Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Grafosklo – třešnička na dortu vašeho interiéru

Sklo, to již dávno není jen křehký průhledný materiál, který lze snadno rozbít. Sklo se může stát jedinečným doplňkem vašeho interiéru, zvláště pokud si vyberete Grafosklo od firmy J.A.P.!

Celoskleněné příčky, dveře, skleněné zábradlí či zástěny. Obklady stěn anebo horní desky stolů a stolků. Tam všude dnes můžete najít Grafosklo – designové sklo, které umožňuje svým majitelů dodat interiéru originální tvář. „Grafosklo je systém jednoho nebo dvou skel, mezi která doslova zapékáme (laminujeme) speciální vnitřní fólií, na níž je buď digitálně nanesená fotografie, nebo jakýkoli motiv. Výjimkou nejsou ani textilie,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel české společnosti J.A.P., která toto originální sklo vyrábí. Grafický motiv si každý může vybrat jak z osobní rodinné fotobanky, tak z databáze obrázků výrobce na www.sklo-jap.cz.

Díky tomu, že je Grafosklo vyráběno z laminovaného kaleného skla, je až pětkrát odolnější vůči čelnímu nárazu, než sklo standardní. Dětská koloběžka, ani náraz vysavačem či kladívko neopatrného řemeslníka mu nijak neublíží. „Jak prokázaly testy, k poškození může dojít pouze přesně cíleným silným úderem do rohu skleněné tabule. Díky fólii se ovšem sklo nevysype a rozbité dílky zůstanou zachycené pohromadě. Nehrozí tak vůbec žádné poranění,“ upozorňuje Petr Paksi.
Velkou výhodou Grafoskla je i jeho vysoká tepelná odolnost, a to až do 200°C. Je tedy ideální nejen v kuchyni, jako obklad kuchyňské linky, ale i v blízkosti ústředního topení, krbů a dalších tepelných zdrojů. Na tyto obklady se používá sklo o síle 6 mm.
Grafosklo lze navíc opatřit speciálním prostředkem Anticalk, který zabraňuje usazování vodního kamene, a proto jeho použití v koupelnách je bezproblémové. Na rozdíl od klasických keramických obkladů v koupelnách i kuchyních, nemá sklo žádné spáry a odpadá tak jejich zdlouhavé čištění.

Ten, kdo se rozhodne prosvětlit si interiér na maximum a Grafosklo využije ve formě celoskleněné stěny. Pro usnadnění volby J.A.P. nabízí deset základních variant celoskleněných stěn, které každého navedou tím správným směrem. Nechte se zlákat neuvěřitelnými možnostmi, které Grafosklo od společnost J.A.P. nabízí a zajímejte se o více informací!
www.grafosklo.cz, www.sklenenastena.cz.

Pozor na správnou sílu kaleného skla!

  • obklady stěn, skleněné desky stolků – jednovrstvé sklo o síle 6 mm
  • výplň prosklených dveří – jednovrstvé sklo o síle 8 mm
  • celoskleněné dveře – laminované sklo o síle 9-11 mm
  • celoskleněné stěny, příčky – laminované sklo o síle 10-12 mm
  • skleněné zábradlí, balustrády, pochozí desky, schodiště
  • laminované sklo o síle 10, 12 nebo 16 mm

Kalené sklo je vysokopevnostní materiál, a proto jej není možné během montáže jakkoli velikostně upravit! Z tohoto důvodu nepodceňujte přesné zaměření daného prostoru a potřebnou stavební předpřípravu. Rozhodně se vyplatí vsadit na odbornou montážní firmu.

www.sklo-jap.cz

Kam dál?