Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Nová okna na českém trhu

Chceme vám, představit okna, která díky použitým inovacím představují energeticky úsporné stavební prvky pro požadavky budoucnosti.

O jaké inovace se vlastně jedná? Především jsou to okna s novou konstrukcí se stavební hloubkou 82 mm, což je ideální poměr mezi stávajícími systémy s hloubkami 78 mm a 90 mm.

Jsou speciálně konstruována pro ideální tepelně izolační vlastnosti (lidově řečeno: 78 mm je málo, 90 mm je zbytečně moc).

Jde o první okna na českém i evropském trhu, jejichž profilový systém je přímo konstruovaný pro osazení izolačním trojsklem.

S tím je také spojena také inovace drážky zasklení: hlubší uložení izolačního trojskla redukuje tepelné mosty a zamezuje rosení skla v rozích a po obvodu.

Tato okna jsou díky své konstrukci a vlastnostem mimo jiné určena pro domy s nízkoenergetickým nebo pasivním standardem a již respektují budoucí potřeby z hlediska osazení v "nulových" domech.

Stavona Centro 3 S

Stavona Forte 3 S

Obě uvedené produktové řady oken jsou vhodné pro použití v novostavbách i při rekonstrukcích. Jejich elegantní tvary s lehce zaoblenými hranami přispívají k mimořádně malé pohledové šířce. Rámy i křídla oken jsou vyrobeny ze špičkových profilových systémů třídy A.

Obě řady oken disponují špičkovým kováním, které je zárukou komfortního užívání. Kování lze volit se zvýšenými bezpečnostními prvky nebo jako skryté.

Rozdíl mezi produktovými řadami Stavona Centro a Stavona Forte spočívá v počtu těsnících rovin. Třetí těsnící rovina u Stavona Centro ještě více zabraňuje průniku chladu, průvanu nebo vlhkosti.

www.izolacniokna.cz

Kam dál?