Individuální projekty rodinných domů www.arch-krivka.cz | Projekty rodinných domů s dotací www.bonusdum.cz


BAXI – kondenzační kotle Luna Duo-tec HT a Nuvola Duo-tec HT

Nový typ kondenzačních kotlů Luna Duo-tec HT a Nuvola Duo-tec HT přináší ve své modelové řadě širokou paletu moderních a cenově dostupných závěsných kotlů. Navazuje na již na trhu zavedenou komfortní řadu kotlů - typu Luna a Nuvola Platinum HT.

Řada kotlů začíná od výkonu 2,1 kW do 41,2 kW. Rozsah modulace je 1 : 7. Kotle jsou určeny k ohřevu topné vody pro ústřední teplovodní vytápění a k ohřevu pitné vody TV (dříve TUV – teplá užitková voda), a to buď v průtokovém provedení (deskovém výměníku) typ Luna Duo-tec HT, nebo zásobníkovém ohřívači typ Nuvola Duo-tec HT.

Typová řada kotlů Luna Duo-tec HT kromě „kombi“ verzí nabízí i široký sortiment kotlů „pouze pro vytápění“ s možností připojení externího zásobníku se zabudovaným 3-cestným ventilem v základní ceně.

V kotlích řady Nuvola Duo-tec HT 16 a 24 je standardně vestavěn nerezový zásobník o obsahu 45 litrů. Studená pitná voda je přiváděna do zásobníku, je ohřívána topnou vodou přes výměník.

Regulace a ovládání

Kotle jsou vybavené velkým LCD displejem s podsvícením pro snadné ovládání. V základní ceně kotlů Luna a Nuvola Duo-tec HT je vestavěná ekvitermní regulace, která umožňuje řízení 1 topného okruhu s nízkou nebo vysokou teplotou a TV. Tento základní řídicí systém s ekvitermní regulací pracuje s venkovním čidlem Siemens QAC34. Pro zajištění přesnější regulace teploty uvnitř domu lze využít vhodně umístěného vnitřního teplotního čidla v referenční místnosti. Výhodou této řady kotlů je možnost využití, kromě drátového propojení s regulací kotle a teplotními čidly, i bezdrátovou komunikaci.

Ekologie a provoz v centrech měst

Nové plynové kondenzační kotle BAXI Luna a Nuvola Duo-tec HT splňují podmínky přísné emisní třídy NOx5 dle EN 297- EN 483 - 0-70 mg/kWh a i svými ostatními parametry ovlivňující životní prostředí patří k těm výrobkům, které na životní prostředí berou největší ohled.

Kontakty

BDR Thermea (Czech republic) s.r.o.

Jeseniova 2770/56, 130 00 Praha 3
www.baxi.cz

Kam dál?