Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Plánujete kuchyň? Poradíme vám, jak ji prakticky propojit s obývacím pokojem

Propojená kuchyň s obývacím pokojem je ve světě bydlení už pár let oblíbené řešení nejen pro rodinné domy, ale také byty. Ale pozor, stejně jako ty malé, i velké prostory je třeba zařizovat s citem a prakticky. Poradíme vám, jak na to.

Zdroj: Pexels.com

Řešte místnost jako celek

Obývací pokoj a kuchyň nezařizujte zvlášť, ale vybavujte je komplexně a v jednom stylu. Pokud chcete mít minimalistickou kuchyň, do obývacího pokoje si pořiďte nábytek jednoduchých tvarů a v neutrálních odstínech. Doporučujeme také vytvořit půdorys, na který zakreslíte nábytek v reálném měřítku. Zjistíte tak, jak velký kuchyňský ostrůvek nebo jídelní stůl se vám sem vejde.

Sjednoťte materiály

Aby byl interiér sladěný, je důležité myslet i na soulad použitých materiálů. To však neznamená, že kuchyň i nábytek v obývacím pokoji musejí být ze stejného dřeva. Stačí zvolit stejný typ podlahy, která zároveň prostor opticky zvětší. A protože podlaha v kuchyni je hodně namáhaná, sáhněte po kvalitním a odolném typu, který vydrží pád nože i vylitou vařící vodu. V obývacím pokoji pak podlahu u sedačky doplňte kusovým kobercem, který místnost zútulní a poskytne vám pohodlí.

Částečné uzavření kuchyně

Nezapomínejte, že kuchyň slouží pro vaření a obývací pokoj zase k odpočinku. Vůně i hluk z kuchyně tak mohou čas od času další členy rodiny na gauči nepříjemně rušit. Řešením jsou posuvné skleněné dveře, které vám v případě potřeby prostor vkusně oddělí.

Nezlevňujte ze svých nároků

Máte vše promyšlené do puntíků, ale překročili jste rozpočet? Kuchyň i obývací pokoj jsou prostory, kde trávíme nejvíce času a investice do nich se vám mnohonásobně vrátí. Na vestavené spotřebiče, kvalitní digestoř i vybavení do obýváku si můžete vzít půjčku online a zařídit si tak domov přesně podle svých představ.

Kam dál?