Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Stavění z Ytongem – rychlé a ekonomické řešení pro jednoduché i atypické projekty

Kompletní stavební systém z bílého pórobetonu značky Ytong nabízí ucelené řešení pro ekonomicky i ekologicky šetrné stavění. Výrobce navíc poskytuje řadu odborných služeb, mezi něž patří poradenství při projektu i výstavbě.

Silná kombinace výhod – zdraví, bezpečí, úspornost

Složení Ytongu je velmi prosté – vzniká z cementu, křemičitého písku, vápna a vody, navíc díky jeho vylehčení obsahuje miliony vzduchových pórů. Výsledkem jsou lehké tvárnice, které mají výborné tepelněizolační vlastnosti, jsou nehořlavé, minimalizují podmínky pro vznik plísní a nepodporují vznik tepelných mostů. Práce s tímto materiálem je velmi rychlá, ušetří se proto čas výstavby. Protože se pórobeton dobře opracovává, zpracuje se skoro všechen a zdění je tam téměř bezodpadové. Důležitou vlastností je, že si své vlastnosti nechává i po opracování, velmi snadno se v něm provádí veškeré rozvody a instaluje se zařízení interiéru.

Systém dílů pro snadné stavění od sklepa po střechu

Stavění s Ytongem se podobá skládačce. Komponenty na sebe přesně navazují, proto je možné vytvořit opravdu homogenní hrubou stavbu, což je důležité pro výsledné tepelněizolační vlastnosti a celkové klima. Použití masivních střech z tohoto systému přispívá k celoročnímu tepelnému komfortu, protože zabraňuje letnímu přehřívání a nahradí klimatizaci podkrovních prostor. Masivní strop má kromě usnadnění stavebních prací i řadu výhod, například je to zvuková izolace, tlumení zvuku při chůzi a rovněž přispívá k tepelné pohodě, protože akumuluje teplo. Do portfolia Ytongu patří také schody, zhotovené na míru podle vaší projektové dokumentace. Montáž tohoto prvku je rovněž velmi snadná a je okamžitě pochozí.

Variabilní systém umožní přesnou a rychlou výstavbu

Systém Ytong je variabilní, proto uspokojí nároky i velmi odlišných požadavků na projekt domu. Investoři, kteří se rozhodnou pro jednoduchý projekt bez atypických tvarů a speciálních požadavků, ocení rychlost a přesnost výstavby a výborné tepelněizolační vlastnosti. Architektonicky náročnější řešení je pak možné realizovat díky snadné tvarovatelnosti a širokému portfoliu komponentů. Výrobce poskytuje také investorům i stavebním firmám poradenství od projektové fáze po výslednou realizaci. Kromě výpočtu materiálu a doporučení vhodného řešení je to i pomoc Ytong mistrů na stavbách například při zakládání rohů.

www.ytong.cz

Kam dál?