domu je kryté parkovací stání. V interiéru domu je důsledně oddělená část klidová s ložnicemi od části denní – obývacího pokoje s kuchyňským koutem. Obývací pokoj s kuchyňským koutem jsou napojeny přímo na vstupní halu pomocí posuvných dveří. Obytný prostor svým nápaditým prosklením jednoho rohu místnosti umožňuje bezprostřední propojení interiéru s exteriérem. Na zádveří dále navazuje chodba do části s ložnicemi a WC. V klidové části domu jsou tři prostorné ložnice a koupelna.

detail bungalovu

LENKA 1.03

Tento typový projekt představuje přízemní typový rodinný dům o velikosti bytové jednotky 3 + kk. Vstup do objektu je z jižní strany z krytého závětří. V objektu jsou minimalizovány komunikační prostory, ze zádveří jsou přístupné všechny místnosti. Na jižní straně je navržen obývací pokoj s kuchyňským koutem a spíží. Z obývacího pokoje na jižní straně výstup na terasu.
Na severní straně jsou navrženy ložnice a pokoj, s okny orientovanými na západní a východní stranu. Ze zádveří je přístupná koupelna i samostatné WC. Zastřešení typového rodinného domu je navrženo valbovou střechou se sklonem 20° a 27°.

detail bungalovu

Kam dál?