Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Náš dům - dům bez závad

Stavební parcela

Při volbě a hodnocení pozemku je zásadní poučka:
Parcelu, okolí domu, obec, část obce, danou lokalitu, sousední zástavbu a sousedy dle vašich představ změnit nelze !
Proto volbě a výběru pozemku je třeba věnovat minimálně stejnou, ale spíše větší pozornost, než výběru vlastního rodinného domu.

číst více

Stavba základových konstrukcí

Základová konstrukce je jednou z nejdůležitějších částí stavby – na různých typech zeminy musí vytvořit stabilní podklad, který bude přenášet celé zatížení do terénu. Při volbě vhodného typu konstrukce je proto třeba zvážit, jaké bude zatížení základů vrchní stavbou a záleží i na stavu podloží, které je zjištěno geologickým průzkumem.

číst více

Zdraví od sklepa až po střechu

Novodobým trendem ve stavebnictví je výstavba tzv. zdravých domů, které jsou garancí kvalitního a zdravého bydlení. Složení stavebního materiálu se tak staví do popředí a je důležitým kritériem pro to, aby se postavil dům se zdravým vnitřním klimatem. Ideální volbou v tomto směru je kompletní stavební systém Ytong, který je možné použít na stavbu rodinného domů od sklepa až po střechu.

číst více

Jaká je optimální volba pro obvodové zdivo rodinného domu?

Snad každý stavebník rodinného domu pečlivě promýšlí, jaký dům si postaví, na jakém místě a podle jakého projektu. Se stejnou péčí je potom potřeba věnovat se i výběru materiálu, ze kterého bude dům postaven a bude tak splňovat pocit jistoty a bezpečí. Stejně důležitými faktory jsou odpovídající komfort při zachování hospodárnosti domu při jeho užívání, aby nebylo pohodlí draze vykoupeno nepřiměřenými platbami za spotřebované energie za vytápění v zimě nebo naopak za chlazení v horkém létě.

číst více

Chytré zdivo pro váš dům

Budoucnost energeticky úsporného bydlení je spojena i s vícevrstvými zdicími systémy. Moderní stavební praxe vidí potenciál v nízkoenergetických a pasivních domech. Dnešním investorům již nestačí jen atraktivní vzhled a vysoký komfort bydlení, v posledních letech přibyl i požadavek na co nejnižší energetickou náročnost. Dosud představovaly dominantní stavební materiál pro individuální výstavbu tzv. jednovrstvé konstrukce.

číst více

Dřevostavba ze sendvičové konstrukce

Volba realizace rodinného domu formou dřevostavby je výhodná pro její výborné tepelně-izolační vlastnosti při relativně tenké konstrukci obvodového pláště. Snížením tloušťky obvodových konstrukcí se docílí nárůstu užitných metrů při zachování stávající zastavěné plochy.

číst více

Stropní konstrukce

Stropní konstrukce jsou nejběžnějšími vodorovnými konstrukcemi v pozemních stavbách. Jejich hlavním účelem je vertikální rozdělení stavby na jednotlivá podlaží a přenos veškerých zatížení z těchto podlaží do svislých nosných konstrukcí a poté do základů stavby. Stropní konstrukce tak zajišťují tuhost a stabilitu budov nebo jejich částí.

číst více

Plechové střešní krytiny

Plechové střešní krytiny je dnes možné vyhotovit v taškových, trapézových či panelových profilech ve velké paletě barev a povrchových úprav. Profil je volen především na základě estetické potřeby zákazníka a nutnosti dodržení minimálních sklonů. Správně vybraná střešní krytina dodává domu konečný vzhled a určuje jeho ráz.

číst více

Zateplení domu

Zvažujete pořízení vlastního nového domu? Pokud čtete tyto řádky, pak je to docela pravděpodobné. A ať už je Váš zájem zatím čistě jen předběžný či už jste ve fázi výběru konkrétního domu, uvádíme níže základní doporučení pro výběr systému zateplení Vašeho domu.

číst více

Interier - barvy

Barvy nás provázejí na každém kroku. Připisujeme jim nejrůznější významy. Mají vliv na to, jak se cítí-me a v neposlední řadě toho mnoho vypovídají i o nás samotných. Dokonce více, než si myslíme. Působení jednotlivých barevných odstínů je již dobře známé a lidé toho hojně využívají. Zelená uklid-ňuje, červená dráždí, modrá je chladná. Nejdůležitější ale je, abychom se s danou barvou v našem obývacím pokoji, ložnici nebo jakékoli jiné místnosti cítili dobře.

číst více

Fasáda z lícových cihel

Fasáda tvořená lícovými cihlami, nebo cihelnými obkladovými pásky, je originální, krásná a také užitečná. Originalitu a krásu vidíte hned, o její užitečnosti se přesvědčíte až léty. Je totiž bezúdržbová a navíc může vydatně přispět ke snížení nákladů na vytápění či naopak ochlazení interiéru.

