Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Zdraví od sklepa až po střechu

Novodobým trendem ve stavebnictví je výstavba tzv. zdravých domů, které jsou garancí kvalitního a zdravého bydlení. Složení stavebního materiálu se tak staví do popředí a je důležitým kritériem pro to, aby se postavil dům se zdravým vnitřním klimatem. Ideální volbou v tomto směru je kompletní stavební systém Ytong, který je možné použít na stavbu rodinného domů od sklepa až po střechu.

Zdravý stavební materiál

Znáte stavební materiál z křemičitého písku, vápna, cementu a vody? Jde čistě o přírodní produkt bez obsahu negativních složek ovlivňujících zdraví. Bílý pórobeton Ytong je tak synonymem pro nejčistší a hygienicky nejpříznivější materiál pro použití v bytových i v občanských stavbách.

Optimální mikroklima bez plísní

Často přítomným ukazatelem problémového bydlení je vznik a výskyt plísní. Ty jsou důsledkem postupující vodní páry, která má ve zvyku kondenzovat v chladných místech konstrukce. Ne však tehdy, pokud jde o „dýchající“ zdivo, které slouží jako ochranná membrána domu. U bílého pórobetonu Ytong póry odvádějí přebytečnou vlhkost z interiéru, nebo ji uvolňují zpět v případě, že je v domě nezdravě přesušený vzduch – podobně jako funkční oblečení, které reguluje tělesnou teplotu a odvádí pot.

Výjimečné tepelně izolační vlastnosti

Struktura pórobetonu je tvořena miliony vzduchových pórů. V nich je uzavřen vzduch, který nemá možnost cirkulovat a díky tomu vytváří dokonalý izolant. Bílý pórobeton Ytong tak dokáže redukovat výskyt tepelných mostů a snižuje náklady budovy na minimum – v zimě optimálně akumuluje teplo a snižuje náklady na topení, zatímco v letních měsících panuje v interiéru příjemný chládek. Rodinné domy z Ytongu splňují parametry nízkoenergetického bydlení i bez přidané izolace.

To pravé řešení pro moderní dům

Bílý pórobeton Ytong nabízí stavebníkům rodinných domů výhodná řešení obvodového pláště:

Kompletní stavební systém Ytong

Stavební systém Ytong nejsou jen stěny, příčky a překlady. Novinkou v sortimentu jsou montované konstrukční systémy Ytong Ekonom a Ytong Komfort pro stropy a střechy. Díky své masivnosti a použitému materiálu chrání před letním horkem a zimním chladem, hlukem a zároveň vytváří příjemné klima po tepelné i vlhkostní stránce. Strop Ytong Ekonom je inovativní řešení bez nutnosti nadbetonávky a kari sítě. Díky tomu dochází k úspoře nákladů až 31 %. Střecha Ytong Komfort zabraňuje přehřívání interiéru a udržuje tak zejména v letních měsících potřebný komfort bydlení. V rámci služeb Ytong získáte kladečské plány stropů zdarma.
Ytong schodiště na míru se vyznačuje jednoduchou realizací a vysokou variabilitou. Výhodou masivního schodiště je také jeho okamžitá únosnost. Pro každou stavbu se schodišťové dílce vyrábějí na míru spolu s kladečským plánem pro rychlé uložení. I cena schodiště je příznivá, jedná o nejlevnější masivní a požárně odolné schodiště na trhu.

Profesionální služby zdarma

Součástí nabídky Ytong je i odborné technické a energetické poradenství, doprava materiálu na stavbu, zpracování přesného výpisu materiálu Ytong, optimalizace nákupní ceny, doporučení dostupných stavebnin, zprostředkování vyškolené stavební firmy a pomoc se správným založením zdí vašeho domu. A to vše zdarma.

Požádejte o nejvýhodnější cenovou nabídku!

Chcete vědět, kolik materiálu potřebujete na stavbu rodinného domu? Stavební materiál na hrubou stavbu je klíčem k úspornému a zdravému domu, přitom tvoří pouze 9 % celkových nákladů. Obvodové stěny výrazně ovlivní náklady na provoz domu, a proto si vyberte takové, které vám uspoří peníze. Objednejte Ytong a postavte zdravý dům!

Více informací o kompletním stavebním systému Ytong a nejvýhodnější cenové nabídce hledejte na www.ytong.cz.

Kam dál?