Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Hypotéka na stavbu domu bez faktur ušetří čas i peníze

Chcete hypotéku na stavbu domu, ale nechcete, aby po vás banka chtěla dokládat faktury? Využijte hypotéku bez dokládání faktur. Ušetří Vám:

  • čas,
  • peníze,
  • papírování,
  • běhání do banky
  • a nestojí nic navíc.

Jak hypotéka na stavbu domu bez faktur funguje

Vyřízení hypotéky na stavbu domu bez dokládání faktur není o nic dražší ani složitější, než je vyřízení hypotéky „s fakturami“.

Začnete tím, že bance pro schválení hypotéky předložíte celkový rozpočet na stavbu domu a doložíte jí, že máte na účtu dost peněz, abyste při využití hypotéky, o kterou žádáte, „dali dohromady“ částku odpovídající rozpočtu na stavbu domu.

Pokud nemáte dostatek peněz z důvodu, že nejdříve potřebujete prodat své stávající bydlení, abyste získali vlastní zdroje na stavbu, i tato situace je řešitelná.

A pak už následují jen samé výhody a sociální jistoty. Hypotéka bez faktur vám totiž zjednoduší život ve spoustě věcí:

  • Nebudete muset během stavby chodit do banky, abyste jí předložili faktury.
  • Banka bude peníze „pouštět“ přímo na váš účet. Jen bude jednou za čas chtít vidět, že stavba domu „narostla“ o hodnotu odpovídající uvolněné částce. Nejčastěji tak, že bude chtít poslat fotky domu.
  • Na rozdíl od hypotéky „s fakturami“ jsou banky ochotné u hypotéky bez faktur investovat do stavby nejdříve své peníze a pak až ty vaše. Nebo je s vašimi penězi tzv. prokládat. To vám může hodně ulehčit život, když potřebujete prodat své stávající bydlení, abyste získali vlastní peníze na stavbu.

Hypotéka bez faktur nestojí nic navíc

Sladké také je, že hypotéka bez faktur nestojí nic navíc ani na úrocích, ani na poplatcích.

Umožňují financování domu bez faktur i stavební spořitelny?

Zatím ne. A umožňovat to nejspíše ani nebudou vzhledem k požadavkům zákona o stavebním spoření.

Hypotéka bez faktur není americká hypotéka

Lidé si často hypotéky na stavbu domu bez faktur pletou s americkými, tedy neúčelovými hypotékami. Jestliže se banky u amerických hypoték vůbec "neptají", na co peníze z hypotéky klient použije, u hypoték na stavbu domu bez faktur banky účelové využití peněz rozhodně zajímá.

Hypotéky na stavbu domu bez faktur nejsou žádným zvláštním typem hypoték. Jde pouze o jednu vlastnost běžné účelové hypotéky.

Kde můžete hypotéku bez faktur získat?

Hypotéku bez faktur na stavbu domu nabízí dnes většina bank. Ne všechny jsou ale třeba ochotné započítat vám hodnotu nemovitosti, kterou chcete prodat, pro získání peněz na stavbu, do vlastních zdrojů. To vám může zkomplikovat její vyřízení. S výběrem hypotéky bez faktur se můžete obrátit také na nás.

Ing. Tomáš Prčík
www.hypotekanastavbu.cz

Kam dál?