Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Otázky a odpovědi

Zeptejte se nás ..

Dobrý den, je pro vydání stavebního povolení nutné mít sjednánu smlouvu s dodavatelem energie?

Odpověď:

Dobrý den, pro vydání stavebního povolení potřebujete souhlas s napojením pozemku od majitele distribuční sítě.

Dobrý den,za jak dlouho od podpisu smlouvy je dům postaven na klíč? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den, doba výstavby je od podpisu smlouvy 20. týdnů (vypracování projektu + realizace stavby vč. základů).

Jak je stanovována cena realizace domu na klíč?

Odpověď:

Cena rodinného domu na klíč, kterou naleznete v detailu každého domu, je kalkulována z tzv. obestavěného prostoru, který se uvádí v m3. Od 13.8.2012 je orientační cena kalkulována jako dřevostavba. V případě zájmu o podrobnější informace můžete u každého rodinného domu využít poptávkový formulář. Cena rodinného domu je vždy bez DPH. Soupis materiálů a výrobků, jejichž cena je v odhadované ceně domu započtena, naleznete vždy u detailu jednotlivého energetického standardu: Energetická třída C, Energetická třída B, Energetická třída A.

Mohu v projektu požadovat změny, např.: měnit umístění oken, příček a podobně?

Odpověď:

Samozřejmě ano. Všechny domy z naší nabídky je možno upravit. Jedná se například o zrcadlové otočení stavby, změna oken, změna vnitřních příček, ale i uzpůsobení projektu konkrétnímu pozemku s ohledem na příjezd, jeho orientaci vůči světovým stranám. Všechny změny zde není možné vyjmenovat. Vyplývají z požadavků jednotlivých klientů.
Čeho se mohou změny týkat, se dozvíte v kapitole Změny, úpravy projektu.

Jaká je doba dodání typové projektové dokumentace rodinného domu od podpisu závazné objednávky?

Odpověď:

Projektová dokumentace v typovém provedení je dodána do 4 týdnů od podepsání závazné objednávky – smlouvy, dodání nutných podkladů a uhrazení 40% zálohy z celkové ceny uvedené ve smlouvě. Pokud jsou v projektu rodinného domu zpracovávány Vámi požadované změny, je doba dodání 6 týdnů od podepsání závazné objednávky – smlouvy, dodání nutných podkladů a uhrazení 40% zálohy z celkové ceny uvedené ve smlouvě.

Nezapomeňte, že pro získání stavebního povolení potřebujete ještě průkaz energetické náročnosti budovy a projekt osazení na parcelu.

Kolik zaplatím za projekt rodinného domu který jsem si vybral/a na www.nasdum.cz?

Odpověď:

Typový projekt rodinného domu lze pořídit od 28 435 Kč (vč DPH) v energetické třídě C. Kompletní ceny projektů rodinných domů naleznete v detailu každého rodinného domu na našich stránkách www.nasdum.cz. Za příplatek je možné zpracovat všechny projekty do energetické třídy B a nebo energetické třídy A.

Pokud si přejete v typovém projektu něco měnit, pro získání přesné ceny nás prosím kontaktujte. Čeho se mohou změny týkat, se dozvíte v kapitole Změny, úpravy projektu.