Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


DŮM A ZAHRADA LIBEREC 2014

DŮM A ZAHRADA LIBEREC

Velká stavební a zahradnická výstava

Výstava pro všechny, kteří staví, rekonstruují a chtějí si své bydlení vylepšit.

Termín konání: 22. – 25. května 2014

Místo konání: výstaviště LVT Liberec

Počet vystavovatelů: 185 (k 13. 5. 2014)

Čistá výstavní plocha celkem: 2 728 m2 (k 13. 5. 2014)

Předpokládaný počet návštěvníků: 25 - 30 tisíc návštěvníků (v roce 2013 – 18 515 návštěvníků)

Organizátor: DIAMANT EXPO spol. s r.o.

Manažerka výstavy: Irena Spilková (mob: 606 771 627)

Otevírací doba: Čt – So 09:00 – 18:00

Ne 09:00 – 16:00

Vstupné :

50,- Kč (plné vstupné)

30,- Kč (děti do 15 let, studenti) důchodci

Tematické zaměření:

Návštěvníci se mohou těšit na tradičně bohatou nabídku z oblasti stavby, zahrady a bydlení:

v stavební materiály

v rodinné domy

v dřevostavby

v nízkoenergetické stavby

v sádrokartonové a nátěrové systémy

v střešní krytiny

v komínové systémy

v vysušování zdiva

v vytápění a tepelná čerpadla

v krbová kamna

v okna a zasklívání lodžií

v dveře, schodiště, podlahy a podlahové krytiny

v finanční poradenství

v realitní kanceláře

v zahradnické a zahrádkářské potřeby

v květiny, okrasné dřeviny

v ovocné stromky

v cibuloviny

v hnojiva, postřiky

v služby pro zahrádkáře

v zahradní mechanizace

v zahradní nábytek, bazény

v garážová vrata

v nábytek - stylový, moderní, proutěný, ratanový, masivní, zahradní i teakový

v sedací soupravy a postele

v koupelny a kuchyně

v bytový textil a doplňky

DŮM A ZAHRADA LIBEREC- největší stavební a zahradnická výstava v Libereckém kraji

Již podesáté společnost Diamant Expo představí Liberecku novinky v oblasti stavby, zahrady a bydlení.

Slavíme kulaté narozeniny a připravili jsme řadu novinek do druhé dekády života výstavy „Dům a zahrada Liberec“.

 • Hlavním tahákem letošní výstavy bude realizace zahrady na 150m2, které se ujalo renomované zahradnická společnost Sungarden. Jarní expozice bude vyhotovena z přírodních materiálů jako jsou - dekorační kačírky, soliterní kameny, kůrové a štěpkové mulče, bude použit rostlinný materiál listnatý i jehličnatý, který se běžně používá k realizacím soukromých rodinných zahrad, jarní květiny a bylinky. Do expozice budou zakomponovány i takové zahradní prvky, jako jsou dřevěné dětské domečky a pískoviště. Po celou dobu bude poskytován konzultační poradenský servis zahradním architektem, který poradí jak přistupovat k realizaci nové zahrady.
 • Přijďte se ZDARMA poradit o energetických úsporách pro váš dům a dotačním programu Zelená úsporám.
  Vyměňte si zdroj vytápění za nový moderní nebo zateplete svůj domek s 30-60ti procentní dotací, jak na to vám poradíme na stánku společnosti TEKATO v PAVILONU I.
 • V rámci výstavního veletrhu Dům a zahrada Liberec konaného ve dnech 22.5. – 25.5.2014 na Libereckém výstavišti proběhne v sobotu 24.5.2014 „Den Energie 2014“. Návštěvníci veletrhu se budou moci v rámci „Dne Energie 2014“ zúčastnit přednáškového programu věnovaného zateplování domů, využití moderních způsobů vytápění, využití obnovitelných zdrojů energie a taktéž Nové Zelené Úsporám 2014. Po celý den bude bezplatně k dispozici energetický poradce MPO ze střediska EKIS. „Den Energie 2014“ zaštiťuje Asociace energetických specialistů a projekt ENA1.

Kdy: 24.5.2014; 10:00 - 16:00

Kde: Liberecké výstaviště, Masarykova 5, Liberec, Pavilon F

Více informací: www.solar-ena1.eu

 • V pavilonu „I“ bude mít opět svůj stánek časopis „Receptář“, který měl na minulé výstavě obrovský úspěch. Co nového na stánku najdete:

 • Novou obrazovou publikaci Naše zahrádka
 • Novou obrazovou publikaci 1000 nápadů a rad jak ušetřit čas
 • Nové kapesní praktické sešity z oblíbené řady Edice Receptáře: Ochrana proti chorobám a škůdcům doma i na zahrádce; Cukety a dýně - návod na pěstování, recepty; Rajčata - pěstování na zahradě i doma, výběr odrůd, recepty

Časopis Receptář daruje do soutěže, která bude v rámci výstavy probíhat:

 • Roční předplatné časopisu Receptář (3 x)
 • Obrazovou dvojpublikaci "Naše zahrádka" a "Jídlo z naší zahrádky" v ceně 900 Kč (3 x)
 • Obrazovou publikaci "1000 nápadů a rad jak ušetřit čas" v ceně 600 Kč (6 x)
 • Pro naše nejmenší budou připraveny dílničky. V pavilonu B bude pro děti připravena dílnička, kde si budou moci vyzkoušet malovaní na sklo a o kousek dál bude další zastávka pro naše nejmenší, zde si budou moci pokreslit vlastní polštářek, obal na sešit nebo knížku.

