Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Okapový systém lindab rainline – stavebnice nejen do hor

Bezúdržbový okapový systém Lindab Rainline se osvědčil v extrémních podmínkách Skandinávie, odkud pochází, stejně jako na novostavbách i rekonstrukcích ve městech i na venkově.

Přesnost jednotlivých komponentů okapového systému Lindab Rainline je podstatná především při montáži, pevnost a bezúdržbovost pak ocení majitelé nemovitostí v oblastech se značnými sněhovými srážkami a velkými výkyvy teplot. Systém využívá princip patentovaných spojek, díky kterým odpadá pracné lepení, šroubování nebo letování. Stačí zaklapnout přezku a je hotovo! Pevnost a nepropustnost spojení zajišťuje těsná pryžová pojistka, která zakončuje každý díl.Na zimu sundat nebo zpevnit?

Stavebnicový systém umožňuje okapový systém na zimu demontovat a předejít tak například poškození či stržení žlabů při sesuvu sněhu. Systém Rainline pamatuje i na doplňky pro zpevnění podokapních žlabů, pro případ, že nechceme žlaby každoročně sundavat. Obě tyto varianty jsou v horských oblastech běžně používané, přesto je vhodné v oblasti s většími sněhovými srážkami dobře vyřešit i systém sněhových zábran (Lindab Protect), zvláště pak u střešních krytin s hladkým povrchem a u nedostatečně zateplených střech, na kterých vznikají ledové kry.

Bezúdržbové barevné okapové systémy jsou na našem trhu k dostání již řadu let. Stavebnicový systém Rainline od švédské firmy Lindab je nejúspěšnějším a nejdéle prodávaným na českém trhu, díky skvělé kvalitě, přesnosti montáže a bezúdržbovosti. Životnost celého systému je minimálně 40 let, záruka na celý systém je poskytována v délce 30 let.

Okap pro bezstarostný život

Systém Lindab Rainline je vyroben z ocelového plechu s povrchovou úpravou (ocel + zinek + barevná povrchová úprava HB Polyester), tedy z materiálu, který nepodléhá korozi a díky barevné ochranné povrchové vrstvě HB Polyester nevyžaduje natírání. Životnost materiálu povrchových úprav i systému Rainline jako celku je prověřena více než 60ti lety používání v náročných klimatických podmínkách Skandinávie, odkud Lindab pochází. Hůře na tom s životností nejsou ani titanzinek nebo měď, u nichž se ale časem vytvoří na povrchu patina, jejímž nepříjemným efektem je změna barvy a velmi často také nestejnoměrná oxidace, díky které se povrch stává skvrnitým a pro mnohé nevzhledným.

U ocelového plechu s ochrannou vrstvou HB Polyester nedochází k oxidaci, povrch zůstává stálobarevný a navíc existuje možnost volby z deseti barev včetně barvy mědi, neobvyklé borovicové zelené nebo atraktivní antracitové metalízy.

Systém LindabRainline lze zakoupit v síti obchodních partnerů Lindab. Kontakty pro jednotlivá prodejní místa naleznete na www.okapyprovas.cz.

Zdroj: Lindab

Lindab s.r.o., Na hůrce 1081/6, Praha 6 Ruzyně, 161 00

Tel: 233 107 200, Fax 233 107 250; <a href="mailto:info@lindab.cz">info@lindab.cz</a>

Kam dál?