Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


Bramac Cool ochladí váš dům

Výrobce střešních krytin Bramac přichází s vlastním systémem Bramac Cool, který zabraňuje přehřívání podkrovních místností v horkých letních dnech. Jde o komplexní řešení střešního pláště, jehož jednotlivé složky zabraňují pronikání tepla, aniž by přitom ztrácely svou izolační schopnost.

„Systém Bramac Cool je bez nadsázky převratnou novinkou. Jednotlivé produkty Bramac jsme sloučili do jednoho systému tak, že se podařilo zabránit přehřívání podkrovních místností v nejteplejších dnech v roce,“ Ing. Mareš ze společnosti Bramac. Systém je složen ze tří prvků, kterými jsou střešní tašky nové generace vyrobené technologií Star, reflexní fólie Clima Plus 2S a nadkrokevní izolace Bramac Therm. Střešní taška s technologií STAR se vyznačuje perfektně hladkým a vzhledově atraktivním povrchem. „Do povrchu tašky jsou integrované speciální pigmenty, které odrážejí třikrát více infračerveného záření než běžné tašky a snižují teplotu na spodní straně tašek až o deset stupňů,“ vysvětlil Ing.Mareš s tím, že tato technologie navíc přináší zvýšenou ochranu před usazováním nečistot a dlouhodobou ochranu původní barevnosti.

Druhou složkou systému Bramac Cool je vysoce reflexní fólie Clima Plus 2S, která odráží infračervené záření. Společně se třetí složkou, kterou je nadkrokevní tepelná izolace, tak účinně zabraňuje pronikání tepla do vnitřních prostor. „Základním principem je izolace bez tepelných mostů. Díky vynikajícím vlastnostem materiálu – PIR pěny – mají naše desky oproti jiným tepelně izolačním materiálům malou tloušťku. Tento systém tak zvětšuje prostor pod střechou a navíc umožňuje využít zajímavého působení dřevěného krovu jako estetického prvku v interiéru podkroví,“ poznamenal Ing. Mareš.

Bramac Cool tak účinně řeší problém, který znají všichni, kteří v horkých dnech pobývají v prostorech pod střechou. „Náš systém tak vlastně přináší úspory za energii vynaloženou na klimatizace a odvětrávání, protože horký vzduch do místnosti prostě nepustí,“ uzavřel Ing. Mareš.www.bramac.cz

Kam dál?