Výstava „Dům a zahrada Liberec“ přináší návštěvníkovi ucelený pohled na moderní trendy pro stavbu a bydlení. Tradice a prestiž zařadila veletrh k nejoblíbenějším akcím svého druhu. Náš domov je místem, kde trávíme většinu času svého života. Vybrat správně jistě není lehké pro žádného z nás. Výstava „Dům a zahrada Liberec“ se Vám snaží tento nelehký úkol v maximální míře ulehčit. Můžeme Vám pomoci přenést Vaše sny do reality. Vystavovatelé – specialisté ve svém oboru, Vám svými radami jistě zjednoduší rozhodování v dnešní velké konkurenci. Výstava bude zahájena ve čtvrtek 22. 5. 2014.

Vstup na výstavu bude z Masarykovy ulice a z Tržního náměstí. Ve čtyřech veletržních dnech se představí na 200 vystavovatelů z celé České republiky.

Pavilon „I“ , „F“, „E“

Pavilony „I“ , „F“, a „E“ patří k hlavním stavebním pavilonům. Představí se zde například společnosti, které nabízejí stále oblíbenější dřevostavby, nízkoenergetické domy na klíč, jako jsou Aizol, Energy FS, HK Dřestav, Moned, Stavast, G servis…

Dále přední výrobci a dodavatelé stavebních materiálů, fasád a izolací. Za všechny zmíním firmy Wieneberger, Dobiáš, Brickland, Pur izolace, Zaizol

V těchto pavilonech naleznete řešení vytápění od topných čerpadel, solárních systémů až po krbová a kachlová kamna. Free Therm, Mastertherm, Doležalová, LTG systémy, Kamna kotle krby Svatošová, , ti všichni Vám pomohou v oblasti vytápění. Společnost Tekato a poradenské středisko EKIS, zde budou po celou dobu radit jak zažádat o Zelenou úsporám, využít solární energii, moderní způsoby vytápění. Návštěvník zde nalezne ucelený přehled v oblasti úspor energií a alternativních zdrojů.

Výstava uspokojí i ty, co teprve staví nebo se na to chystají. Rady a novinky z oblasti oken a dveří naleznou návštěvníci například v expozicích, Apis, Luex, Vitrum, Integra LB,...

Návštěvníci zde najdou také firmy zabývající se veškerými stavebními pracemi v domech i bytech, např.: různé druhy stavebních materiálů, zdiva, obklady a dlažby, střešní krytiny, zateplovací a komínové systémy, koupelny, okna, dveře, schody, podlahy, krby a topenářské firmy.

Po celou dobu výstavy bude probíhat „Velká jarní soutěž“. Návštěvníci mohou vhodit vyplněnou vstupenku do slosovacího osudí u pokladen na výstavišti. V neděli 25. 5 ve 14 hod proběhne slosování o zajímavé ceny. Ceny darovali vystavovatelé výstavy „Dům a zahrada Liberec“.Ceny do soutěže věnovali společnosti:

 • Reflexní tepelná izolace – víceúčelovou reflexní tepelnou folii za radiátory
 • ZINGAsystém – věnují dárkové balení nátěrové hmoty ZINGA
 • Udržal – dřevěný nábytek
 • Konstatská Miriam - velký patchworkový polštář
 • Geocentrum – filtr na mechanické nečistoty
 • Časopis Receptář

Pavilony „D“ a „B“

Tradičně specializované pavilony na firmy z oblasti interiérů. Představí se zde výrobci a prodejci sedacího, ložního, obývacího, kuchyňského či dětského nábytku z různých materiálů. Přes tradiční dřevo až po ratan, teak, plast,… Chybět nebudou ani podlahové krytiny. To vše zajisté uspokojí i toho nejnáročnějšího návštěvníka.

Můžeme se těšit na nabídku stylového nábytku od vystavovatelů, jako jsou Chilko, Kopa, No. 1 Family, čalouněného nábytku a sedacích souprav firem Boom nábytek, Ocelot, Jamall, KVS. Vše, co souvisí s klidným spánkem, najdou návštěvníci na stánku společnosti Fyzio, Purtex, Eurotest.

Na venkovní ploše se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře. Zakoupit zde lze množství keřů, stromků, cibuloviny, okrasné rostliny, ale i zahradní nábytek, zahradní krby, žebříky či skleníky.

Určitě neujdou naší pozornosti ani expozice garážových vrat a plotů zastoupených například firmou AZET Janoušek, Metalo, Lomax, Vojáček.

Na co se ještě mohou návštěvníci těšit?

Návštěvníci veletrhu budou moci využít veletržní slevy, které připravují jednotliví vystavovatelé. Návštěvníci naleznou pod jednou střechou a v jednom termínu vše, co je zajímá z oboru bydlení, zhlédnou novinky a mohou získat důležité rady a informace z pěti stěžejních oborů – ZAHRADA, STAVBA, NÁBYTEK, DEKORACE BYTU a BYDLENÍ.

Pokud opravujete byt či dům, zvelebujete své hnízdečko, budujete - je tato výstava určena právě vám. Výstava „Dům a zahrada Liberec“ se koná ve dnech 22. - 25. 5. 2014 tradičně v areálu LVT výstaviště Liberec.

Výstava DŮM A ZAHRADA je dobrým tipem na víkendový výlet pro celou rodinu. Motto výstavy je „Výstava DŮM A ZAHRADA – výstava pro všechny, kteří bydlí!“, toto motto hovoří za vše a věříme tomu, že zde každý nalezne právě to, co ho zajímá.

Bližší info: DIAMANT EXPO spol. s r.o., M. Kršňákové 119, 403 17 Chabařovice

Manažerka veletrhu: Irena Spilková

tel.: +420 475 214 793-4 , +420 606 771 627

e-mail: irena.spilkova@diamantexpo.cz, sekretariat@diamantexpo.cz

www.diamantexpo.cz

Kam dál?