DŮM A ZAHRADA LIBEREC- největší stavební výstava v Libereckém kraji

Již po třinácté společnost Diamant Expo představí Liberecku novinky v oblasti  zahrady, stavby a bydlení. Letos nás čeká velká změna – VÝSTAVA SE STĚHUJE DO NOVÝCH PROSTOR HOME CREDIT ARENY. • Home Credit Arena rozkvete mnoha barvami! Přijďte si pro květinu či dřevinu na zahrádku.

 

 • Prodejní výstava pro zahradníky a zahrádkáře, stavbaře a kutily.

 

 • Řešíte topení? Velké zastoupení firem z oblasti kotlů, topných a solárních systémů. Řešení pro každého.

 

 • Pro děti je připraveno několik tvořivých dílniček.

 

 • Po celou dobu výstavy budou na podiu, které je umístěno v rámci hlavní výstavní plochy, probíhat odborné přednášky.

 

 • Hlavní vstup na výstavu jsme svěřili do rukou pana Chmurčiaka, který v Liberci provozuje dílnu Tvoříme z palet. Představí zde atypický nábytek z palet, budou zde probíhat drobné workshopy, kde Vás naučíme, jak s paletami pracovat. Pomocí jednoduchých postupů lze vytvořit krásné i praktické výrobky, které zvládne vyrobit každý sám za pomocí několika nástrojů. Využití je velmi široké, protože palety po opracování jsou vhodné na různé druhy nábytku do interiéru i do exteriéru.

 

Na jedné ploše, na jednom místě se Vám představí společnosti z Liberce, blízkého i vzdálenějšího okolí, které Vám poradí s Vaším bydlením, stavbou, zahradou. Hlavní myšlenka akce, je šetřit Váš čas a peněženku.

 

Představí se zde například společnosti, které nabízejí stále oblíbenější dřevostavby, nízkoenergetické domy na klíč. Dále přední výrobci a dodavatelé stavebních materiálů, fasád a izolací, jako jsou Akustické a izolační stavby, Wienerberger cihlářský průmysl, Donami, Dobiáš, Stavas, Pur izolace, Zaizol

 

Velké zastoupení je zde z oblasti vytápění od tepelných čerpadel, solárních systémů až po krbová a kachlová kamna. Timco, Mastertherm, Messy, Topení Václavík, Kamna kotle krby Svatošová, Veskom, …ti všichni Vám pomohou v oblasti vytápění.

 

Tradičně nezapomínáme ani na oblast interiérů. Představí se zde výrobci a prodejci sedacího, ložního, obývacího, kuchyňského či dětského nábytku z různých materiálů.  Přes tradiční dřevo až po ratan, teak, plast,… Chybět nebudou ani podlahové krytiny. Můžeme se těšit na nabídku teakového nábytku od firmy Kopa, čalouněného nábytku a sedacích souprav firmy Kolinger. Vše, co souvisí s klidným spánkem, najdou návštěvníci na stánku společnosti Fyzio , Eurotest, Tanatex.

Na venkovní ploše se představí firmy prodávající zahradnický materiál a potřeby pro zahrádkáře.  Vystavovatelé nabídnou velké množství keřů, stromků, cibuloviny, okrasné rostliny, ale i zahradní nábytek, zahradní krby či ploty.

Návštěvníci zde najdou také firmy zabývající se veškerými stavebními pracemi v domech i bytech, např.: různé druhy stavebních materiálů, zdiva, obklady a dlažby, střešní krytiny, zateplovací a komínové systémy, koupelny, okna, dveře, schody, podlahy, krby a topenářské firmy.

 

Po celou dobu výstavy bude probíhat „Velká jarní soutěž“. Každý návštěvník, který vhodí vyplněnou vstupenku do slosovacího osudí u pokladny na výstavu, může vyhrát.  V neděli 7. 5 ve 14 hod proběhne slosování o zajímavé ceny. Ceny darovali vystavovatelé výstavy „Dům a zahrada Liberec“.Ceny do soutěže věnovali společnosti:

 • AIS – Akustické a izolační stavby, s.r.o.  www.sadrokartony.com
 • BCG Technik – Pavel Jašurek
 • Boneco a.s.
 • Zina´s coffee
 • Václavík Radek
 • Blažejová Eva – chovatelské potřeby

 

Na co se ještě mohou návštěvníci těšit?

Návštěvníci veletrhu budou moci využít veletržní slevy, které připravují jednotliví vystavovatelé. Návštěvníci naleznou pod jednou střechou a v jednom termínu vše, co je zajímá z oboru bydlení, zhlédnou novinky a mohou získat důležité rady a informace z pěti stěžejních oborů – ZAHRADA, STAVBA, NÁBYTEK, DEKORACE BYTU a BYDLENÍ.

 

Pokud opravujete byt či dům, zvelebujete své hnízdečko, budujete - je tato výstava určena právě vám. Výstava „Dům a zahrada Liberec“ se letos koná ve dnech 4. - 7. 5. 2017 NOVĚ V HOME CREDIT ARENĚ.

 

Pro návštěvníky je připraveno ZDARMA velké záchytné parkoviště.

Vstup na výstavu bude ze spodní části Home Credit Areny.

 

Výstava DŮM A ZAHRADA je dobrým tipem na víkendový výlet pro celou rodinu. Motto výstavy je „Výstava DŮM A ZAHRADA – výstava pro všechny, kteří bydlí!“. Toto motto hovoří za vše a věříme, že zde každý nalezne právě to, co ho zajímá.

Termín konání: 4. – 7. května 2017

Místo konání: Home Credit Arena

Vstup na výstavu: Z ulice Máchova a 28.října . Bude zde navigační systém.

Počet vystavovatelů: 141 (k 27. 4. 2017)

Čistá výstavní plocha celkem: 1 951 m2 (k 27. 4. 2017)

Předpokládaný počet návštěvníků: 20 - 25 tisíc návštěvníků (v roce 2016 – 17 034 návštěvníků)

Organizátor: DIAMANT EXPO spol. s r.o.

Manažerka výstavy: Štěpánka Portz (mob: 724 542 311)

Otevírací doba: Čt – So 09:00 – 18:00

Ne 09:00 – 16:00

Vstupné : 60,- Kč plné vstupné

40,- Kč děti do 15 let, studenti, důchodci

Velké záchytné parkoviště ZDARMA.

Tematické zaměření:

Návštěvníci se mohou těšit na tradičně bohatou nabídku z oblasti zahrady, stavby a bydlení:

Kam dál?