Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


FOR THERM 2016 se bude věnovat významným tématům rekuperace a větrání

Sedmý ročník veletrhu FOR THERM zaměřený na vytápění, alternativní zdroje energie a vzduchotechniku se uskuteční na výstavní ploše PVA EXPO PRAHA ve dnech 20. až 24. září. Součástí hlavního i doprovodného programu budou velmi žádaná témata větrání a rekuperace a jejich využití pro efektivní vytápění.

Návštěvníci letošního veletrhu FOR THERM se budou moci jako již tradičně seznámit s novinkami z oblasti tepelných čerpadel, elektrokotlů, kotlů na biomasu, podlahového vytápění a klimatizace. Vzhledem k tomu, že v dalších letech bude přechod na efektivní a ekologické vytápění dokonce jedním z legislativních požadavků, očekává se zvýšený zájem návštěvníků také o tuto problematiku. Orientaci jim usnadní část programu zaměřená na výběr správného typu vytápění a na získání státních dotací.

 

Dalším z velmi žádaných témat je větrání a rekuperace, spolu s možnostmi jejich využití k vytvoření systému efektivního vytápění a pro minimalizaci tepelných ztrát. Rekuperace samotná pracuje na principu zpětného získávání tepla z odpadního vzduchu. Teplo je následně využíváno pro předehřev čerstvého vzduchu proudícího do vnitřních prostor objektu. Tento systém lze navíc využít i v klimatizovaných objektech, kde v letních měsících dochází naopak k rekuperaci chladu, tj. ochlazení venkovního teplého vzduchu klimatizací ochlazeným vzduchem. Rekuperace je vhodná pro všechny typy objektů bez ohledu na to, zda jde o rodinné domky, veřejně přístupné stavby, bazény či průmyslové haly.  Doprovodný program veletrhu FOR THERM ve spolupráci s desítkami partnerů dále nabídne opravdu bohatý program workshopů, odborných seminářů, konferencí a soutěží. Návštěvníci se také mohou těšit na ukázku stavby kachlových kamen v hale č. 7.

Mezi vystavovateli se představí německá firma Vaillant, jejíž portfolio zahrnuje plynové kondenzační kotle, tepelná čerpadla i rekuperační jednotky. Letošní horkou novinkou jejich nabídky je produktová řada s označením Green iQ kombinující nejvyšší úroveň výkonnosti a ochrany životního prostředí pomocí udržitelné a inteligentní technologie. Zájemci si budou moci projít kompletní nabídku české firmy Atmos, která je jedním z největších evropských výrobců kotlů na tuhá paliva a je známá kvalitou svých výrobků a velmi příznivými cenami. Asociace Klastr Česká peleta představí na své expozici špičkové technologie kotlů i spalovací zdroje, z nichž naprostá většina je zařazena do kotlíkových dotací. Seznámit se také budou moci se společností IVAR CS s.r.o., která již 24 let působí na českém trhu jako reprezentant obchodně-technického zastoupení řady evropských firem.

Zájemci o návštěvu veletrhu FOR ARCH mohou po vyplnění jednoduchého formuláře na stránce www.forarch.cz/sleva získat poukaz na VSTUPENKU se slevou 20 procent.

Kam dál?