Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Trendy (nejen) ve světě dřevostaveb ukáže podzimní FOR ARCH

Dřevostavby jsou nepostradatelnou součástí stavebních veletrhů. Přitahují pozornost investorů se zájmem o stavění z přírodních materiálů, využívání obnovitelných zdrojů a také se zájmem o rychlou a kvalitní výstavbu. Dřevostavby mají nezastupitelné místo i na nejdůležitějším stavebním veletrhu u nás – FOR ARCH. Ten se uskuteční ve dnech 22. až 26. září 2020 v PVA EXPO PRAHA.

Dřevostavby jsou rozvinutý obor se zastoupením řady renomovaných firem. Do dřevostaveb spadají lehké dřevěné skelety opláštěné sendvičovými konstrukcemi, a to montované jak in situ, tak v závodě, mezi tradiční systémy patří těžké skelety a zejména také panelové systémy z lepeného dřeva. Zapomenout nesmíme ani na roubené dřevostavby a sruby. Zájemci o nové bydlení si mohou vybírat z typových projektů nebo s architekty vytvářet svůj ideální dům.

Mezi oblíbené typy rodinných domů individuálních investorů dřevostaveb patří v posledních letech bungalovy. Tento trend zaznamenávají výrobci a dodavatelé napříč odvětvím. Hana Jechová ze společnosti PURLIVE uvádí, že se pozornost obrací na rychle postavený úsporný bungalov, mnohdy s moderní plochou střechou.

Zaměření na kvalitní konstrukci a komfort

O energetické náročnosti a tepelných ztrátách rozhoduje ve značné míře kvalita obálky budovy. Dodavatelé potvrzují zájem o vysoký energetický standard. Důraz je kladen i na moderní technologie a komfort. „Soustředíme se na dílčí personifikaci a přizpůsobování individuálním potřebám nových obyvatel našich domů. Sledujeme trendy týkající se nejen nových materiálů a designu. Důraz klademe na nové technologie snižující provozní náklady a zvyšující uživatelský komfort,“ říká Hana Jechová.

Jako každoročně bude k dispozici poradenské centrum pro návštěvníky veletrhu FOR ARCH. „V letošním roce bude pod patronací Asociace dodavatelů montovaných domů,“ říká manažerka veletrhu FOR ARCH v oboru dřevostavby Blanka Stávková. Dřevostavby budou jedním z tematických pilířů veletrhu, ten kromě toho přinese i novinky, trendy a odborné poradenství i v oblastech vytápění, chytré domácnosti, stavby a rekonstrukcí nebo vybavení wellness & spa a dalších. Více na: www.forarch.cz. Generálním partnerem veletrhu FOR ARCH je Skupina ČEZ.

Kam dál?