Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


WIENERBERGER na FOR ARCHU představí zbrusu novou cihlu!

Na návštěvníky expozice společnosti Wienerberger na stavebním veletrhu FOR ARCH v Praze Letňanech čekají dvě novinky. Představena bude nová cihla plněná minerální vatou POROTHERM 30 T Profi, určená pro stavbu energeticky úsporných rodinných domů na úrovni nákladového optima a nový katalog konstrukčních detailů určený především pro projektanty a stavitele.

  • Představení cihly POROTHERM 30 T Profi
  • Nový katalog „Konstrukční detaily pro cihly plněné minerální vatou POROTHERM T Profi“ přináší praktická řešení pro stavební praxi
  • Zdění z cihel plněných minerální vatou pomocí maltovacího vozíku

Řada POROTHERM T PROFI se rozšiřuje

Revoluční cihelné zdivo POROTHERM T Profi přináší spojení přírodních materiálů – pálené hlíny s minerální vatou a umožňuje maximální úsporu nákladů na vytápění. Rozšíření rodiny o cihlu POROTHERM 30 T PROFI je horkou novinkou pro stavebníky rodinných domů. Výborné tepelně izolační parametry, příznivá cena 73Kč/ks a snadná aplikace předpovídají této cihle velký potenciál.

Cihla POROTHERM 30 T PROFI je spojením keramického střepu o vysoké pevnosti s 20ti centimetry minerální vaty. Díky velmi nízké tepelné vodivosti zdiva U = 0,22 W (m2 K) v suchém stavu a U= 0,24 W (m2 K) při praktické vlhkosti jej není nutno dodatečně zateplovat, vyhovuje požadavkům na výstavbu nákladově optimálních domů podle požadavků nové legislativy od roku 2013. Nižší tloušťka obvodového zdiva zvětší obytnou plochu místností domu. Nízkou hmotnost a jednoduché a rychlé zdění bez doplňků na tenkovrstvou maltu ocení zejména pracovníci na stavbě.

Nová cihla POROTHERM 30 T Profi se vyznačuje výbornými tepelněizolačními vlastnostmi při malé tloušťce stěny, nízkou cenou a snadnou aplikací při stavbě rodinného domu.

S novým katalogem na stavbu domu snadněji

Katalog „Konstrukční detaily pro cihly plněné minerální vatou POROTHERM T Profi“ přináší praktická řešení pro stavební praxi. Užitečná jsou pro stavební odborníky z řad realizačních firem, kterým katalog poskytuje návod na řešení podrobných detailů v případě, že je nenaleznou v projektové dokumentaci. Architektům a projektantům katalog usnadní projektování díky připraveným řešením, případně může být inspirací pro vlastní návrhy. Každý konstrukční detail byl posouzen i z hlediska stavební fyziky. Výsledné hodnoty jsou uvedeny v přehledné podobě. Toho využijí zejména energetičtí znalci při zpracovávání energetických průkazů budov. Pro poučené stavební laiky, kteří staví dům svépomocí, je katalog podrobným vodítkem, jak jednotlivé prvky systému POROTHERM T Profi skládat a jak na zdivo navazují další konstrukce (okna, střecha, apod.). Katalog bude slavnostně představen na stavebním veletrhu For Arch 2012, poté bude k dostání u technických poradců společnosti Wienerberger, u nichž si mohou projektanti vyžádat i zaslání elektronické verze detailů ve formátu souborů dwg.

Oblíbené ukázky zdění

Ve stánku č. 13 haly A1 budou probíhat i velmi oblíbené praktické ukázky zdění. Prezentovat se zde bude práce se zdicí pěnou POROTHERM DRYFIX, která má na svém kontě již několik významných ocenění. Bude se zdít také s maltovacím vozíkem pro celoplošnou maltu. Jedná se o technologii, která se používá speciálně u broušených a u cihel plněných minerální vatou. Návštěvníci zde mohou shlédnout také novinku – speciální konstrukci pohledově velmi efektního rohového okna, u něhož již není nutné budovat mohutný rohový sloupek.

Mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH 2012 bude probíhat v Praze Letňanech od 18. do 22. září. Expozice společnosti Wienerberger bude umístěna v hale A 1, stánek č. 13. Návštěvníkům zde budou k dispozici i odborníci, kteří poradí v otázkách výstavby nebo rekonstrukce. Více informací najdete na www.porotherm.cz.

Kam dál?