Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Popularita dřevostaveb v ČR stále roste

Ve světě jsou dřevostavby považovány za komfortní, ekologické a nízkoenergetické bydlení. Je potěšující, že se této obliby začínají těšit dřevostavby i u nás. Vždyť dřevo je obnovitelná surovina hojně využívaná v mnoha oborech v ČR i zahraničí. To, že se podíl dřevostaveb na českém trhu zvyšuje, dokládají průzkumy, podle kterých by se čtvrtina Čechů ráda do dřevostavby přestěhovala.

Dřevostavby 2013

Podle Ústavu ve stavebnictví (ÚRS PRAHA) bylo v ČR v roce 1997 dokončeno pouhých 87 rodinných domů na bázi dřeva, v roce 2012 jich však bylo už kolem 1700. Celkem bylo v ČR v roce 2012 postaveno 17100 nových rodinných domů, podíl dřevostaveb na našem trhu tedy v roce 2012 dosáhl téměř 10 % a neustále roste. Ve srovnání se světem je ale tento podíl stále nízký, takže máme co dohánět.

Na to, aby se dřevostavby ještě více zviditelnily a aby o jejich pořízení uvažovalo více investorů, slouží i veletrh DŘEVOSTAVBY, který je jediným takto zaměřeným veletrhem v ČR. V současné době vrcholí přípravy na již 9. ročník tohoto mezinárodního veletrhu dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů pro nízkoenergetické a pasivní domy. Více informací na www.drevostavby.eu.

Dřevostavby 2013

K stavbě, a to jakékoliv, neodmyslitelně patří otvorové výplně. Touto problematikou se zabývá veletrh WINDOOR EXPO, jehož 4. ročník Vám nabídne plnohodnotnou nabídku a informace ze sortimentu oken, dveří, vrat, stínící techniky či zimních zahrad a veškerého doplňujícího příslušenství. Zde Vám vystavovatelé odpovědí na veškeré otázky a pomohou se správným rozhodnutím. Více o veletrhu naleznete na www.windoorexpo.cz.

Snad nikdo si nedovede dům představit bez vytápění, a proto by Vám neměl uniknout 9. ročník veletrhu MODERNÍ VYTÁPĚNÍ a KRBY A KAMNA, který je zaměřen na moderní trendy v oblasti vytápění, úspory energie a efektivního využívání obnovitelných zdrojů energie v oblasti vytápění. Oba veletrhy jsou určeny návštěvníkům, kteří řeší snižování energetické náročnosti svých domů a také odborníkům z oboru vytápění, kteří mají zájem se dozvědět o novinkách firem. Více na www.modernivytapeni.cz.

Dřevostavby 2013

Cílem jarního souběhu veletrhů je informovat odbornou i laickou veřejnost o aktuálních trendech, novinkách na trhu a případné problematice daných oblastí. Součástí těchto veletrhů budou zajímavé doprovodné programy. V rozsáhlé nabídce vystavovatelů si přijdou na své nejen koncoví zákazníci, ale také firmy z oboru, projektanti a architekti. Při jejich výběru dbáme na dodržení odbornosti a samozřejmě dané specializace. Věříme, že náplň přednášek odpoví na vaše otázky a pomůže při rozhodování.

Touto ucelenou nabídkou veletrhů chceme obohatit vaše představy o moderní výstavbě a rekonstrukci domu či bytu. Nezapomeňte tedy navštívit ve dnech 6. – 9. 2. 2014 výstaviště Praha – Holešovice. Doufáme, že pro všechny budou veletrhy nejen studnicí informací a obchodních příležitostí, ale také příjemným zážitkem!

Kam dál?