Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Plechové střešní krytiny

Plechové střešní krytiny je dnes možné vyhotovit v taškových, trapézových či panelových profilech ve velké paletě barev a povrchových úprav. Profil je volen především na základě estetické potřeby zákazníka a nutnosti dodržení minimálních sklonů. Správně vybraná střešní krytina dodává domu konečný vzhled a určuje jeho ráz.

Základním úkolem střechy je však chránit dům před rozmary počasí. Aby krytina odolala všem povětrnostním podmínkám po dlouhá léta, musí odpovídat přísným kvalitativním a funkčním požadavkům

.

Tyto technické parametry plechových krytin jsou dány především vstupní surovinou ve formě rovinných plechů dodávaných konkrétní hutí. Z těchto plechů se pak následně lisují libovolné střešní profily. Rozdíl ve kvalitách vstupních surovin je obrovský a právě jejich volba ovlivní najednou hned několik technických parametrů střechy. V sortimentu BRATEX najdete čtyři kvalitativní třídy materiálů, ze kterých je možno vyrobit jakýkoliv zákazníkem zvolený profil. Třída Aluminium je pro hliníkové materiály a tři kvalitativní ocelové třídy Prestige, Premium, Standard .

Zvolená kvalitativní třída určuje především záruky na materiál a stálobarevnost a z nich vyplívájící životnost střechy. Dalším důležitým parametrem volby materiálu je odrazivost tepelného záření. Materiály s vysokou odrazivostí šetří výrazně náklady pro vytápění a klimatizování.

Třída Alumium: Materiály z produkce norského zpracovatele hliníku, společnosti HYDRO. Jedná se o slitinu hliníku, manganu a hořčíku s životností prokazatelně vyšší než 100 let. V nabídce této třídy jsou také hliníkové materiály retro, retro stucco, zinc optic a dolphin, které mají tepelnou odrazivost větší než 90% a jsou tedy vhodné pro nízkoenergetické stavby a pasivní domy. Ve velkoformátových hliníkových krytinách má BRATEX nejširší sortiment v ČR.

Třída Prestige: Společná třída pro ocelové materiály Prelaq od švédské firmy SSAB a materiály Pural mat a Purex finské RUUKKI, které jsou považovány po dlouhá léta za nejkvalitnější ocelové materiály pro výrobu střešních krytin.

Třída Premium: Dodavatel oceli v této třídě je moderní rakouská huť VoestAlpine působící v Linci. Tato třída je považovaná jako vynikající kompromis mezi cenou a kvalitou.

Třída Standard: Třída Standard je spojením obecně dostupné kvality a konkurenceschopné ceny při zachování technických, jakostních i užitkových parametrů.

PROČ STŘECHU Z PLECHU

Hmotnost - plech je lehký a nevyžaduje speciální konstrukce krovů jako například pod taškami. Struktura zdí domu nebude muset nést až dvacetkrát větší zatížení. Standardní ocelová střecha váží jen 800kg a hliníková pouhých 340kg. Moderní konstrukce musejí být lehké a odolné!

Doprava - pro dodávku plechu na stavbu postačí jedna jízda, dokonce i malou dodávkou. Větší plochy pokryté taškou vyžadují až dva kamiony. Manipulace na stavbě je snažší, montáž rychlejší a v případě třídy BRATEX ALUMINIUM je pro pokrývače montáž střechy radost.

Ekologie - ocelový a hliníkový plech se plně hodí k recyklaci. Oba druhy krytin jsou vratné do sběren kovového odpadu, kdy se část investic vrací. V případě třídy ALUMINIUM se s přibývajícímy léty hodnota vráceného odpadu zvyšuje! V případě ALUMINIUM RETRO, kdy se jedná o vysoce odrazivý přírodní hliník, můžete pozorovat celkové zlepšení prostředí v domě a úspory na vytápění a klimatizování.

Životnost - plechová krytina je velmi odolná a její životnost se odhaduje na několik desítek let. V zimě nehrozí praskání krytiny vlivem sněhové pokrývky a polyesterové laky mají garantovány záruku až 30 let. V případě třídy ALUMINIUM je životnost krytiny prokázána daleko přes 100 let !

Estetika - při řádné údržbě střechy, plech po letech používání vypadá stejně jako v den zakoupení bez výrazné změny barevného odstínu. Plechové střechy nejsou pórovité, a tak se na nich neuchytí mechy.

Příslušenství - každá střecha vyžaduje použití vhodných doplňků, například hřebeny, závětrné lišty nebo oplechování střechy. Plechové doplňky nestojí tolik jako příslušenství jiných krytin a nezvyšují celkovou výši investičních nákladů. Lze je také přizpůsobit dané konstrukci střechy.

Cena - použití plechových střešních krytin je výnosná investice, kterou ovlivňují úspory při výstavbě základů, stěn, střešní konstrukce a samotné krytiny spolu s příslušenstvím a montáží.

Více informací na stránkách www.strechybratex.cz.

Kam dál?