číst více

Moderní komínové systémy

Moderní komínové systémy mají takové vlastnosti, že je lze bez problémů využít ve všech typech staveb, stejně jako v dřevostavbách nebo v energeticky úsporných či dokonce pasivních domech. S komínem se stáváte nezávislí na dodávkách ostatních energií.

číst více

Hydroizolace

Vhodný výběr hydroizolačních materiálů a jejich správné použití jsou zásadními kroky při stavbě domu. Stejně jako dáváme pozor, aby do domu nezatékalo střechou, měli bychom ochránit i stěny domu a jeho základy, aby se vlhkost nedostala dovnitř z okolního terénu.

číst více

Jak vybrat správnou izolaci? Zateplení může být snadné!

Nevíte si rady s výběrem vhodného izolačního materiálu pro Váš dům? Orientace na trhu s širokou nabídkou izolačních materiálů není pro každého samozřejmostí. Isover nabzí nejširší sortiment tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny a polystyrenu. Máte tak možnost získat objektivní informace a doporučení pro konkrétní řešení Vašich potřeb. Na www.isover.cz můžete naleznout nový kalkulační program, se kterým si navrhnete optimální zateplení požadovaného objektu.

číst více

Kvalitní přesná okna a jak je hledat a poznat

Asi není nikdo, kdo by si nepřál kvalitní okna. Hodnotit kvalitu zakoupených nebo zabudovaných oken lze z mnoha pohledů, základem jsou ale vždy kvalitní vstupní materiály a přesná továrenská výroba. Proto jsme požádali o možnost navštívit předního českého výrobce oken, který vyrábí okna z nejlepších materiálů a přesností na 0,5 mm.

číst více

Grafosklo – třešnička na dortu vašeho interiéru

Sklo, to již dávno není jen křehký průhledný materiál, který lze snadno rozbít. Sklo se může stát jedinečným doplňkem vašeho interiéru, zvláště pokud si vyberete Grafosklo od firmy J.A.P.!

číst více

Interiérové dveře

Při výběru interiérových dveří se nejdříve musíme rozhodnout, jaký účel mají splňovat. Zda potřebujeme vchodové dveře do bytu (požárně odolné nebo požárně odolné bezpečnostní třída 2) nebo zda se jedná o dveře uvnitř bytu. Potom můžeme přistoupit k rozhodnutí, jakou modelovou řadu zvolíme, a jaké jsou naše další specifické požadavky.

číst více

Stínící technika

Základní rozdělení stínící techniky je podle způsobu instalace na okna a dveře - vnitřní a venkovní. Vnitřní stínící technika slouží zejména k ochraně interiéru před přímým intenzívním světlem a nežádoucím pohledům zvenčí.

číst více

Volba plynového kotle

Plynový kondenzační kotel je jednoznačně nejhodnějším zdrojem tepla pro každý objekt, který má k dispozici plynovou přípojku. Moderní kotle renomovaných výrobců jsou vysoce sofistikované a kombinace jejich pořizovacích a provozních nákladů vychází z hlediska návratnosti investice ekonomicky nejlépe.

číst více

Volba tepelného čerpadla vzduch - voda

Tepelné čerpadlo je vhodným bezobslužným zdrojem tepla pro objekty, které mají instalován nízkoteplotní topný systém. Toto je základní podmínkou, aby provoz tepelného čerpadla byl efektivní a investice se vyplatila. Instalace tepelného čerpadla na nevhodný (vysokoteplotní) systém by přinesla velké zklamání a investor by si vlastně pořídil předražený elektrokotel.

číst více

KombiAir – nejtišší rekuperační jednotku na evropském trhu

Hlavní výhodou systému KombiAir je bezkonkurenčně nízká hlučnost během provozu a prostorová kompaktnost díky unikátnímu svislému řešení. KombiAir je odpovědí společnosti Schiedel na stoupající nároky na energetické úspory, na které úspěšně reaguje již několik let.

číst více

Kobra – český systém inteligentního řízení budov

Když se vysloví termín „inteligentní dům“, spousta z nás si vybaví dům, který umí za svého majitele i přemýšlet, dům plný i v zásadě nepotřebných technologií a často také – dům, který si většina z nás nemůže dovolit.

číst více

Myslete na zabezpečení své rodiny a majetku včas a ušetřete

Pocit naprostého bezpečí v novém domově je jistě důležitý pro každého, kdo plánuje pořízení domu. Někdo si proto pořídí hlídacího psa nebo mříže do oken, stále více lidí ale dává přednost moderním zabezpečovacím technologiím.

číst více

Kam dál?