Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Větrejte úsporně i Vy!

Trend energeticky úsporných domů sebou přináší zamyšlení nad celkovým konceptem takové výstavby. Nelze se domnívat, že se do nového domu půjdeme podívat, obrazně řečeno, se starými brýlemi na nose.
Tento nový pohled je důležité si uvědomit již ve fázi navrhování domu.

Celé léto štípat dříví na zimní otop je možná dobrý relax pro siláky. Jako příběh z Kocourkova bude znít to, že si někdo pořídí výměnou za stará "děravá" okna, okna nová, která však mají v sobě dírky už z výroby. Také ventilátorek na záchodě, který bezpečně indikuje jeho použití se již dnes stává roztomilou vzpomínkou. Co to vše má společné? Ano, hádáte správně. Relativně nový pohled na větrání a to větrání úsporné.

Možná, že by se nemělo nazývat úsporné, ale naopak velkorysé. Z hlediska úspor za topení "úsporné" z hlediska přívodu čerstvého vzduchu "velkorysé". Už v návrhu domu, by měl člověk přemýšlet nejen o jeho zateplení, ale i o jeho větrání. Paradoxně, čím víc uspoříte za teplo vnější obálkou, tím více se musíte zamyslet nad větráním a tím zajištění obyvatelnosti. Jak jen může být nucené, strojní, samočinné, řízené větrání s rekuperací tepla pohodlné a přínosné, poznáte až když ho máte. Jak ale, vybrat dobře?

V první řadě je navšívit někoho, kdo toto větrání s rekuperací tepla má, nebo alespoň po telefonu podá informace. Pak jde o to najít firmu, která má zkušenosti s instalacemi, poskytne konzultaci na stavbě, má servisní možnosti, kvalitně zpracuje dokumentaci, dobře komunikuje.

Pokud takovou hledáte, jste u cíle. Nezávislá agentura provedla referenční analýzu spokojenosti zákazníků za Vás.
Udělení certifikátu Kvalitní firma je pro ThermWet s.r.o., který vyvíjí, vyrábí a i dodává unikátní protiproudý trubkový výměník, včetně celého systému na klíč, nejen ocenění, ale i výzva. Pokračovat v dobré práci, zvítězit nad krizemi inovacemi, komunikací, nasloucháním potřeb zákazníka, to je cesta, kterou pod značkou ThermWet před třemi lety nastoupili lidé, kteří se o Vás a Vaše větrání spolehlivě postarají.

Větrejte úsporně i Vy.

Kam dál?