Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Klientské změny v typových projektech rodinných domů

Společnost Atelier NÁŠ DŮM s.r.o. je jednou z předních dodavatelských společností projektů rodinných domů v České republice. Nabízí více než 550 typových projektů.

S ohledem na to, že i takto široká nabídka nemusí uspokojit veškeré představy a individuální nároky všech zákazníků nebo požadavky vyplývající z konkrétní parcely a regulačních podmínek pro výstavbu v dané lokalitě, nabízíme svým klientům možnosti individuálních klientských změn, tj. možnost zapracování požadovaných úprav a požadavků do typové projektové dokumentace.

Změny v typových projektech se mohou týkat jakékoliv části dokumentace a z pravidla lze všem požadavkům vyhovět, je však dobré brát ohled na složitost požadovaných změn. Změny, které se týkají statické části projektu se pak více promítají do výsledné částky kalkulovaného projektu a to z důvodu přepočítání statického posouzení a překreslení většin výkresů obsažených v dokumentaci. Mezi složitější změny patří:

  • protažení objektu
  • změna sklonu střechy
  • zvyšování objektu
  • větší množství modifikací oken
  • jiný stavební materiál než společnost nabízí

Jednodušší změny se mohou týkat posunování nenosných příček resp. úprava vnitřní dispozice domu nebo drobná úprava vnějších i vnitřních otvorů.

Změny však mohou být i v technickém zařízení budovy (například zařízení elektroinstalace, zdravotní techniky, vytápění či větrání).

Ceny jednotlivých klientských změn jsou kalkulovány individuálně, na základě rozsahu a pracnosti. Obecně lze říci, že změny týkající se stavební a statické části projektu jsou kalkulovány hodinově – 520 Kč/hod, změny technického zařízení budovy jsou kalkulovány částkou 3.000 Kč + DPH.

Výsledná cena je však vždy přehledně zpracována v celkové kalkulaci projekčních prací. Zákazníkovi je kalkulace připravena zdarma, nezávazně a většinou do druhého dne od přijetí požadovaných změn na projektovou dokumentaci.

Doporučujeme požadované změny před objednáním projektové dokumentace vždy pečlivě zvážit, konzultovat s projektantem, popřípadě využít možnosti bezplatné klientské návštěvy v naší kanceláři U Strouhy 298/3, 196 00 Praha 9 - Miškovice.

Kam dál?