Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Překvapivá fakta o dřevě na nové stránce společnosti Schiedel!

Co si myslíte o využití dřeva jako zdroje vytápění? Pokud máte jisté pochybnosti nebo pocit, že jen přispíváte k dalšímu ničení lesů na planetě, pak vám doporučujeme začíst se do nové stránky společnosti Schiedel věnované dřevu, historicky nejpřirozenějšímu zdroji tepla u nás.

Společnost Schiedel se od svého vzniku před více jak 70 lety zabývá výrobou bezpečných komínových systémů. V posledních letech je na vzestupu prodej komínových systémů Kingfire s integrovanou krbovou vložkou, případně další produkty spojující krb a komín. „Naše společnost se zabývá vytápěním, které dodnes velkou měrou přispívá ke znečištění životního prostředí. Naší zodpovědností je proto pracovat na vývoji produktů, které budou čím dál méně zatěžovat ovzduší kolem nás. Pokud lidé budou využívat obnovitelné zdroje a dostupné moderní technologie, negativní působení člověka se může výrazně zmírnit. Nová webová stránka věnovaná dřevu je plná překvapivých faktů, které můžou přispět nejen k větší popularizaci dřeva jako takového, ale především k jeho účinnému využití. Nejde totiž jen o to vytápět dřevem, ale vytápět jím chytře a efektivně, tak aby tento drahocenný zdroj nepřicházel na zmar.“ říká technický ředitel společnost Ing. Jiří Elbl.

Jak si stojí dřevo ve srovnání s ostatními palivy

Nejproblematičtějším zdrojem vytápění je jednoznačně nekvalitní uhlí, které produkuje zdaleka nejvíce škodlivin z dostupných tuhých paliv. Překvapivě špatně z hlediska produkce CO2 však vychází i všeobecně pozitivně vnímaný a hojně využívaný zemní plyn. Na druhé straně správně vysušené dřevo a produkty z něj jsou na tom, co se týče emisí, nesrovnatelně lépe.

Moderní kotle sníží emise až 8x

Dalším rozhodujícím faktorem minimálních emisí při spalování dřeva, je ale kvalita otopné soustavy. Moderní krbová kamna produkují až 8x méně emisí, než staré typy. Mnozí spotřebitelé však z pohodlnosti nadále využívají nevhodné kotle. Přitom jejich modernizace rozhodně nemusí vysát rodinný rozpočet. Obyvatelé ČR mohou navíc zažádat o dotace a bezúročné půjčky na moderní kotle, které jednotlivé kraje nabízí.

Jak správně topit dřevem

„Kromě srovnání dřeva s ostatními tepelnými zdroji se na stránce dozvíte celou řadu užitečných triků, ohledně obsluhy topného tělesa. Zkrátka to, co do kamen přikládáme a jakým způsobem, ovlivňuje míru znečištění kouře, který následně z komína vychází. Tato rovnice sice vypadá jednoduše, nicméně její praktické využití se ve školách neučí. Ucelené osvětové informace o vytápění dřevem na našich stránkách zkrátka chyběly, “ uzavírá Ing. Elbl.

Více se dozvíte na: https://www.schiedel.com/cz/o-nas/prirodni-topeni-drevem/

Kam dál?